Sayfa 362/668 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462 ... SonSon
Arama sonucu : 5342 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Bu çok ayıp bir şey. Yasal olduğundan şüpheliyim. Tabi yasallığın bir önemi kaldı mı, tartışılır. İşlemi yapmıyoruzun belgesini istemek eskiden bir çözüm olabilirdi ama virman yaptırmayanla şikayet makamı aynı olabilir.
    valla abi iş yatırımda personelde çok bilgili değil.vergi konusunu bile dogru dürüst bilmiyorlar.
    virman talebi alacakları bir panelleri yokmuş. çözüm üretemediler o şekilde kaldı. iş yatırım şuan komisyon 15 usd. midas ve phillipe göre pahalı ama rekabet olunca biraz düşürdüler. başka bir avantajları yok

2.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    iş yatırım hisse virman yaptırmıyor. benim hisseler için olumsuz dönüş yaptılar. satıp öyle taşıyacagınız kurumdan yeniden satın alın dediler. tabi satınca vergi çıkacak.
    ibde olursa herşey satar parasını getirirseniz bence olmalı. ama iş yatırımdaki satıp parasını getirince bana yine olmaz dedi gelir idaresindeki bir personel.
    Al işte. İyi ki bulaşmamışım bunlara zamanında hiç.

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Al işte. İyi ki bulaşmamışım bunlara zamanında hiç.
    kolay diye acele edip başvurdum.
    pişman oldum. tabi artık ordan yurtdışı senet almıyorum.alınanlar kaldı içeride. taşıtmıyorlar. ancak satmak lazımmış. bunu da şuan vergiden dolayı ben yapmıyorum. öylece bekliyorum. bu ib benim de aklımı çekiyor. sadece pasaport mu istiyorlardı

4.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    valla abi iş yatırımda personelde çok bilgili değil.vergi konusunu bile dogru dürüst bilmiyorlar.
    virman talebi alacakları bir panelleri yokmuş. çözüm üretemediler o şekilde kaldı. iş yatırım şuan komisyon 15 usd. midas ve phillipe göre pahalı ama rekabet olunca biraz düşürdüler. başka bir avantajları yok
    midas, philip, iş, finans bunların hepsi yerli. İlla ki bir gün bunların çözemeyeceği bir işiniz olacaktır. Kesinlikle bulaşmam. Global kendini kanıtlamış firmalar iyidir. Aylık 5-10 dolar masrafı ödemek istemeyenler tdAmeritrade'e baksınlar. al-sat da komisyonsuz diye hatırlıyorum.

ytd

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ben de gelecek planlarımı varlık barışı bir daha yaşanacakmış gibi düşünerek yapmazdım açıkçası. Olur da denk gelirsem, o sırada hesap da belli bir büyüklüğe ulaşmışsa şansımı denerim ama bütün planlarımı ona göre yapmam.

Uzun vadede (10+ yıl) ödeyeceğiniz vergi gözünüze hiç batmayacak zaten getiri aşırı artacağı için.

ytd
    Ne yalan söyliyim ben varlık barışına göre plan yapıyorum. Varlık barışı gelmezse para dünyanın en güçlü devletinin güvencesi altında. 3. Dünya ülkeleri gibi yolsuzluk, hırsızın, tecavüzcünün işlediği suçlarının yanına kar kaldığı değil, “Kahve sıcaktır” uyarısı olmadığı için milyonlarca dolar tazminat alınan ülke amerika.

Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    Aynı süreçten geçen hafta itibariyle ben de geçtim. Adres konusunda ben de birkaç kez "red" yedim.

Öncelikle ETF'lerle giriş yapmayı düşünüyorum, araştırmaların devam ediyor..
    Tecrübelerimizi zaman geçtikte paylaşırız.
    Bol kazançlar.
    Etf yatırımı bana biraz tembellik gibi geliyor. Ayrıca yönetim ücreti ödemeye gerek yok. Ben şahsen portföyümü kendim yönetmeyi daha doğru buluyorum. Çünkü ara dönemlerde al sat yaparak hem karımı realize ederim. Hemde sürekli maliyetimi güncellerim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Philip capital yakında UK/Europe/Asia piyasalarını da açacakmış işleme. Platformuda yenilenmiş.
    Şu an pusuda bekliyorum.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Philip capital yakında UK/Europe/Asia piyasalarını da açacakmış işleme. Platformuda yenilenmiş.
    Şu an pusuda bekliyorum.
    yeni sisteme nerden giriş yapılabiliyor acaba ?

Sayfa 362/668 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •