Sayfa 347/667 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by berkdemiraki Yazıyı Oku
    Midas'a yarın dolar göndereceğim, çok hızlı çalışıyorlar cumartesi kargo geldi. Bu akşamda hesabım açıldı.
    ABD piyasası işlemlerinde sadece $ göndererek işleme başlayabiliyormuşuz.
    Yalnız arkadaşlar limit koymuşlar bu çok kötü. 25.000$ altındaki pörtföyler, 5 iş gününde sadece 3 işlem yapabiliyormuş. Ben daha çok gün içi al-sat planlıyordum ama o durum şimdilik yalan oldu.
    Birde komisyonsuz bir yapı ama belli bir hacime kadarmış belirtmişler sayı yok ortada...
    Hisseyi her sattığınızda gelir vergisi ödemesini tetikliyorsunuz diye biliyorum. Çok bilgili değilim ama bunu bir araştırın isterseniz. Sorun değil diyorsanız o başka.

Vergi ödeme zamanı geldiğinde sürprizle karşılaşmayın sonra.

Kriptodaki ya da bankadaki dolar/tl çiftindeki gibi günde 100 tane işlem yapıp vergisiz sıyrılma yok yurtdışı hisse işlemlerinde sanıyorum ama siz yine de daha iyi bir bilene danışın.

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Hisseyi her sattığınızda gelir vergisi ödemesini tetikliyorsunuz diye biliyorum. Çok bilgili değilim ama bunu bir araştırın isterseniz. Sorun değil diyorsanız o başka.

Vergi ödeme zamanı geldiğinde sürprizle karşılaşmayın sonra.

Kriptodaki ya da bankadaki dolar/tl çiftindeki gibi günde 100 tane işlem yapıp vergisiz sıyrılma yok yurtdışı hisse işlemlerinde sanıyorum ama siz yine de daha iyi bir bilene danışın.
    Sitelerinde "Müşteri Vergi Bilgileri Beyan Formu" paylaşılmış ama hepsini okudum hep başka ülke ve abd vatandaşlarına yönelik bilgi içeriyor. Yarın mail yazıp daha detaylı bilgi isteyeceğim. Vergi konusunda bende dediğiniz gibi durumu merak ediyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by berkdemiraki Yazıyı Oku
    Sitelerinde "Müşteri Vergi Bilgileri Beyan Formu" paylaşılmış ama hepsini okudum hep başka ülke ve abd vatandaşlarına yönelik bilgi içeriyor. Yarın mail yazıp daha detaylı bilgi isteyeceğim. Vergi konusunda bende dediğiniz gibi durumu merak ediyorum.
    Ben sordum cevap vermediler. Size cevap gelecek mi bakalım. Alt yapı ve saklama ile ilgili sorulara da yanıt vermediler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Kaldırdılar o limiti. Hesap açmak için minimum limit yok artık. 130 dolarlık Apple alabilirsiniz IKBR ile. (tek hisse) 1 dolar komisyon alıyorlar.
    merhaba. bahsettiğiniz ikbr hangi aracı kurum ? veya şöyle sorayım, nyse'den hisse almak istesek, en kolay en az masraflı yolu nedir ?

5.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Bugün evrakları imzaladım midas için
    Hesabı açtılar
    Midasın denizbank usd hesabına para gönderip hemen almaya başlayabiliyorsun.

Yurtdışı için 1,5 usd komisyon var.
    Anlık göstermesi güzel
    Türk hisseleri göremedim

Komisyonsuz demişlerdi neden 1.5 usd alıyor anlamadım. Bakalım şimdilik güzel

Paranızı 500bin dolara kadar SEC sigortalıyor. 1.5 dolar bunun için ödeniyor, yani alım/satım komisyonu değil bu para.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Midas para aktarmayı da çözdüm
    Denizbankta usd hesabınızdan ücretsiz havale yapıyorsunuz. 2 saat içinde para geçiyor. Valla güzel olmuş.

Ücretsiz para aktarma
    Etf alınıyor olabilmesi
    1.5 usd komisyon

Rakipsizler şuan.

Midas hesabına para aktarımı bu kadar kolay ise mükemmel...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    merhaba. bahsettiğiniz ikbr hangi aracı kurum ? veya şöyle sorayım, nyse'den hisse almak istesek, en kolay en az masraflı yolu nedir ?
    ikbr:

https://www.interactivebrokers.co.uk/

masraf konusu önceki mesajlarda bolca tartışıldı

8. Midas sitesinden:

Midas, Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) yasa ve yönetmeliklerine uymakla yükümlü kuruluşlar arasındadır.
    Saygılar.

Sayfa 347/667 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •