Sayfa 406/668 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon
Arama sonucu : 5343 madde; 3,241 - 3,248 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Sqqq aldım çünkü nasd**in bugün yarın sert düşeceğini düşünüyorum.

2. Midas kapalı kutu gibi geliyor. Ne kadar güvenilir insanın aklında bir sürü soru işareti geliyor. Ak yatırıma gelince senelik %4 komisyon çok fazla ama bireysel olarak bu işlere girildiğinde beyanname ile doların değer artışı bile vergiye tabi, ak yatırımda ise senelik %4 komisyon +kardan %10 vergi mantıklı olabilir mi? bir türlü yurt dışı yatırıma başlayamadım.

3. IBKR DE hesap açtım 10 dolar deneme göndereyim dedim halkbankasından 40 lira masraf çıkıyor, daha uygun nereden gönderebilirim teşekkür ederim.

4.  Alıntı Originally Posted by baydisiplin Yazıyı Oku
    IBKR DE hesap açtım 10 dolar deneme göndereyim dedim halkbankasından 40 lira masraf çıkıyor, daha uygun nereden gönderebilirim teşekkür ederim.
    Dolar olarak göndermeyin, TL gönderip içeride dolar alın yalnız 10 dolar (~100tl) için de adamları uğraştırmayın derim.

100 tl atsanız, 2 dolar komisyona gidecek, aşağı yukarı 20tl eder, 80 tl'lik dolar geçer elinize.

5. enparada hesabınız varsa ordan deneyin

6. Para dolardaysa göndermek sıkıntı olabilir swift ücreti yüzünden. Enpara az alıyor hazalb'ın dediği gibi.

Yine de aracı bankanın ne kadar sürpriz yapacağı da belli değil. 10 dolar swift kabul ederler mi ondan bile emin değilim.

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Dolar olarak göndermeyin, TL gönderip içeride dolar alın yalnız 10 dolar (~100tl) için de adamları uğraştırmayın derim.

100 tl atsanız, 2 dolar komisyona gidecek, aşağı yukarı 20tl eder, 80 tl'lik dolar geçer elinize.
    ibkr den oluşturduğum formda swift kodu ve dolar olarak bir hesap verildiği için onun üzerinden yürüdüm. TL nasıl gönderilir araştırayım teşekkür ederim

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

TL göndermeyi buldum istanbul'da iban verdi. teşekkür ederim. Ne kadar sürede hesaba geçiyor bilginiz var mı?

Sayfa 406/668 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •