Sayfa 366/664 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon
Arama sonucu : 5308 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    teyit ederim.
    IBKR kendi muhasebesi altında tutuyor. Adınıza saklama falan olamaz bu işlem ücretleriyle. Philip ve Midas'ta aynı olacak.
    TR hisseleri gibi değil yani. ABD'li Jason Fieber'la yazışmıştım o da benzer bişi demişti.
    MKK gibi görüntüleme yokmuş orda...
    Ada saklamanın muadili var anladığım kadarıyla, insurance 250.000 $' a kadar cash'i 500.000$'a kadar cash+securities'i koruyormuş. Bunun üstüne kişi başı 149,5 milyon $(yanlış yazmadım) aracı kurum tarafından yaptırılan da ek sigorta var. Toplam tazmin kişi başı 152 milyon $'a kadar çıkıyor. Custody güvenliğine dair problem pek yok gibi. Sadece statement'ları saklamak ispat için belki gerekli olabilir.
    Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Ada saklamanın muadili var anladığım kadarıyla, insurance 250.000 $' a kadar cash'i 500.000$'a kadar cash+securities'i koruyormuş. Bunun üstüne kişi başı 149,5 milyon $(yanlış yazmadım) aracı kurum tarafından yaptırılan da ek sigorta var. Toplam tazmin kişi başı 152 milyon $'a kadar çıkıyor. Custody güvenliğine dair problem pek yok gibi. Sadece statement'ları saklamak ispat için belki gerekli olabilir.
    Teşekkürler bilgi için. Umarım sadece kendi vatandaşları faydalanmıyordur

IBKR carries excess SIPC insurance provided by Lloyd's of London. Each account is covered for $150 million. For clients who have received the full SIPC protection, the Lloyd's policy provides up to an additional $30 million (including $900,000 for cash), subject to an aggregate limit of $150 million.

TradeStation carries excess Securities Investor Protection Corporation (SIPC) insurance provided by Lloyd's of London with an aggregate limit of $300 million to pay amounts in addition to those returned in a SIPC liquidation. The maximum for any single customer is $24.5 million with a cash limit of $900,000 per customer.

250 bin dolar birikimi herhalde tr de ölene kadar maaşlı biri yapamaz. Yatırcağımız para 50 bini vardır yada yoktur. Her yatırımda risk vadır. Kabulleneceğim kadar risk alırım. Lehman brothers’ ın battığını gördü bu gözler.

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Anlık datayı para ile satıyorlar. (10 dolar) Bana da çıkıyor aynı uyarı. Yaw he he diyip limitli emir giriyorum. 1 dolar komisyonla hisse satınca bir yerden çıkarmaları lazım kalan parayı. Datayı başka yerden görüyorsanız sıkıntı olmaz.

Bu platformun boktan yanı bu malesef. Ben de sonradan öğrendim. Bist yalnız değilmiş bu konuda.

tdAmeritrade'de var mıdır bu tarz işler bilmiyorum.

Gerçek zamanlı veriyi investing.com'dan takip edebilirsiniz bu arada.
    Ben limitli emir girdiğim halde alım yapamıyordum. Örnek alım için ekran görüntüsü atabilir misiniz? Gerçi orada da tren kaçtı gibi

5.  Alıntı Originally Posted by romantictr Yazıyı Oku
    Ben limitli emir girdiğim halde alım yapamıyordum. Örnek alım için ekran görüntüsü atabilir misiniz? Gerçi orada da tren kaçtı gibi
    Şimdi marketler kapalı olduğu için presubmit yapıyor verilen emiri hiç uyarı falan vermeden. Normalde "market data olmadan emir girmeye çalışıyorsun dikkatli ol" şeklinde bir uyarı veriyor emir verirken ama bu sefer yapmadı.

Bence müşteri hizmetlerine bir mesaj çakın durumu belirten. Bir belge falan eks*ktir (forum kelimenin tamamını sansürlüyor) belki.

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Şimdi marketler kapalı olduğu için presubmit yapıyor verilen emiri hiç uyarı falan vermeden. Normalde "market data olmadan emir girmeye çalışıyorsun dikkatli ol" şeklinde bir uyarı veriyor emir verirken ama bu sefer yapmadı.

Bence müşteri hizmetlerine bir mesaj çakın durumu belirten. Bir belge falan eks*ktir (forum kelimenin tamamını sansürlüyor) belki.
    Teşekkür ederim. Çok uğraşmıştım yapamamıştım yaparsam kendi adıma devrim yapmış olacağım

7. Bilginiz olması açısından. İş Yatırım'dan yanıt geldi. Interactive Brokers'a virman yapılabiliyormuş.

8. Kıpkırmızı olmuş ortalık birden. Amerika batıyeah

Sayfa 366/664 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •