Sayfa 310/666 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 2,473 - 2,480 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Arkadaşlar, petrol fiyatlarının 60 dolar üzerine çıkmasını petrol şirketlerinin henüz fiyatlamadığını düşündüm. Londra borsasından Bp aldım. Shell de de durum farklı değil. Düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.

2.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, petrol fiyatlarının 60 dolar üzerine çıkmasını petrol şirketlerinin henüz fiyatlamadığını düşündüm. Londra borsasından Bp aldım. Shell de de durum farklı değil. Düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.
    vergi kısmına ne diyorsunuz ?

3. Konuyu açıklar mısınız?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,996
    Londra borsasina kote sirketler temettuyu stopajsiz oder. Ama ingilaz sirketi olmasi sarti da ayrica var mi bilmiyorum.
    Bu durum stopajin burada mahsubu problemini ortadan kaldirir ama temettu beyan edilir, varsa alim satim karlari ile zararlar ayni yil icinde ise mahsup edilerek beyan edilir.
    Vergi durumu ana hatlari ile boyle..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. Temettüden beyan olur mu? Ne kadar saçma bir uygulama.
    Hem Londra tefecilerinden ülke olarak %7-8 ile para borçlanacaksın hem de halkın ülkeye soktuğu dövizden para isteyeceksin.

6. PhillipCapital’i önermem saklaması nerede olduğu belli değil, sistemleri çok kötü(hisse almak istediğinizde fiyat çıkmıyor), her hisse yok benim için en önemlisi etf yok.

7.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    PhillipCapital’i önermem saklaması nerede olduğu belli değil, sistemleri çok kötü(hisse almak istediğinizde fiyat çıkmıyor), her hisse yok benim için en önemlisi etf yok.
    Not alındı. Interactive'e yoğunlaşmak lazım o zaman.

8. Tradestation hakkında bilgisi olan var mı ?
    Burada denk geldim.

https://brokerchooser.com/best-broke...brokers/turkey

YTD

Sayfa 310/666 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •