Sayfa 447/666 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547 ... SonSon
Arama sonucu : 5324 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    8000 usd altı işlemlerde tiered çok avantajlı. 8000 üstü ise tiered Fixed aynı hesaba geliyor
    aynen . UK tarafını kullandığımdan ilk hesap açılışta başta 18 gbp komisyon ödedim mesela En başta tiered yapsaydım 1,5-2 gbp kesecekti. Neyseki aylık ödenen temettülerden maliyeti çıkarttım.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2. https://tr.tradingview.com/broker/TradeStation/

Tradestation hesabı olan ve hatta işlem yapan var mı? Trading view ile kullanılabildiği için hesap açmak tercih edilebilir diye düşünüyorum.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    aynen . UK tarafını kullandığımdan ilk hesap açılışta başta 18 gbp komisyon ödedim mesela En başta tiered yapsaydım 1,5-2 gbp kesecekti. Neyseki aylık ödenen temettülerden maliyeti çıkarttım.
    Ben gerçekten anlamadım bu komisyon işini. Komisyon olarak 3 pound ödedim. 12 pound ise damga vergisi diye aldılar. Tiered seçseydim damga vergisinden muaf mı olacaktım ? 1,5-2 pound komisyonla yırtacakmıydım ?

4. 0.5% damga vergisi LSE'de sabit. Ondan kaçış yok. Broker ile alakalı değil bu. UK ile alakalı.

Tiered Fixed'e göre avantajlı küçük miktarlarda alım yapanlar için.

USA'da 30-40 cente kadar iniyor komisyon tiered seçince.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by fourier Yazıyı Oku
    Ben gerçekten anlamadım bu komisyon işini. Komisyon olarak 3 pound ödedim. 12 pound ise damga vergisi diye aldılar. Tiered seçseydim damga vergisinden muaf mı olacaktım ? 1,5-2 pound komisyonla yırtacakmıydım ?
    damga vergisi P.Bateman'in dediği gibi. UK dövletinin özel tarifesi
    Damga vergisi dışında evet 1-2 pound arası yırtılıyor
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. O halde UK hisseleri hacimli almak gerekecek. Maliyet düşürmek için parçalı alma yoluna girersek günün sonunda bir İngiliz orta direği kadar vergiyi öder çıkarız. Maaşımızı poundla alıyor halimiz yok ya

Alıntı Originally Posted by fourier Yazıyı Oku
    O halde UK hisseleri hacimli almak gerekecek. Maliyet düşürmek için parçalı alma yoluna girersek günün sonunda bir İngiliz orta direği kadar vergiyi öder çıkarız. Maaşımızı poundla alıyor halimiz yok ya
    Hisseleri, marj farki yoksa, baska borsalardan alin damga vergisi cikmaz.
    Sanirim sadece saklama yerleri degisir o kadar.
    Para birimi degisim farki oluyursa is degisir tabii ki.

8.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Hisseleri, marj farki yoksa, baska borsalardan alin damga vergisi cikmaz.
    Sanirim sadece saklama yerleri degisir o kadar.
    Para birimi degisim farki oluyursa is degisir tabii ki.
    Ucits ETF ler için işlem hacmi en yüksek olan borsa LSE deneyimlerime göre.Xetra vb daha hacimsiz ve spread yüksek.

Sayfa 447/666 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •