Sayfa 386/667 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Midas hesabını açtırdım çok az parada yatırdım sıkıntı yok gördüğüm kadarıyla kullanışlı pratik komisyonlarda iyi eft'lerde var.

Peki bu spk onayı olsun ne derece güvenebiliriz ona göre her ay düzenli alım yapmayı planlıyorum, birde yatan temettüler ne olacak, kesinti ne kadar bilgisi olan var mı?

2.  Alıntı Originally Posted by mfy94 Yazıyı Oku
    Midas hesabını açtırdım çok az parada yatırdım sıkıntı yok gördüğüm kadarıyla kullanışlı pratik komisyonlarda iyi eft'lerde var.

Peki bu spk onayı olsun ne derece güvenebiliriz ona göre her ay düzenli alım yapmayı planlıyorum, birde yatan temettüler ne olacak, kesinti ne kadar bilgisi olan var mı?
    orası muamma işte.
    ben güven duymadığım için çok yüklü miktarlarda giriş yapmıyorum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

Yurtdışında işlem yapacaksanız IB/TD ikilisinin dışına çıkmayın derim.

ytd
    TD demişken, "TD Ameritrade Network" youtube kanalı var, canlı yayını çok yararlı.
    https://www.youtube.com/watch?v=2soZ...ritradeNetwork
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. E iyi güzel de tr ameritrade pasapirt istiyor herkeste pasaport yok. Sonra ib ye kimlik yükleme seçeneği koymuşlar, ama her programa yukleyebildigimiz yeni TC kimlikleri nedense ib programı okumuyor. Benim İngilizcem var ama çoğu insanın yok. Midas hiç olmazsa "sırada n" küçük yatırımcıya olanak verdi. Böylece yurtdışı piyasalar "ayrıcalık" olmaktan çıktı. Kimse riskli ise girmek istemez ama insanlar artık en ufak umut ışığı na sariliyor ne yapsın..kusura bakmayın da burda bazı insanlar diğerleri aynı yerinde saysin istiyor başka bişey değil.
    Dostane akıl vernek de bu değil. Program riskli olabilir. Tecrübelisindir akıl verirsin çok yatırma dikkat et alacaksan şunu al gibi gibi..burdaki herkes biliyor turkiyedeki insanların demografik yapısı eğitimi parası ne..bile bile "uzak dur" diyip bırakmak olmuyo. İlk defa bu forumda bu kadar sinirli yazdim gucenicrksenizde kizacaksaniz da kızın umrum değil çünkü ben çok kızdım.

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Öncelikle IBye yönlendirdi. Orada hesabı açmak için belgeleri yükledim.
    kimlik kartı adres +citibanka para göndereceğim(bunu haftaiçi halledeceğim)
    Sonrasında 1hafta sonra hesap bilgileri maille geliyor anladığım kadarıyla. Hesap geldikten sonra yine IBnin platformunu kullanabiliyorsun

Bu videoda detaylı anlatmış ben süreç olarak 9.dakikasındayım.

https://youtu.be/Nd4Q3ABdNhc

Hesap açmak için bu linki kullandım.

https://www.tradestation-internation...en-an-account/

YTD

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Güncel durum Ib de salı hesap açıldı.parayı bugün gönderdim sabah, citibank üzerinden gece geçti. Göndermeden base currency gdp görünüyor onu dün dolara çevirdim ama hala total bakiye gdp üzerinden gösteriyor.
    Herneyse bu saatte 8.67den tlleri dolara çevirdi 17.24tl komisyon kesti (2$ sabit convert ücreti var heralde) komisyonuds pcden göremedim birtürlü telefondaki IBnin uygulamasından gördüm anca..

Şimdi tradestationdan aktivasyon bilgisi bekliyorum. Tradeststionda salı günü IB hesabınız açıldı 1000$ üzeri atın hesabınızı aktif edelim diye mail atmıştı. Dediklerini yapmıs olduk.

Ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    orası muamma işte.
    ben güven duymadığım için çok yüklü miktarlarda giriş yapmıyorum
    Yani takasbank gibi aldığımız hisseler bir yerde tutuluyor mu? Midas ben şirketi kapatıyorum dediğinde güvence altında mı hisselerimiz onu merak ettim..

7.  Alıntı Originally Posted by mfy94 Yazıyı Oku
    Yani takasbank gibi aldığımız hisseler bir yerde tutuluyor mu? Midas ben şirketi kapatıyorum dediğinde güvence altında mı hisselerimiz onu merak ettim..
    bunun cevabını ben alamadım.
    zaten parçalı hisse satması da bir garip geldi bana. nasıl oluyor ki.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,042
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    bunun cevabını ben alamadım.
    zaten parçalı hisse satması da bir garip geldi bana. nasıl oluyor ki.
    Parca kontor gibi.
    Kendisi en cok sorulan hisseleri aliyordur, isteyene parca parca uzerine karini koyup satiyordur..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 386/667 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •