Sayfa 336/667 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ücretsiz transfer:
    IKBR (interactive brokers) 'a TL eft yapılabiliyor. Piyasa fiyatından dolar alabiliyorsunuz daha sonra. (bunu yaptım) Yine TL ile çekmek de mümkünmüş ama bunu henüz denemedim. (ayda 1 kez bedava deniyor)

Sıfır olmasa da düşük komisyon
    Komisyon da $1 + $0.005/hisse gibi ibr şey. Yani $1 sabit gibi düşünülebilir. Sabit $10 aylık masrafı var hesabın ama yukarıdaki şekliyle 10 tane hisse alıp $10 komisyon ödeyince o ücret de 0 oluyor.

Bu komisyon İş Bank'ta al/sat başı minimum $15 + % olması lazım. ($25'ten düştüler sanıyorum son zamanlarda)

Her ay düzenli alım yapan birisi için IKBR bedava gibi.

Kaynak:
    https://investors.interactivebrokers...1590&p=stocks1
    Bu havale yöntemiyle varlıklarımızı yurt dısına mı transfer etmiş oluyoruz ? Varlık barışı için sanırım yurt dısına giden daha sonra ülkeye soktuğumuz kaynaklar için kullanılıyor

2.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Bu havale yöntemiyle varlıklarımızı yurt dısına mı transfer etmiş oluyoruz ? Varlık barışı için sanırım yurt dısına giden daha sonra ülkeye soktuğumuz kaynaklar için kullanılıyor
    IKBR ve benzerinde öyle oluyor evet ama misal iş yatırımdan alırsan olmuyor.
    ben sordum iş bankası kabul edilmedi.

Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    IKBR ve benzerinde öyle oluyor evet ama misal iş yatırımdan alırsan olmuyor.
    ben sordum iş bankası kabul edilmedi.
    Peki bu havale ettiğimiz varlık hangi ülkenin güvencesi altında ?

4.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    geçmiş sayfalarda bahsedilmişti.

Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    geçmiş sayfalarda bahsedilmişti.
    Yurt dışı borsasına girmek istiyordum. Fakat komisyon ücretleri fazla olunca vazgeçmiştim. Eurobond almıştım. Bu siteyi araştırcam kafama yatarsa apple amazon tesla alır yatarım.

6.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ben IKBR 'da hesap açarken 2 seçenek sunmuşlardı. Hangisini işaretlediğimi de unuttum ama 500bin dolara kadar sigorta söz konusu firmanın batması durumunda benim aşağıdaki linkten anladığım

https://www.interactivebrokers.com/e...p?f=2334&p=acc

Bu sublimit 250 bin dolar nakitten kastını anlayamadım yalnız. 250bin dolar nakitin üzeri sigorta kapsamında değil mi demek istiyor?
    Önceki sayfadan.

Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Aynen. Yurtdışına parayı atıp varlık barışını bekliyoruz.:d

7. Düşük vergili temettü geliri için UK, varlık barışı kovalamak için istikrarlı büyüyen, terchien temettü dağıtmayan ABD şirketleri şu durumda en güzel plan yurtdışı için.

not : ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Düşük vergili temettü geliri için UK, varlık barışı kovalamak için istikrarlı büyüyen, terchien temettü dağıtmayan ABD şirketleri şu durumda en güzel plan yurtdışı için.

not : ytd
    Yalnız demin arkadaş dikkatimize sundu. İngiltere'de REIT'ler vergiye tabiymiş %20. Dikkatli olun. Edit: Sizmişsiniz o.

Sayfa 336/667 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •