Sayfa 3/664 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 5308 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Enpara hesabim var bir de QNB Finansbank hesabi mi gerekiyor?
    Ayrica esas islem yapacagimiz Finansyatirim hesabi da olacak tabi. Degil mi?
    Syg,
    Enpara hesabı varsa Finansbank hesabına gerek yok. Hatta büyük ihtimal enpara hesabına da gerek yoktur da ücretsiz para transferi için işe yarıyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Yıllık brüt temettü getirisi %5 civarı görünüyor. %30 ABD'nin vergi kesintisi düşündürücü.
    Şu an hisse fiyatı 57-58 USD civarında. Fiyat Kazanç Oranı 48

2008 - 2009 döneminde fiyatı 20 USD altına düşmüş.

Kriz zamanlarında alınabilecek, hatta kaçırılmamaması gereken iyi bir hisse.
    Isin daha da kotu tarafi alim satim kazanci yani capital gain tax var bizde.
    100K dolarlik hisse aldiniz 2 sene sonra 200K dolara cikti sattiniz aradaki 100K dolar kazanc enflasyon ayarlamasi yapildiktan sonra tumu vergilendiriliyor bu da 1/3 unun vergiye gitmesi demek.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    100K dolarlik hisse aldiniz 2 sene sonra 200K dolara cikti sattiniz aradaki 100K dolar kazanc enflasyon ayarlamasi yapildiktan sonra tumu vergilendiriliyor bu da 1/3 unun vergiye gitmesi demek.
    Syg,
    Aynen abi işin vergi tarafı çok can sıkıcı.
    yatırım yaparsam alsat yapmaksızın sadece dolar temettü geliri için yaparım.
    vergi olarakta temettünün vergisini vermiş olurum.
    yinede iyice araştırmadan girmemek lazım...
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Yurtdışı borsadan kasıt dax dow filansa
    Biz çok daha primsiziz bu manada
    Ha şu var öyle Tanzanya Venezuela gibi olası ışık vadeden bir abuziddin borsa bulan haber etsin tabi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Aynen abi işin vergi tarafı çok can sıkıcı.
    yatırım yaparsam alsat yapmaksızın sadece dolar temettü geliri için yaparım.
    vergi olarakta temettünün vergisini vermiş olurum.
    yinede iyice araştırmadan girmemek lazım...
    syg.
    Bildigim kadari ile Coni de hic satmamak uzere hisse aliyor bu vergi yuzunden, orada da capital gains tax var.
    Oyle hisseler secip almak lazim ki nesilden nesile satilmadan beklenip salt temettusu icin alinabilecek beklenebilecek hisseler olmali ama illa ki bir gun ozelikle bizim gibi yatirimcilar satmak isteyeceklerdir en azindan hisse degistirmek icin.
    Syg,

6.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Yurtdışı borsadan kasıt dax dow filansa
    Biz çok daha primsiziz bu manada
    Ha şu var öyle Tanzanya Venezuela gibi olası ışık vadeden bir abuziddin borsa bulan haber etsin tabi
    Kolombiya'ya bakın, sembolü GXG
    UV'li 3-5 yıllık grafiğe bakarsanız kritik bir noktada, kırarsa güzel olur.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,
    Yerli temettü hisselerimizin değerini bilelim.

ABD'de capital gains tax'dan kurtarmak için 20 yıl kadar önce hisseleri değil, tüm tasarruf haklarını devretmek gibi bir yöntem geliştirmişlerdi, şimdilerde durum nasıl bilen varsa paylaşımlarını bekleriz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Bugün QNB Finans Invest aradı. Tüm ana koşulları sordum teyit ettim.
    (hesap açma alt limit eur/usd 1000 . enparadan Ücretsiz USD ve EUR çekme yatırma. İşlem komisyonu harici hesaptan kesinti yok)
    Demo hesap açtırdım. Alım satım platformunda Saxo capital altyapısı kullanıyorlar.
    Tabi demoda alıştırma yapmakta fayda var. Ufak ufak dolar temettü geliri isteyen için güzel bir uygulama.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 3/664 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •