Sayfa 449/664 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon
Arama sonucu : 5310 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    Ucits ETF ler için işlem hacmi en yüksek olan borsa LSE deneyimlerime göre.Xetra vb daha hacimsiz ve spread yüksek.
    Hakli olabilirisiniz, bir sey diyemem bu konuda.
    Marj derken spread demek istemistim.
    Ancak benim icin XETRA daha uygun, cünkü brokerim alman brokeri ve yurtdisi borsalarda islem yaparsam extradan 15-30 euro arasi ek borsa bedeli istiyor. XETRA icin sadece 2 euro veriyorum.

Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Dostlar bu vergi olayi iyice can sikti, benim anlamadigim konu , bu olay rusyada nasil bu akdar kolay cozuldugu,
    burda iki borsa var moskova ve st. peterburg , apple veya google,ve diger buyuk avrupa, amerika, cin...etc. hisseleri iki borsadada islem goruyor, ister Ruble, ister dolarla aliyorsun, komisyon sifir gibi bisey, vergi oranida oldukca dusuk

https://spbexchange.com/

neden boyle bir yapti turkiyede yapilmiyor ? ha yapilsa zanmiyorumki kimsenin artik BIST yatirim yapacagini ama bunu yapmak bu kadar zor mu ? anladigim kadariyla cokta maliyetli bir olay degil, herhangi bir turk bankasi buinu cok kolay yapabilir veya sivil toplum kurulusu
    Is Bankasi Londra'daki "Maxis Investments" i KY'e acsa yeter bile. Ama kodomanlar icin acmislar bu yatirim sirketini.
    Sayin Tradeshark vermisti bu yatirim sirketinin baglantisini gecen sene. O zamandan beri ara sira girer bakarim biraz acilmislar mi diye ama tik yok.

3. yakında migros'un moneypay uygulamasıyla da yurt dışı hisse alımı yapılabilecekmiş. komisyon oranları ne olacak bakalım.

4.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Hisseyi aldiginiz borsanin vergi konusunda bir anlami yok. Stopaj hissenin oldugu ülkeyle ilgili bir durum.
    LSE hissesini NYSE, XETRA vs.den almaniz stopaj konusunda bir degisiklik yaratmaz. 0 stopaj ödersiniz.
    Yanlış biliyormuşum demek ki. Peki bu kesilen 0.5% vergiyi de alırlar mı mesela BATS (LSE) yerine ABD'den BAT alsam?

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yanlış biliyormuşum demek ki. Peki bu kesilen 0.5% vergiyi de alırlar mı mesela BATS (LSE) yerine ABD'den BAT alsam?
    GER'den aldigimda kesilmiyor.
    Örnegin NYSE kurallarina göre degisir.
    Is Bankasinin yurt disi islemler aciklamasinda borsa borsa böyle extralari siralamislardi.
    Oraya bir bakarsaniz daha detayli bilgi cikarabilirisiniz.

https://www.isbank.com.tr/contentman...05.08.2021.pdf

6. IKBR gibi yurtdisi platformlara Turkiye'den dolar yollamanin en ucuz yolu nedir acaba?
    SWIFT ile 100bin 10bin USD gibi meblalar yollayanlar oldu mu? Ve ne kadar ucret kesildi. Turkiye'deki bankalar bir ust limit ucret koyuyorlar ve bu ogrenebilir ama muhbir ve alici?
    IKBR'a TL yollamak ucretsiz fakat malumunuz kimse birikimlerini TL olarak tutmuyor, ozaman once USD-TL sonra tekrar USD-TL yapmam gerekecek.

7.  Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    IKBR gibi yurtdisi platformlara Turkiye'den dolar yollamanin en ucuz yolu nedir acaba?
    SWIFT ile 100bin 10bin USD gibi meblalar yollayanlar oldu mu? Ve ne kadar ucret kesildi. Turkiye'deki bankalar bir ust limit ucret koyuyorlar ve bu ogrenebilir ama muhbir ve alici?
    IKBR'a TL yollamak ucretsiz fakat malumunuz kimse birikimlerini TL olarak tutmuyor, ozaman once USD-TL sonra tekrar USD-TL yapmam gerekecek.
    Transferwise'ı deneyin.

8.  Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    IKBR gibi yurtdisi platformlara Turkiye'den dolar yollamanin en ucuz yolu nedir acaba?
    TL olarak yollayın daha ekonomiği yok. Ben usd yolladım IBKR ye 35 usd eksik ulaştı.

Sayfa 449/664 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •