Sayfa 306/664 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406 ... SonSon
Arama sonucu : 5311 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Phillip Capital kullanan var mı?
    Oranlar vs çok cazip...
    Takas ve Saklama ücreti yok,
    Komisyon da 10 bin USD'a kadar 8USD + BSMV
    Fazlası içinde %0,08 + BSMV

Bu kadar cazip olunca kafamda soru işareti oluştu....

https://www.phillipcapital.com.tr/si...rulan-sorular2

SM-A715F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

abnb düşer mi yoksa yükselir mi?

Bu arada ABNB’nin halka arzı olduğundan bu yana (IPO) ortalama ve hacmin üzerinde ilk defa kararlı bir duruş geröekleştirdi

3.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Phillip Capital kullanan var mı?
    Oranlar vs çok cazip...
    Takas ve Saklama ücreti yok,
    Komisyon da 10 bin USD'a kadar 8USD + BSMV
    Fazlası içinde %0,08 + BSMV

Bu kadar cazip olunca kafamda soru işareti oluştu....

https://www.phillipcapital.com.tr/si...rulan-sorular2

SM-A715F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben kullaniyorum. Sistem çok hantal, çok az emir verdiğim icin telefonla veriyorum.

Hisseler kendi adıma mi saklanıyor nerede saklanıyor emin değilim ancak Philip capital oldukça büyük ve güvenilir bir kurum.

4. Ak Portföyden iki yeni fon :

AOY - AK PORTFÖY ALTERNATİF ENERJİ YABANCI HİSSE SENEDİ FONU

AFS - AK PORTFÖY SAĞLIK SEKTÖRÜ YABANCI HİSSE SENEDİ FONU

Toplam giderler ikisinde de %3,65, örnek olması açısından AFT'de de %3,65 idi, 2020 yılı için gerçekleşen %3,5 oldu.
    Yapılacak komisyon hesapları bu değer üzerinde olabilir diye düşünüyorum.

Garanti Portföy'de yeni bir fon çıkartmış:

GZH - GARANTİ PORTFÖY TEMİZ ENERJİ KARMA FON

Karma fon yani borçlanma araçları da var. Bunun da toplam gideri %3,65 ancak yönetim komisyonu %2 dolayısı ile toplam giderlerdeki gerçekleşme %2,5 civarı olabilir.
    Son düzenleme : Epicurist; 23-01-2021 saat: 09:53.
    Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Ak Portföyden iki yeni fon :

Toplam giderler ikisinde de %3,65, örnek olması açısından AFT'de de %3,65 idi, 2020 yılı için gerçekleşen %3,5 oldu.

Karma fon yani borçlanma araçları da var. Bunun da toplam gideri %3,65 ancak yönetim komisyonu %2 dolayısı ile toplam giderlerdeki gerçekleşme %2,5 civarı olabilir.
    %3.65 çok fazla.

Örnek olarak AOY’ye benzer; 10 bin dolarlık toplu bi yatırım yapsak ICLN etfsine.

Vademiz de 5 yıl olsun.

Bunu AOY fon olarak alırsak ; toplam giderimiz ortalama 1.825USD.
    Ünlü ile alırsak 10usd alış 10usd satış toplam 20usd hesap işletim ücreti de olsa hadi 100usd olsun abartarak koyuyorum.

Arada dağlar kadar fark var üstelik ben ICLN’in daha aktif yönetildiğine eminim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Ak Portföyden iki yeni fon :

Çok teşekkürler Sn. Epicurist.

https://www.garantibbvaportfoy.com.t...r/karma-fonlar

https://www.akportfoy.com.tr/tr/fund/AFS

https://www.akportfoy.com.tr/tr/fund/AOY
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    %3.65 çok fazla.

Örnek olarak AOY’ye benzer; 10 bin dolarlık toplu bi yatırım yapsak ICLN etfsine.

Vademiz de 5 yıl olsun.

Ünlü ile alırsak 10usd alış 10usd satış toplam 20usd hesap işletim ücreti de olsa hadi 100usd olsun abartarak koyuyorum.

Arada dağlar kadar fark var üstelik ben ICLN’in daha aktif yönetildiğine eminim.
    Yurtdışı piyasaları forumdaki arkadaşların da paylaşımları ile biraz araştırdım ancak vergi mevzuatı/beyanı ile uğraşmak istemediğime; attığım taş vurduğum kuşa değmediğine karar verdim.

Arkasından fikirden tamamen vazgeçmektense,bu gibi yatırım fonları üzerinden bu girişi yapmaya karar verdim.
    Geçen hafta içinde bu banka gibi komisyonları abartanları bir kenara iterek; temiz enerjinin de olduğu bir dağılımla girişlerimi yaptım.

8.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    %3.65 çok fazla.

Vademiz de 5 yıl olsun.

Mutual fundlarda genel olarak komisyon fazla, bütün dünya mutual fund'lardan kaçıp etf'e yönelirken biz tersine gidiyoruz.

Sanırım biraz finansal okur yazarlık ile de ilgili. ZRE20 ya da ZBPDL gibi komisyonu düşük(%0,25) borsa yatırım fonları ünlü yatırımın mobil app'ında yoktu, MT'den rica ettim koydular ama hacimleri çok düşük. Borsada köşe dönmek isteyen çok ama ucuz komisyonlu pasif yatırım yapmak isteyen yok.
    Karşı argüman olarak da güvenilmeyecek çok patron olduğu endekslere yatırımın iyi bir fikir olmadığı söylenebilir. Bir yazı okumuştum aktif yönetimin pasif yönetimden sürekli olarak daha fazla kazandırdığı tek yer GOP'muş.

Bankalar/aracı kurumlar, talep Bist için yoksa yurtdışı hisseler için de olmaz diye düşünüyorlar herhalde. Zaten yüksek komisyonlar ile ceplerini dolduruyorlar ne gerek var yeniliğe falan.
    Saygılar.

Sayfa 306/664 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •