Sayfa 563/669 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon
Arama sonucu : 5347 madde; 4,497 - 4,504 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yeşilada da sp500 20% daha düşer dedi

ytd
    Bir ara bu fiyattan coin alınır demişti. Sürekli fikri değişiyor. Yinede satır araları için dinliyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bist ağır geilyorsa artık mantıklı.

Taşanları atmalık tam yurtdışı
    Ağır değilde "gerçekçi" gelmiyor :-) Dünya parası cinsinden getiri elde etmek için yabancı borsalara geçiş dönemi yaklaşıyor. YTD.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Bist ten gelen karı da yurtdışı borsalara gömmeye başlayacağım. Nasip.
    Bize de soyle ne alacaksin nereden alacaksin?

Syg?
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bize de soyle ne alacaksin nereden alacaksin?

Syg?
    Dudu abi, sen bize vergi olayını sayısal örnekler ile açıklayacaktın? Atlama bu konuyu...

Beğendiğim küçük hisseler var. Üzerinde risk varmıdır diye araştırıyorum. Risk, sıkıntı yoksa paylaşırım.

Genelde bilindik temettü hisselerine para yatıracağım. Temettü + fiyat artışı (al/sat) üzerinden para kazanmayı planlıyorum. Nasip...

Bist kumarhanesinden daha kötü olamaz diye düşünüyorum. Temettü alıyoruz ama onuda devalüasyon eritiyor en nihayetinde...

Ytd .

NOT: Aralık 2022 - Mart 2022 arasında nasdaq için dip seviyeler, Şubat 2023-Mayıs 2023 arasında SP500 dip seviyeler olacağı beklentim mevcut. Ytd.
    Son düzenleme : kafkaf; 10-09-2022 saat: 09:54.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. USA için benim kendime göre çıkarıdğım sonuca göre, temettü verimi mümkün olduğunca düşük ama sürekli artma eğiliminde olan (bu da fiyata yansıyor istese de istemese de) ya da hiç temettü vermeyen ama geleceği parlak şirketlere yönelmek. Hiç temettü vermeyenlerin de 100-300 gibi absürd f/k ları olabiliyor ben o tarz hisselere pek bulaşmamayı tercih ediyorum.

Böyle yapınca verim zaten düşük olduğu için vergiye giden para minimuma iniyor. Asıl para büyümeden geliyor. Bütün market perişan iken benim favorilerimden MCD ile PEP hala tüm zamanlar zirvelerine yakın fiyatlanıyorlar. (örnek olarak verdim, ytd)

Son temizliklerden sonra portföyümdeki en yüksek f/k lı iki hisse 43 ve 31 f/k ya sahip.

Yüksek verim ve döviz bazlı getiri için ise UK tercihim.

ytd

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    USA için benim kendime göre çıkarıdğım sonuca göre, temettü verimi mümkün olduğunca düşük ama sürekli artma eğiliminde olan (bu da fiyata yansıyor istese de istemese de) ya da hiç temettü vermeyen ama geleceği parlak şirketlere yönelmek. Hiç temettü vermeyenlerin de 100-300 gibi absürd f/k ları olabiliyor ben o tarz hisselere pek bulaşmamayı tercih ediyorum.

Böyle yapınca verim zaten düşük olduğu için vergiye giden para minimuma iniyor. Asıl para büyümeden geliyor. Bütün market perişan iken benim favorilerimden MCD ile PEP hala tüm zamanlar zirvelerine yakın fiyatlanıyorlar. (örnek olarak verdim, ytd)

Son temizliklerden sonra portföyümdeki en yüksek f/k lı iki hisse 43 ve 31 f/k ya sahip.

Yüksek verim ve döviz bazlı getiri için ise UK tercihim.

ytd
    Pepsi yi de burada ilk kim yazmıştı acaba? :-)

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    USA için benim kendime göre çıkarıdğım sonuca göre, temettü verimi mümkün olduğunca düşük ama sürekli artma eğiliminde olan

ytd
    Düzeltme: temettü verimi artma eğiliminde olan değil de, verdiği temettü artma eğiliminde olan demek istedim. Temettüsünü arttırabilmesi için de karlılığını arttırması lazım. Kredi çekip dağıtmasın yani

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Düzeltme: temettü verimi artma eğiliminde olan değil de, verdiği temettü artma eğiliminde olan demek istedim. Temettüsünü arttırabilmesi için de karlılığını arttırması lazım. Kredi çekip dağıtmasın yani

ytd
    Dividend King olacak yani..

50+ sene kesintisiz temettu verecek.

Yetmez her sene temettuyu de artiracak.

https://www.fool.com/investing/stock...ividend-kings/

Burada tanim ve son liste var Patrick abim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 563/669 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •