Sayfa 466/666 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    çok teşekkürler. Party hard
    notlarımıza ekleyelim
    Amerikan bono ETF lerinde de vergi yok ucits olanını alırsanız. VUSD zaten Amerika’da 15% ödüyor vergi, İrlanda ayrıca bir kesinti yapmıyor ama faizli ETF lerden Amerika 0 vergi alıyor, bunun üstüne İrlanda da 0 vergi uyguluyor. Vergisiz döviz faizi ..

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    VUSA/VUSD/VUKE temettüleri geldi. Stopaj kesintisi yok.
    Hocam çok cahilce bir soru sorayım mi, ibkr uygulamasında temettunun ne kadar yattığını nereden görüyorsunuz?

3.  Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Hocam çok cahilce bir soru sorayım mi, ibkr uygulamasında temettunun ne kadar yattığını nereden görüyorsunuz?
    Reports > Statements > Activity

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

İkbr hesabımızı kontrol edebileceğimiz mkk tarzı bir şey var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    VUSA/VUSD/VUKE temettüleri geldi. Stopaj kesintisi yok.
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

Tesekkurler

Dogru yerde mi soruyorum bilmiyorum ama sizlere bir sorum var. Yurt disinda yasadigim icin TC'deki butun gelirlerimi bildirmek zorundayim buradaki devlete. Kira gelirim olsun, temettu gelirim olsun, butun gelirlerim 30% vergiye tabi. Bu gelirleri bildirmeme gibi bir sansim yok. TC otomatik olarak paylasiyor zaten.

TC'de bir sirket kurdugum takdirde, TC bu sirketi bildirmiyor. Bildirse de sorun yok zaten, Belcika devleti sirket kazancalri icin size ekstra bir vergi koymuyor. Eger ben bir sirket kursam ve butun yatirim islemlerimi(hepsi hisse senedi zaten) bu sirket uzerinden yapsam nasil olur? Para cikarmak gibi bir derdim yok sirketten. Gelen temettuler vs tekrar yatirima yonlendirilecek.

Konu hakkinda fikri olan var mi?

Tesekkurler!

7.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Dogru yerde mi soruyorum bilmiyorum ama sizlere bir sorum var. Yurt disinda yasadigim icin TC'deki butun gelirlerimi bildirmek zorundayim buradaki devlete. Kira gelirim olsun, temettu gelirim olsun, butun gelirlerim 30% vergiye tabi. Bu gelirleri bildirmeme gibi bir sansim yok. TC otomatik olarak paylasiyor zaten.

TC'de bir sirket kurdugum takdirde, TC bu sirketi bildirmiyor. Bildirse de sorun yok zaten, Belcika devleti sirket kazancalri icin size ekstra bir vergi koymuyor. Eger ben bir sirket kursam ve butun yatirim islemlerimi(hepsi hisse senedi zaten) bu sirket uzerinden yapsam nasil olur? Para cikarmak gibi bir derdim yok sirketten. Gelen temettuler vs tekrar yatirima yonlendirilecek.

Konu hakkinda fikri olan var mi?

Tesekkurler!
    Şirket kurulacak yer TR değil, KKTC de veya başka bir low tax ülkede kurun .

8. Daha önce varlık barışından yararlanıp, TR'ye para getiren oldu mu ?

Sayfa 466/666 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •