Sayfa 333/666 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Şimdi bana göre yoğunlaşılması gereken nokta tam buraya geldi. UK'den şirket seçelim ama hangileri...
    bir ara araştırıp gözüme çarpanları eklemiştim.

sanırım bunlarda atıyorum 1 lot 4000 sterlin ise sen 400 de alabiliyordun. tekrar bakmak lazım böyle birşeyi vardı abd gibi degil yani

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Zaten hem temettü versin hem de her sene %10 artsın istersek çok şey isteriz gibime geliyor. %5 net sterlin gelirine fitim ben açıkçası.

BP de fena görünmedi bana.
    https://www.investing.com/equities/bp
    Öyle yapilmasi en mantiklisi hem temettü verecek, hemde büyüyecek. Ancak %5 temettü veren ve büyüyen bir sirket bulmak zor. Bence temettü %3-4 ve büyüme %10 gibi bulunur. Ancak her sene olarak olmuyor bu is. Yeri gelir %40 cikar, yeri gelir %40 düser yil icinde. Uzun vadeli olarak BP olur neden olmasin. Dün geceki yazimda tuttugum GB hiselerimi yazdim, fikir olsun diye.

3. ama işte 1 sterlin olmuş 11 lira ((((

4.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Öyle yapilmasi en mantiklisi hem temettü verecek, hemde büyüyecek. Ancak %5 temettü veren ve büyüyen bir sirket bulmak zor. Bence temettü %3-4 ve büyüme %10 gibi bulunur. Ancak her sene olarak olmuyor bu is. Yeri gelir %40 cikar, yeri gelir %40 düser yil icinde. Uzun vadeli olarak BP olur neden olmasin. Dün geceki yazimda tuttugum GB hiselerimi yazdim, fikir olsun diye.
    Onları da not aldım. Bakıyorum. Teşekkürler.

Onları da not aldım. Bakıyorum. Teşekkürler.
    Yok tek basina hisse secimi yapmak istemiyorsaniz ve temettü odakli iseniz, temettü odakli ETF bakacaksiniz (IRL bazli).

Vanguard FTSE All-World High Dividend UCITS ETF (WKN: A1T8FV)
    SPDR S&P Global Dividen Aristocrats UCITS ETF (WKN: A1T8GD)

gibi.

GB icin bir ara "The City of London Investment Trust plc" yi incelemistim ama vazgecmistim, cünkü alman borsalarinda alima acik olsada az hacimli.

https://www.janushenderson.com/en-gb...ent-trust-plc/

7.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Yok tek basina hisse secimi yapmak istemiyorsaniz ve temettü odakli iseniz, temettü odakli ETF bakacaksiniz (IRL bazli).

Vanguard FTSE All-World High Dividend UCITS ETF (WKN: A1T8FV)
    SPDR S&P Global Dividen Aristocrats UCITS ETF (WKN: A1T8GD)

gibi.
    Bunlar Almanya.

25% Almanya kesmeyecek mi daha temettüler ulaşmadan? UK'den hisse bakmamızın sebebi kaynakta vergi 0% olduğu içindi.

Bunlar Almanya.

25% Almanya kesmeyecek mi daha temettüler ulaşmadan? UK'den hisse bakmamızın sebebi kaynakta vergi 0% olduğu içindi.
    Yok GER degil, IRL. Bakmayin WKN numarasina o numara sadece GER icin olan tarafi.
    IRL'da da su anda stopaj 0 cifte vergi anlasmasi olan ülke vadandaslari icin. TR ile cifte vergilendirme anlasmasi var.
    Bu kural sun anda 6 yil gecerlei ama, büyük ihtimal devam ettirecekler ama, bilemeyiz tabii.

Vanguard FTSE All-World High Dividend UCITS ETF (WKN: A1T8FV)=IE00B8GKDB10
    SPDR S&P Global Dividen Aristocrats UCITS ETF (WKN: A1T8GD) = IE00B9CQXS71

Sayfa 333/666 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •