Sayfa 312/667 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412 ... SonSon
Arama sonucu : 5329 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Birde uzun vade saklamak icin swap felan mi aliniyor? hangi platformu kullaniyorsunuz?
    Canlar gider heyyyy

2.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Arkadaslar bir sey soracaktim
    bugune kadar kisa vade dusnurdum simdi bir kucuk parayla uzun vadeli 3 - 5 yil dusunuyorum. parani atip hic ugrasmamak icin sizce hangi hisseler saglam olabilir?
    Aktif yönetilen etf'lere bakılabilir.
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    garanti den gelen yatirim mektubundaki sirketler

Bu temada ‘Teknoloji yatırımı yapmak istiyorum, ama hangi teknoloji?’ sorusuna yanıt vermeye çalışıyoruz. 2020’nin Mart’ında dip yapan teknoloji hisseleri, o günden bu yana neredeyse soluksuz yükseliyor. Bunun arkasında yatan en temel iki sebep; bir, basit bir teknoloji şirketinin bile dolar bazında mevduat ve tahvil getirisine kıyasla daha fazla getiri sağlayabileceği olasılığının yükselmesi. Örneklemek gerekirse, ‘Apple mı, sıfır mevduat mı, Facebook mu, sıfır mevduat mı’ sorusunun portföy ve fon şirketleri düzeyinde karşılığı son bir yıldır hisse oldu ve olmaya devam ediyor. Merkez bankaları faiz politikasını belirgin bir şekilde değiştirmediği sürece hissenin alternatifinin olmadığını düşünüyoruz. İkinci sebep ise, önü alınamaz teknoloji ihtiyacı. Bugün, mahallenizin köşesindeki bakkal bile muhtemelen dijitalleşmenin yollarını arıyor. Bu, pandeminin bize her gün öğrettiği bir ders. Teknoloji ihtiyacının ve yatırımlarının önümüzdeki yıllarda devam etmesini bekliyoruz.

Bu kapsamda, tüketimin dijitalleşmesinden yola çıkarak dijital ödeme sistemlerini, pandeminin değişmeye zorladığı eğitim sistemiyle eğitim teknolojilerini, artan gıda ihtiyacı ve hız, verimlilik gereksinimiyle tarım teknolojilerini, sağlık sisteminin zoraki dönüşümünü dikkate alarak sağlıkta teknolojiyi, üretimde maliyet azaltma, verim ve otomasyon ihtiyacına yönelik sanayi teknolojilerini, dünyada eğlence anlayışının değiştiğini varsayarak dijital eğlenceyi, BT ekibi veya teknoloji yatırımı olmayan şirketlerin teknoloji ihtiyacını karşılayan şirketleri, dijital dönüşümün yapı taşı olan temel teknoloji üreticilerini ve bu işler, güvenlik hesaba katılmadan yapılamayacağı için siber güvenliği ön plana çıkardık.

Bu şirketleri 18 Şubat 2021 kapanış fiyatlarıyla, piyasa büyüklükleri, analist değerlemeleri ve beklentileri ile önem sırası olmaksızın ilginize sunuyoruz. Bu raporda bir değerleme çalışması yapılmadığını, yorumlarımızın ve değerlendirmelerimizin genel tavsiye niteliğinde olduğunu ve kişiye özel olmadığını dikkatinize sunuyor ve bu şirketlere yönelik doğrudan bir Al/Sat/Tut tavsiyemiz olmadığını hatırlatıyoruz.

Lütfen son sayfada yer alan yasal uyarı notunu okuyunuz.

Link: https://rapor.garantibbvayatirim.com...i_19022021.pdf

Raporda yer alan şirketler:

1. Dijital Ödeme Sistemleri (8): Fiserv , Fleetcor, Paypal, Square, Visa, Global Payments, Shift4, Mastercard
    2. Tarım Teknolojileri (5): Thermo Fisher, Corteva, Raven Industries, Origin AgriTech, Yield10 Bioscience
    3. Sağlıkta Teknoloji (8): Agilent Tech, Intiutive Surgical, Dexcom, Teladoc, Koninklijke Philips, Tabula Rasa, Health Catalyst, NextGen
    4. Eğitim Teknolojileri (6): TAL, New Oriental, Chegg, John Wiley&Sons, GSX Techedu, 17 Edu&Tech
    5. Siber Güvenlik (6): Palo Alto, CyberArk, Fortinet, Sumo Logic, Cloudflare, Avast
    6. Dijital Eğlence (6): Activision Blizzard, Skillz, Take-Two, EA, Zynga, Netflix
    7. Sanayi Teknolojileri (6): General Electric, Siemens, Boeing, Honeywell, Danaher, Emerson Electric
    8. Dijitale Dönüşümü Besleyenler (11): Slack, Oracle, Cisco, Salesforce, AMD, DocuSign, Intel, Micron Tech, NVIDIA, Qualcomm, Taiwan S.
    9. Dışarıya Bilişim Hizmeti Verenler (7): Ansys, Accenture, EPAM Systems, Infosys, IBM, DXC Technology, SAP
    10. Teknolojiden Fazlası (6): Apple, Facebook, Amazon, Google, Microsoft, Alibaba

raporun tamami
    https://rapor.garantibbvayatirim.com...i_19022021.pdf

4. Arkadaşlar tur dışı borsalarda işlem yapmaya başladım.
    İş bankası yatırım hesabı üzerinden hesap açtım. Fakat uygulama çok kötü. Anlamak mümkün değil. Destek alamıyorum. Komisyonlar çok yüksek.

Farklı bir kuruma geçmek istiyorum. Konu ile ilgili tavsiyelerinizi beklerim.

Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Arkadaşlar tur dışı borsalarda işlem yapmaya başladım.
    İş bankası yatırım hesabı üzerinden hesap açtım. Fakat uygulama çok kötü. Anlamak mümkün değil. Destek alamıyorum. Komisyonlar çok yüksek.

Yurt dışı pay alım satımı yapabildiğin iki banka var. Birisi iş bankası diğeri garanti. İş bankasının sitesinde kılavuz var oradan yararlanabilirsin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku

Philip capital ve Midas menkul var . Midas çok yeni ayrıntıları bilmiyoruz, açıklanacak. Philip'te onbinde 8 usd komisyon. Saklama ücreti yok. Platformunu bilmiyoruz,demosu yok. Görüşmek lazım kurumla. Sadece ABD'de "seçilmiş" hisseler var. ETF'ler yok. Ama maliyet açısından en uygun burası duruyor.

***çok soru geldiğinden ;
    "Yasaya göre tüm yurtdışı hisse senedi alım-satım ve temettü işlemlerinin vergisi , geçerli tarifeden vergi dairesine ödenmesi zorunludur"
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7. vergi

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Philip capital ve Midas menkul var . Midas çok yeni ayrıntıları bilmiyoruz, açıklanacak. Philip'te onbinde 8 usd komisyon. Saklama ücreti yok. Platformunu bilmiyoruz,demosu yok. Görüşmek lazım kurumla. Sadece ABD'de "seçilmiş" hisseler var. ETF'ler yok. Ama maliyet açısından en uygun burası duruyor.

***çok soru geldiğinden ;
    "Yasaya göre tüm yurtdışı hisse senedi alım-satım ve temettü işlemlerinin vergisi , geçerli tarifeden vergi dairesine ödenmesi zorunludur"
    Merhaba;
    Yeni uyeyim, yurtisinda agirlikli (garantibbva) ustunden *Saxobank araciligi ile, gumus madeni *agirlikli uretici, sirketlerdeyim. Vergi olayini gozardi etmistim , simdi her USD TL ciktiginda, ve gumus yukari gittiginde
    hesaplar tekrar degisiyor, :-(
    gumus cok hareketli oldugunda maalesef satisla degerlednirmek yolunda olunca vergi tutarinin artmasi problem
    yavas yukari giden bir degerde tutmak ve USDTL durumuna gore gerekirse satmak veya temettu bekelemk dusunulebilirdi. velhasil,son alimdan sonra elimde hisselerle uzun sure YIUFE yi bekleyecegim sanirim
    Vergi icin
    Bu link guzel gibi
    https://www.akbank.com/tr-tr/genel/S...i-rehberi.aspx
    Ama bazi seyleri tam cozemedim
    Anladiigm ulkeler arasi bilgi paylaismi (Hollanda da herhalde dahildir) gelistiginden beyan etmeme bir opsiyon olamaz.
    Sorularim sunlar
    1) Prim iadeli hayat sigortasi iyi bir cozum olabilir mi, ornegin 2 yil sonra %85 iadeli. yoksa prim iadeleri de takip edilip birkac yil sonra geriye donuk vergilendirme cikarilir mi
    2) Eurobond geliri 53bin tl altinda olmasina ragmen , toplam gelir sozkonsuu oldugundan bu sefer Eurobond da tutar ne olursa olsun vergilendiriliyor anladim . Eurobondda odedigim prim nominalden yuksek. Alim satim degerlemesi yok sadece kupon odemesi senaryosunu soracagim ;
    kupon sayisi 5 - 2000 USD olsun
    Nominal 50000 usd olsun , kirli temiz farki 500 usd ilk odenen prim 53000 USD olsun
    Ilk kupondan kirli temiz farkini dusmeliyiz ?
    Odenen prim - nominal fiyati yani kalan 2500 USD zarari da, yine 5 kupona boluyoruz.(bu sekilde bolmek zorundayiz ?) yani ilk kupon geliri 1000 USD digerleri 1500 USD oluyor.
    odendgi gunku kurdan carpip gelire ekliyoruz.

Tesekkurler

8.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku

Interactive Brokers'a bakmanı öneririm. Benim hesap onaylandı 1 hafta oldu ama para atmadım. Borsa balon gibi duruyor şu sıra.

not: ytd

Sayfa 312/667 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •