Sayfa 464/669 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon
Arama sonucu : 5347 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    Arkadaşlar META ETF i hakkında ne düşünüyorsunuz şant Manukyan devamlı bahsediyor maillerinde. Her yerde metaverse konuşuluyor.

Ek 28009

Bahsettiğim ETF bu

Roundhill Ball Metaverse ETF META

https://www.morningstar.com/etfs/arcx/meta/quote
    Nasd**100'ün ağır toplarını toplamış. Klasik tech ETF'i.

VUKE aldım ben de bugün bir miktar. Sterlin ile 4% Temettü cazip geldi. 25 civarı tabanı grafiğe göre. Oraya gelirse yüklü eklerim.

ytd

2. META da yabancı hisse de var
    U.S. Equity 83.06
    Non-U.S. Equity 16.84
    Son düzenleme : lanxcelot; 15-12-2021 saat: 20:22.

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Şehir içi OK de buradan kalktım Antalya'ya gideceğim dedim mi iş değişiyor. Uzun yolda bu araçlar ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Araba ile uzun yol yapmayı seviyorum o yüzden petrol ile gittiği yere kadar giderim. Pilli arabalara ısınamadım. Isınabileceğimi de sanmıyorum.
    Hocam şimdi devlet yerli oto diye bastırıyor ve bunu elektrikli araç olarak yapmak ve seçim öncesine yetiştirmek için uğraşıyor ya bu konuda size komik bir durumu anlatmadan geçemiycem.
    Taaaa 2015 senesinde çalıştığım yer yerli bir firmanın ürettiği (modifiye ettiği) elektrikli araçtan 2 tane satın aldı. Normal araçlar 60 bin ise bu elektrikli araçlara pillerin pahalı olmasından dolayı 90bin vermiştik.
    Oha ülkede 2015 de elktrikli araçmı varmış diyen çıkabilir Evet vardı. Derindere Motorlu Araçlar isminde bir firma Toyota ile anlaşmış, Toyota'dan Corolla 2013 model araçları boş haliyle alıp tabana pilleri döşüyor ve elektrikli motoru takıp dijital paneli falan halledip satıyordu.
    Araçların 2 modeli vardı. bizimki eski modeldi ve tek şarj ile 280km gidiyordu, diğeri daha yeni versiyonu yanlış hatırlamıyorsam 340km gidiyordu.
    Yani firma bir taraftanda geliştirme yapıyordu.
    adamlar her araç için herhangi bir prize takıp aracı şarj edebileceğiniz şarj aparatı veriyordu. bu aparat 6-7 saatte yavaş şarj ediyordu fakat 2 araç aldığımız için firma bizim istediğimiz bir lokasyona ücretsiz hızlı şarj istasyonu kurmayı teklif etti. Sonrasında adamlar işyerinin lokasyonuna yakın bir otopark ile anlaştılar ve otoparka ÜCRETSİZ hızlı şarj ünitesi getirdiler. iki günde bir sabah işe geldiğimizde aracı otoparka çekip şarja takıyorduk, araçlar 30-40-dk arasında full şarj oluyordu. hem mobil uygulamalarında hemde araç navigasyonunda böyle ücretsiz şarj alanlarını tanımlamışlar istanbul içinde şarj sorunu olmuyordu. 2015'de bile ülke genelin de istasyonları vardı, birtek doğu illerinde istasyon kurmamışlar (oralara araç satışları yokmuş) ama oralarada gideceklerdi.
    uzun yol kısmına gelirsek aracımızın biri ile sapanca tarafına gidildi, arkadaş otele girmeden önce ücretsiz şarj istasyonunda şarj edeyim hazır olsun demiş, araç 80 km menzil gösterirken sarja takınca menzil patır patır düşmeye başlamış şarj kablosunu çekene kadar şarj sıfıra inmiş. Arkadaş yolda kaldı ama sorun olmadı çünkü kalacağı otel 2km mesafedeydi, bizimki Derindere'yi arayıp otele yürüyerek gitti, Derindere'nin bir destek hattı var, orayı arayınca adamlar sağolsunlar istanbuldan kalkıp sapancaya mağdur olmayalım diye yeni bir araç getirdiler, hiç bir ücret almadan aracı bırakıp bizimkini incelemek üzere aldılar. teknik servis incelemiş sorun şarj istasyonundan kaynaklanmış ve bi kontrol çipi yanmış, adamlar haftasonu yanan çipi değiştirip aracı teslim ettiler.
    ulan derindere'nin eti ne budu ne 2015 de tek başlarına elektrikli araç modifiye edip/üretip üstüne de 100bin km pil garantisi veriyordu, bizim devlet destekli babayiğitler hala üretecekler
    araçlara karşı bende çok ön yargılıydım ulan bunlar yokuşta bayılır falan diyodum ama şaşırttılar, maşallah canavar gibiydiler. bastımmı gidiyolar hele spor moda alırsan performans süper.

4. Anlattığınız hikaye elektrikli araçlara olan ön yargımı daha da pekiştirdi.

Benim gözümde pili her an yolda ölecek/patlayacak telefon gibiler.

Gittiği yere kadar petrolle devam. Yasaklayacaklar büyük ihtimalle gerçi dizel/benzinli arabaları. Dertleri nedir çözemedim. Bırakın insanlar kendileri karar versinler.

5.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    Arkadaşlar META ETF i hakkında ne düşünüyorsunuz şant Manukyan devamlı bahsediyor maillerinde. Her yerde metaverse konuşuluyor.

Ek 28009

Bahsettiğim ETF bu

Roundhill Ball Metaverse ETF META

https://www.morningstar.com/etfs/arcx/meta/quote
    Şant'ın bu EFT'den bahsettiğini sanmıyorum. Metaverse tabanlı MANA tarzı coin'lerden bahsediyor. Hatta bi keresinde sitesine girip kendi karekterini göstermişti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    FED faiz kararindan sonra borsa ucmus , baba guzel bir kar etti bu sabah

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Anlattığınız hikaye elektrikli araçlara olan ön yargımı daha da pekiştirdi.

Gittiği yere kadar petrolle devam. Yasaklayacaklar büyük ihtimalle gerçi dizel/benzinli arabaları. Dertleri nedir çözemedim. Bırakın insanlar kendileri karar versinler.
    senin kafa seye benziyor ,"yaw ne gerek var otomobile, at arabasi ne guzel gidiyor, televizyon bos bisey, radyo cogg eyiii"

hic ayrintilara girip anlatmaya gerek yok ,

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Anlattığınız hikaye elektrikli araçlara olan ön yargımı daha da pekiştirdi.

Senin arabada elektrikli akü bittince ne yapıyorsun. Yolda kalmıyon mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 464/669 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •