Sayfa 556/667 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 4,441 - 4,448 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Sp500 haberlerini özellikle takip ettiğiniztavsiye edebileceginiz siteler varmi dır?

SM-G991B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Altını saklamak değil, kuruşu saklamak hünerdir.

2. zerohedge.com
    investing.com
    finance.yahoo.com

Genelde hepsi aynı haberleri veriyor zaten merkez medya gibi. Zerohedge biraz daha butik ve taraflı haber yapıyor.

3. benim favorilerim kismetse onumuzdeki gunlerde 10k$-10k$ seklinde ikisinden de alip 2036 eurobond gibi unutacagim
    https://tr.investing.com/equities/aurora-cannabis
    https://tr.investing.com/equities/tilray-inc
    ....

4.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    benim favorilerim kismetse onumuzdeki gunlerde 10k$-10k$ seklinde ikisinden de alip 2036 eurobond gibi unutacagim
    https://tr.investing.com/equities/aurora-cannabis
    https://tr.investing.com/equities/tilray-inc
    Bu şirketler hakkında kısaca bilgi verir misiniz?
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

5. Merhaba yurt içi bir kurumda yurt dışı hisse senedi hesabım var, 5 yılda 3 bin dolarım 12 bin dolar oldu. şimdi satıp beyanname vermek istiyorum. 5 yıl önceki 3 bin dolar*3,73= 11.190 TL , üfe ye göre bugünkü değeri 66.707 TLve şimdiki 12 bin dolar*18,10= 217.200 TL karşılığı arasındaki 150.493 TL fark benim karım görünüyor. Ama o 5 yıl içinde ben kızımı özel okula gönderdim , internette sağlık ve okul masraflarını düşebilirsiniz diyor. her yıl harcadığım okul masrafını üfe değerine göre hesaplayıp düşmem gerekiyor diye düşünüyorum, bu durumda vergi matrahı falan kalmıyor, doğru mu düşünüyorum, eğitim ve sağlık harcamaları düşülebiliyor mu? düşülüyorsa üfeye göre hesaplayıp gerçek değeri bulmakla doğru mu yapıyorum, bu şekilde uzun iki tarih arası beyanname veren dostumuz var ise beni aydınlatırsa sevinirim

6. Ak Yatırımdan Yurt dışı hisse fonu almak bu vergi olayı nedeni ile daha cazip görünüyor sanki, sadece %10 stopaj ve komisyon var. 5 yıl fonda beklesen kendi açtığın hesaptaki tutarın gelir vergisine oranla daha az bir kesinti olur gibi düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by baydisiplin Yazıyı Oku
    Merhaba yurt içi bir kurumda yurt dışı hisse senedi hesabım var, 5 yılda 3 bin dolarım 12 bin dolar oldu. şimdi satıp beyanname vermek istiyorum. 5 yıl önceki 3 bin dolar*3,73= 11.190 TL , üfe ye göre bugünkü değeri 66.707 TLve şimdiki 12 bin dolar*18,10= 217.200 TL karşılığı arasındaki 150.493 TL fark benim karım görünüyor. Ama o 5 yıl içinde ben kızımı özel okula gönderdim , internette sağlık ve okul masraflarını düşebilirsiniz diyor. her yıl harcadığım okul masrafını üfe değerine göre hesaplayıp düşmem gerekiyor diye düşünüyorum, bu durumda vergi matrahı falan kalmıyor, doğru mu düşünüyorum, eğitim ve sağlık harcamaları düşülebiliyor mu? düşülüyorsa üfeye göre hesaplayıp gerçek değeri bulmakla doğru mu yapıyorum, bu şekilde uzun iki tarih arası beyanname veren dostumuz var ise beni aydınlatırsa sevinirim
    Öncelikle düşülen giderler matrahın belli bir oranını aşamıyor. Devamında vergide bir önceki dönemin zararını bile yeni dönemde düşemediğinize göre geçmiş yılların giderini muhtemelen düşemezsiniz.
    Yinede araştırın derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,069
     Alıntı Originally Posted by baydisiplin Yazıyı Oku
    Merhaba yurt içi bir kurumda yurt dışı hisse senedi hesabım var, 5 yılda 3 bin dolarım 12 bin dolar oldu. şimdi satıp beyanname vermek istiyorum. 5 yıl önceki 3 bin dolar*3,73= 11.190 TL , üfe ye göre bugünkü değeri 66.707 TLve şimdiki 12 bin dolar*18,10= 217.200 TL karşılığı arasındaki 150.493 TL fark benim karım görünüyor. Ama o 5 yıl içinde ben kızımı özel okula gönderdim , internette sağlık ve okul masraflarını düşebilirsiniz diyor. her yıl harcadığım okul masrafını üfe değerine göre hesaplayıp düşmem gerekiyor diye düşünüyorum, bu durumda vergi matrahı falan kalmıyor, doğru mu düşünüyorum, eğitim ve sağlık harcamaları düşülebiliyor mu? düşülüyorsa üfeye göre hesaplayıp gerçek değeri bulmakla doğru mu yapıyorum, bu şekilde uzun iki tarih arası beyanname veren dostumuz var ise beni aydınlatırsa sevinirim
    Alis ve satis dolar kurlari tcmb doviz alis kurundan TL ye cevrilecek.
    Alis maliyetine enflasyon endekslemesi uygulanarak satis gunune kadar getirilecek.
    Bu sekilde matrah cikacak.
    Gecmis yil zararlari ayni yil icindeki karlardan mahsup edilir.
    Fifo yontemi ile maliyetler belirlenir.
    Matrah cikinca bu sene icindeki egitim ve saglik giderleri matrahin %10 i ile sinirli dusulur.
    Vakif unilerinin ucreti dusulemez.
    Ozel saglik sig primi ayri olarak dusulur. Siniri saniyorum matrahin %10 u ama emin degilim arastirmak gerekir.
    Varsa bagis ve yardimlar da belli bir sinir ile dusulur.
    Kalana guncel vergi tarifesi uygulanir.
    Mart ve temmuz aylarinda iki esit taksitte odenir.

Kolay gelsin.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 556/667 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566606656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •