Sayfa 332/668 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon
Arama sonucu : 5342 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Ben bu işten ya komple vazgeçeceğim ya da UK vodafone a gömüleceğim bu gidişle.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ha bu zarar görme durumu eğer hisseyi dolar bazında başabaş iken satarsanız oluşuyor. Alıp-tutarsanız sıkıntı yok. Sağlam bir kar etmeden satmıyoruz yani ABD'den hisse alırsak. Kol kesersek kafayı da kaybediyoruz.
    Alim satim kar vergisinden kurtulus var.
    Satmadan 1 yil önce (imkan dahilinde ise) alim satim vergisi olmayan veya düsük olan ülkenin birine (LUX, Güney Kibris) ikametinizi aliyorsunuz ve orada ikamet ederken satisinizi yapiyorsunuz. Daha sonra tekrar ülkeye dönüyorsunuz. Ancak her seyi tam kivaminda yapmaniz lazim, yoksa maliye bir köseden nokta, virgül yüzünden sizi fena sekilde öpebilir.

3.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Alim satim kar vergisinden kurtulus var.
    Satmadan 1 yil önce (imkan dahilinde ise) alim satim vergisi olmayan veya düsük olan ülkenin birine (LUX, Güney Kibris) ikametinizi aliyorsunuz ve orada ikamet ederken satisinizi yapiyorsunuz. Daha sonra tekrar ülkeye dönüyorsunuz. Ancak her seyi tam kivaminda yapmaniz lazim, yoksa maliye bir köseden nokta, virgül yüzünden sizi fena sekilde öpebilir.
    Buralara ikamet aldırmak da başka bir macera. Kolay olduğunu sanmıyorum Milyon dolarlık hesapların işleri bunlar :D

Islak imzali belge isi de yas biraz.
    Örnegin GER yurt disinda yasayan kendi vatandaslarina bile islak imzali belge vermekte zorluk cikariyor veya hic vermiyor.
    Zaten bir cok sey dijitallesti. Vergi belgesi dahi online bankaciliktan aliniyor. Kendileri bunu kabul ettigi icin islak imzali ek belge vermek istemiyorlar.

Buralara ikamet aldırmak da başka bir macera. Kolay olduğunu sanmıyorum Milyon dolarlık hesapların işleri bunlar :D
    O yüzden parantez icinde "imkan dahilinde ise" yazdim. Düsük olasikli bir hareket ama, AB vatandasligi olanlar icin bir olasilik.

Ben bu işten ya komple vazgeçeceğim ya da UK vodafone a gömüleceğim bu gidişle.
    Vodafone iyi temettü verir ama yerinde sayar.
    Warren Buffet'in portföyündeki hisselere bakarsaniz bayagi bayagi temettü veren hisseler oldugunu görürsünüz.
    Temettülerden gelen nakit akisi ile ciddi bir sekilde nakit sagliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://www.simplysafedividends.com/...ding-tax-guide

UK tek cozum...

Orada kote sirketlere bakmak lazim..

O durumda bile emin olamiyoruz Londra'da kote olan bir ABD sirketi bu stopaj keser mi kesmez mi??

Kotasyon yeri mi yoksa sirketin nerede vergi mukellefi oldugu mu onemli??

Belki de ABD sirketi Londra'da da islem gorse bile kesiyordur..

Denemeden bilemeyiz.

Ama Unilever veya BP kesmiyor olabilir..

Karisik isler...

Syg,
    Şimdi bana göre yoğunlaşılması gereken nokta tam buraya geldi. UK'den şirket seçelim ama hangileri...

8.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Vodafone iyi temettü verir ama yerinde sayar.
    Warren Buffet'in portföyündeki hisselere bakarsaniz bayagi bayagi temettü veren hisseler oldugunu görürsünüz.
    Temettülerden gelen nakit akisi ile ciddi bir sekilde nakit sagliyor.
    Zaten hem temettü versin hem de her sene %10 artsın istersek çok şey isteriz gibime geliyor. %5 net sterlin gelirine fitim ben açıkçası.

BP de fena görünmedi bana.
    https://www.investing.com/equities/bp

Market cap 61 milyara düşmüş. Elektrikli araçlar yüzünden daha da rezilleşebilir tabi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 332/668 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •