Sayfa 566/668 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon
Arama sonucu : 5344 madde; 4,521 - 4,528 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    PhillipCapital kullanıyorum. Komisyon 8 dolar, data ücretsiz, takas ücretsiz.

Midas ta kullanıyorum ama çok para konulur mu? Bilemedim. Kendini ispatlasın biraz daha...

Ibkr ye henüz ısınamadım.

Sen örneği hazırla, ben ara ara atarım burada :-) Espiri bir yana, çok faydalı bir paylaşım olur...
    IBKR , sahibinden com tabiriyle. "emsalsiz" :D
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    IBKR , sahibinden com tabiriyle. "emsalsiz" :D
    Hangi yönleri sizi bu şekilde düşünmeye itti?
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. Sebeplerden bir tanesi alımsatımınn 35 cent ile ücretlendirilmesi olabilir

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Şu MMM çok pis taklaya geldi yalnız. Portföyümün içine o ediyor şu anda

Daha eklesem mi eklemesem mi ona da karar veremiyorum. Batarsa batsın 3.5% gider en fazla

ytd
    beni kusturdu sira sende ,180 den baslayarak aldim da aldim. o dustu ben aldim, o dustu ben aldim , maliyetim ciksin diye en son biraz zararina ciktim, daha dogrusu kactim 3M den sabir diliyorum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Hangi yönleri sizi bu şekilde düşünmeye itti?
    Parayı yurtdışına 2 usd maliyetle gönderip yine aynı maliyetle çekebiliyorum (TL gönderme 0, fx çevirme 2 $)
    Mobil ve PC uygulaması kullanıcı dostu,
    Alım-satım komisyonu rekabetçi oranda düşük.
    Saklama vs. ücretler yok.
    Farklı para birimleri ile ABD dışı borsalara giriş imkanı ( UK, Euro bölgesi vb. gibi)
    Şeffaflık. Tüm ekstreler , raporlar ve dökümler cent cent kayıtlı.
    Saklamanın adımıza yapılması,
    Hesabın tamamen yurtdışında olması.
    Thomas Peterffy'a duyduğum güven
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

6.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    beni kusturdu sira sende ,180 den baslayarak aldim da aldim. o dustu ben aldim, o dustu ben aldim , maliyetim ciksin diye en son biraz zararina ciktim, daha dogrusu kactim 3M den sabir diliyorum
    Ortalama 167. Buradan kusacağıma batmasını beklerim daha iyi. Biraz daha eklerim belki.

ytd

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Saklamanın adımıza yapılması,
    Bu doğru değil bildiğim kadarıyla. Bu tarz budget brokerlar arasında kişiye yönelik saklama yapan olmaması lazım. Daha önce araştırıp bulmuştum nerede yazdığını bunun. Eski sayfalarda var.

Bu hizmeti sadece Goldman, Schwab vs büyük miktarları yöneten kişilere veriyor. Bu yönden bizdeki bankalar ya da midas gibi aracı kurumlar ile IKBR arasında fark yok.

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bu doğru değil bildiğim kadarıyla. Bu tarz budget brokerlar arasında kişiye yönelik saklama yapan olmaması lazım. Daha önce araştırıp bulmuştum nerede yazdığını bunun. Eski sayfalarda var.

Bu hizmeti sadece Goldman, Schwab vs büyük miktarları yöneten kişilere veriyor. Bu yönden bizdeki bankalar ya da midas gibi aracı kurumlar ile IKBR arasında fark yok.

ytd
    Evet Türkiye piyasasındaki sistemden farklıdır. MKK gibi bir yapı yok. Kurumlar saklamayı yapıyor biliyorum.
    Ayrıca Genel kurulda oy kullanma hakkı da veriyor.

Sayfa 566/668 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •