Sayfa 559/666 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Kur farkının da gelirden sayıldığı kazancın neredeyse %30-40 ına devlet ortak oluyor. Dolar bazlı thyao gibi şirketleri diplerde alıp 2 sene beklemek daha karlı sanki, kaybetme riskinin de olduğu hisse senedi kazancına vergi ödemek çok anlamsız. Yerli borsa da vergi mi var ki? yabancı borsada işlem yapınca vergi oluyor. İlla birşeyler alacaksan al %10 stopajını geç, bırak yakamızı kazanıp ülkeye dolar sokalım, Ben bu vergi işini çok sorun ettim ama eminim yurt dışında işlem yapanların çoğu vergi ödemiyordur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Arkadaslar Midas , BISTE hisse alim-satimina baslamis , bankadaki portfoyu tasima mantikli olurmu ?

3. intel şirketi neredeyse 5 yıl önceki fiyatında, ve %4 temettü verimi var. sizce burdan bile mantıksız mı?

4.  Alıntı Originally Posted by celalcaner Yazıyı Oku
    intel şirketi neredeyse 5 yıl önceki fiyatında, ve %4 temettü verimi var. sizce burdan bile mantıksız mı?
    Neden 5 yıl önceki fiyatında olduğu sorusunun cevabı önemli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Neden 5 yıl önceki fiyatında olduğu sorusunun cevabı önemli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Intel'in onumuzdeki 5 yil(2022 dahil) 125-130 milyar$ yatirim yapmasi ongoruluyor. Ozellikle 2-3 yil boyunca cash yakacak sirket. Bu donemde tekrar sektorde guclu bir konuma gelmek istiyor. Gectigimiz yil CEO'yu degistirdiler. Eski CEO finansci idi. Yeni CEO'muz eski bir Intel muhendisi. Kendisini begeniyorum. Bu onumuzdkei 5 yillik plan yeni ceo nun plani.

Asagida INTEL'in onumuzdeki donemde finansallarina yonelik piyasa ongorusunu paylasiyorum. Eger bu ongoruler gerceklesirse, Intel su an bedavadan biraz daha pahali.

Takdir size ait.

https://eksiup.com/p/ag588384qcz2

6. Rio Tinto PLC :4983,50 gbp den biraz aldım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Rio Tinto PLC :4983,50 gbp den biraz aldım
    aslinda guzel sirket. bende bin dolarlik aldim oyle duruyor ama ingilterede maden sirketleri icin bir suru dedikodu dolasiyor , englasyon bole devam ederse , sikistiracaklar felan deniyor

8.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    aslinda guzel sirket. bende bin dolarlik aldim oyle duruyor ama ingilterede maden sirketleri icin bir suru dedikodu dolasiyor , englasyon bole devam ederse , sikistiracaklar felan deniyor
    Rio Tinto PLC
    son 2 yıldır temettü verimi %10 üzerinde. Şaşırttı beni.
    Bu şekilde yüksek temettü verimi olan başka şirket var ise yazın inceleyelim.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Sayfa 559/666 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •