Sayfa 294/666 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon
Arama sonucu : 5324 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    [B]"Sadece" temettü odaklı yatırım için bu ara Londra borsası'nı inceliyorum.
    İşlem örneklerini ekledim.

QNB finans bazı ETF'leri alıma açmış. Arama kısmından da bulunamıyor. Explorer kısmında var.
    Çoğunda alış/satış kotasyonu kapalı.
    Vanguard ve iShares'e ait her ETF yok mesela. MT ile görüşmek gerekebilir sanırım onlar için.
    İngiliz menşeili ETF'ler yok gibi. HSBC var sadece bilindik.Temettü verimi %4'lerde.
    Xtrackers'tan emin olamadım. Alman menşeili olabilir.

Dogrusunuz. Xtrackers Deutsche Bank'a ait olan DWS'in ETF'leri (fonlari).
    Vanguard veya IShares kadar büyük olmasa da, özellikle sektör bazli ETF'leri fena degildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by mr.investor Yazıyı Oku
    Gedik yatırım da saxo capital kullanıyor. ETF alım ve satımı ile ilgili kısıtlayıcı bir durum yok. Nadir düşük hacimli etf ler haricinde alım satım yapılabiliyor.
    Gedik yatırım yurtdışı için UPtrader'la anlaşmış. Yatırımcılara email göndermiş.
    -
    Ayrıca Saxocapital ile ek bilgi.Saklama ücretleri aylık min. 5 eurodan (onbinde 5) min. 10 euro'ya çıkmış (on binde 10)
    Qnb finans'tan teyit ettim. Bizim taraf için artış yok dedi.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Gedik yatırım yurtdışı için UPtrader'la anlaşmış. Yatırımcılara email göndermiş.
    -
    Ayrıca Saxocapital ile ek bilgi.Saklama ücretleri aylık min. 5 eurodan (onbinde 5) min. 10 euro'ya çıkmış (on binde 10)
    Qnb finans'tan teyit ettim. Bizim taraf için artış yok dedi.

Burada acilan hesaplarin konumu neresi gorunuyor acaba? Ben amerikada acilan hesaplarin ongorulmeyen vergi yuklerine muhatap olabilme riski oldugunu dusunuyorum.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Burada acilan hesaplarin konumu neresi gorunuyor acaba? Ben amerikada acilan hesaplarin ongorulmeyen vergi yuklerine muhatap olabilme riski oldugunu dusunuyorum.
    Saxocapital ; min. USD 250.000 ve üzeri olan şahıs adına açılan hesapları kabul etmekte. Londra merkezlidir.
    Bizim TR'deki aracı kurumları kullanarak açtığımız hesaplar ise adımıza olmuyor.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Saxocapital ; min. USD 250.000 ve üzeri olan şahıs adına açılan hesapları kabul etmekte. Londra merkezlidir.
    Bizim TR'deki aracı kurumları kullanarak açtığımız hesaplar ise adımıza olmuyor.
    bu bayagi isimi gorebilirmis o zaman, tercihim adima olacaksa tax haven bir yerde olmasi. tesekkurler.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

6. Merhaba, aranıza yeni katıldım. Herkese bol kazançlar dilerim öncelikle.

Vergi anlamında merak ettiğim bir konu var. 2020 yılı içinde bazı işlemler yaptım kazanç sağladım diyelim. Aynı zamanda 2020 yılı içinde bir işyerinde sgklı olarak çalışanım. Doğal olarak aldığım maaş üzerinden de belli bir vergi ödemesi yapıyorum. Hisse alım satımı üzerinden kazandığım tutarın matrahı belirlenirken aldığım maaş üzerine mi eklenir yoksa sıfır mı kabul edilir? Teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by ssb1923 Yazıyı Oku
    Merhaba, aranıza yeni katıldım. Herkese bol kazançlar dilerim öncelikle.

Vergi anlamında merak ettiğim bir konu var. 2020 yılı içinde bazı işlemler yaptım kazanç sağladım diyelim. Aynı zamanda 2020 yılı içinde bir işyerinde sgklı olarak çalışanım. Doğal olarak aldığım maaş üzerinden de belli bir vergi ödemesi yapıyorum. Hisse alım satımı üzerinden kazandığım tutarın matrahı belirlenirken aldığım maaş üzerine mi eklenir yoksa sıfır mı kabul edilir? Teşekkürler.
    Merhaba, hoş geldiniz.

Ban maaşlı çalışan olmadım, onun vergisini çok bilmem ama genel olarak eğer maaş için beyanname veriyorsanız üstüne eklenir. Ancak benim bildiğim sadece 2. iş ve sonrası için beyanname veriliyor. Sonuç olarak maaşınızın vergisi kaynağında kesiliyorsa üstüne eklenmemesi gerekir. Ancak çalışan arkadaşlar daha iyi bilir.
    Saygılar.

8. Aynen dediğiniz gibi.
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Merhaba, hoş geldiniz.

Ban maaşlı çalışan olmadım, onun vergisini çok bilmem ama genel olarak eğer maaş için beyanname veriyorsanız üstüne eklenir. Ancak benim bildiğim sadece 2. iş ve sonrası için beyanname veriliyor. Sonuç olarak maaşınızın vergisi kaynağında kesiliyorsa üstüne eklenmemesi gerekir. Ancak çalışan arkadaşlar daha iyi bilir.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Sayfa 294/666 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •