Sayfa 298/666 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398 ... SonSon
Arama sonucu : 5325 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Bitdom8 Yazıyı Oku
    abnb yeni google olabilir mi? Ya da amazon?
    Airbnb (ABNB) 44 ila 50 ABD Doları giriş yapacak sonra ne olacak dersiniz? Amazonu 15 sene önce alanlar milyoner oldu, bu da böyle bir şans olabilir mi?
    Bu tür kasları olan firmalar çok az. Mesela amazon bulut servislerinde başarılı ama yola kitap satmakla çıktı.
    Apple zirvesini telefon ve müzikle gördü oysaki bilgisayar üreticisiydi.
    Abnb bu kasa sahip mi ? Bunu cevabı sorunuzun cevabı olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Bitdom8 Yazıyı Oku
    abnb yeni google olabilir mi? Ya da amazon?
    Airbnb (ABNB) 44 ila 50 ABD Doları giriş yapacak sonra ne olacak dersiniz? Amazonu 15 sene önce alanlar milyoner oldu, bu da böyle bir şans olabilir mi?
    Bu bot gibi bir şey, yönetime bakın dedim. Tık yok. Cuma 139$ fiyatla kapatmış bu hala 44-50 arası çıkacak diyor.
    Yakında bloğu koyacam.
    Saygılar.

3. Arkadaşlar selamlar herkese yurtdışı piyasasına iş yatırım üzerinden girmiştim beyana dayalı vergi olduğunu öğrendim hatta o kadar fazlaki kârın yüzde 40 ına kadar çıkıyor .
    Varlık barışından faydanlanmak için city bankdan iş yatırıma gelmesi gibi birşey olması söz konusu.
    Bunun içinde yurt dışından bir hesaba virmanlayıp tekrar almayı düşnüyorum . Daha önce vergi ödediniz mi bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.
    vergi.jpg

Bir şirket vardı, komisyonsuz yurtdışı hissesi alınabilecekti, ne oldu acaba, bilen var mı?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by pc_ogretmen Yazıyı Oku
    Arkadaşlar selamlar herkese yurtdışı piyasasına iş yatırım üzerinden girmiştim beyana dayalı vergi olduğunu öğrendim hatta o kadar fazlaki kârın yüzde 40 ına kadar çıkıyor .
    Varlık barışından faydanlanmak için city bankdan iş yatırıma gelmesi gibi birşey olması söz konusu.
    Bunun içinde yurt dışından bir hesaba virmanlayıp tekrar almayı düşnüyorum . Daha önce vergi ödediniz mi bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.
    vergi.jpg
    Bosuna burada vergi, vergi diye bagirmiyoruz.

Her neye yatirim yapacaksaniz vergilendirmesini de onceden ogreneceksiniz..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    aslinda fiyat burdayken , AirBNB tam alinacak hisse, yaza dogru muhtemelen ucar gider

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bosuna burada vergi, vergi diye bagirmiyoruz.

Her neye yatirim yapacaksaniz vergilendirmesini de onceden ogreneceksiniz..

Syg,
    Bir de bizim insanımız aklına gelen şeyi mantık süzgecinden geçirmiyor. Varlık barışı çıkacak sen malını yurtdışına çıkartıp geri getirerek vergiden kurtulacaksın. Sen akıllısın, maliye akılsız öyle mi?
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by pc_ogretmen Yazıyı Oku
    Arkadaşlar selamlar herkese yurtdışı piyasasına iş yatırım üzerinden girmiştim beyana dayalı vergi olduğunu öğrendim hatta o kadar fazlaki kârın yüzde 40 ına kadar çıkıyor .
    vergi.jpg
    merhabalar,
    -forumda geçmiş yazılarımız var bu konuyla ilgili, öncelikle o yazılara okuyabilirsiniz.
    vergi ile ilgili yazdığım blog yazıma bakabilirsiniz https://dividendexpert.blogspot.com/...yatirim-2.html
    -varlık barışı yurtdışından getirilen menkul kıymetler için geçerlidir.
    Son düzenleme : Trade Shark; 14-12-2020 saat: 11:59.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 298/666 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •