Sayfa 376/666 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun fakat ıbm 5y grafiğe baktığımızda değer kaybetmiş. Ben şahsen fk sı 15 aşağısı olan şirketlere bakıyorum.
    ve bence geçmişi de önemlidir.

2. Hoşuma giden birkaç şirket daha var. Alınca isimlerini yazarım. Almadan yazmayayım. Ancak alırken aynı yukarıda yazdığım gibi neden aldığımı da yazarım ki anlayın. Potansiyeli olan, stratejik planlaması düzgün, ucuz kalmış, portföyü geniş, ürün gamı tek ürüne bağlı olmayanları alacağım teker teker.

İyi olup aşırı primli olanları es geçiyorum. FAANGM ile işim olmaz mesela. Her biri en az %400 primli hepsi dolar bazında. Gidecek marj azalmış oluyor.

IBM i seçme sebebim de buydu. Primi FAANGM ye göre çok az (%50 vs %400++) ve stratejisi tutarsa onlardan bir miktar daha hızlı gitme potansiyeli var. tutmazsa da güle güle denilerek postalanır.

Doğru olan parayı potansiyeli olan, ürün çeşidi zengin, stratejisi mantıklı ve ucuz olan 20-25 hisseye dengeli dağıtmak.

Tek çiçekle bahar gelmez demiş atalarımız. Biri tutmazsa öbürü tutar, toplamda iyi bir getiri alınabilir.

3. FAA... grubundan benim ilgimi çeken tek şirket apple. O da ürünlerini gerçekten başarılı bulduğum için. Iphone'dan başka kullandığım ürünü yok şimdilik ama bu adamlarının satışlarının zaten yarısı iphone'dan geliyormuş.

Bir de yeni çıkardıkları m1 isimli bir çip var. O da çok sağlam. Yeni light laptopları fansız üretiyorlar ve performans gayet iyi.

Yılbaşında indirimden yakaladığım çok iyi bir fiyat performans ürünü laptopu almasaydım kesinlikle m1'li macbook air alırdım.

ytd

4. Alibaba yı almayı ciddi ciddi düşünmeye başladım. P/E si iyi. Riske girip alınabilir 200$ civarı. Şu an 211$. Eğer satış yiyen bir güne denk gelirsem alırım. Amazon ne yapıyorsa Alibaba da birebir aynısını taklit etmiş. Sonra da üstüne başka gelişmeler yapmış. Dolayısı ile iş modeli ve servisleri bence çok başarılı.

Mevcut fiyatı ile bence Alibaba alıma uygun seviyelere yaklaşmış.

Çinden başka hisse almam. Sadece Alibaba olabilir. Yoksa JD TENCENT BAIDU da var ama onların fiyatlamaları yüksek, potansiyelleri azalmış.

https://finance.yahoo.com/news/chris...230115320.html

Bu yazdıdaki Applied Materials ve Viatris hakkında araştırma yapmadım.

5. Apple da iPhone satışlarında ciddi gerileme bekliyorum, 120 hz telefona alışan bir daha asla 60hz kullanmaz, direk çöpe atar.

Pavel Durov da çok eleştirdi Apple donanımını, bence Android teki son gelişmelerden sonra bu donanımlarla iPhone artık eski havasını bulamaz. En fazla eski müşterileri kararlılık adına alırlar ama yeni generasyona yani gençlere 120hz ekran olmadan o fiyata o malı satamaz.

https://www.techspot.com/news/89772-...-obsolete.html

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    FAA... grubundan benim ilgimi çeken tek şirket apple. O da ürünlerini gerçekten başarılı bulduğum için. Iphone'dan başka kullandığım ürünü yok şimdilik ama bu adamlarının satışlarının zaten yarısı iphone'dan geliyormuş.

Bir de yeni çıkardıkları m1 isimli bir çip var. O da çok sağlam. Yeni light laptopları fansız üretiyorlar ve performans gayet iyi.

Yılbaşında indirimden yakaladığım çok iyi bir fiyat performans ürünü laptopu almasaydım kesinlikle m1'li macbook air alırdım.

ytd

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Alibaba yı almayı ciddi ciddi düşünmeye başladım. P/E si iyi. Riske girip alınabilir 200$ civarı. Şu an 211$. Eğer satış yiyen bir güne denk gelirsem alırım. Amazon ne yapıyorsa Alibaba da birebir aynısını taklit etmiş. Sonra da üstüne başka gelişmeler yapmış. Dolayısı ile iş modeli ve servisleri bence çok başarılı.

Mevcut fiyatı ile bence Alibaba alıma uygun seviyelere yaklaşmış.

Çinden başka hisse almam. Sadece Alibaba olabilir. Yoksa JD TENCENT BAIDU da var ama onların fiyatlamaları yüksek, potansiyelleri azalmış.

https://finance.yahoo.com/news/chris...230115320.html

Bu yazdıdaki Applied Materials ve Viatris hakkında araştırma yapmadım.
    Ali Baba almadan önce "the china hustle" isimli filmi izlemek iyi olabilir. Ytd.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7. Alibaba dışındakiler riskli ama Alibaba tüm dünyaya satış yapıyor. Bulut servisleri herkes tarafından online kullanılabiliyor. Yani ürünleri ve servisleri global. Ama ÇİN bu. Herşey üçkağıt olabilir. Benim ilgimi çekme sebebi fiyatlaması. ÇİN faktörü olumsuz etken her zaman.

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Ali Baba almadan önce "the china hustle" isimli filmi izlemek iyi olabilir. Ytd.

8. PEGA dikkatimi çekti, iş bankası almış bunların ürünlerini. İyi bir firma. Bu sene kara geçebilir mi? Zarardan kara geçerse iyi prim yapar, iş modeli ve ciro artışı olumlu görünüyor.

110$ dan alınabilir gibi. Henüz almadım. İnceliyorum. Yorumlarınızı yazın lütfen. Şirket nasıl? Potansiyeli stratejileri? Sizce kaçtan alınır?

https://www.pega.com/

Sayfa 376/666 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •