Sayfa 570/668 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620 ... SonSon
Arama sonucu : 5344 madde; 4,553 - 4,560 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Araci kurumun batmasi durumundaki garanti sadece hesaplarda bulunan para icin. Ülke bazinda degisir. GER'de sadece 20K euro örnegin.
    Portföy hala sizin üzerinizde. Euroclear'de her ne kadar banka havuzunda olsa da adiniza kayitli oldugundan dolayi araci kurum batmasinda sorun yok.
    Ancak araci kurum hisselerini kiraya verme yetkisine sahipse üstüne soguk su icersiniz araci kurum batarsa.

Miras olayini da o kadar dert etmeyin yahu. Bir cok ülkede TR'ye nazaran bayagi yüksek muaf tutarlar var (ABD gercekten sikinti).
    Cocuklara bir not birakin, gerisini onlar halleder.

3. Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Porsche halka arz edilecek derler. Almayı düşünenler var mı ?
    Elektrikli araçlarını nasıl buluyorsunuz ?
    Elektrikli araç önemli zira prize takılmayan hiç bir otomobil firmasına yatırım yapmayacam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,112
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Miras olayini da o kadar dert etmeyin yahu. Bir cok ülkede TR'ye nazaran bayagi yüksek muaf tutarlar var (ABD gercekten sikinti).
    Cocuklara bir not birakin, gerisini onlar halleder.
    Muafiyet yuksek de oranlar da cok yuksek.
    Abd bir de gitmis yabancilara yukseltmis kendilerine daha dusuk yapmis.
    Miami'den ev alan Sibel Can tayfasinin bundan haberi bile yoktur eminim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,112
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Porsche halka arz edilecek derler. Almayı düşünenler var mı ?
    Elektrikli araçlarını nasıl buluyorsunuz ?
    Elektrikli araç önemli zira prize takılmayan hiç bir otomobil firmasına yatırım yapmayacam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kaca sattiklarina bakar..
    Ben prensip icabi pek IPO sevmem.
    Once bir bakarim piyasa nasil karsilayacak.
    Grafigi olusacak kadar sure veririm.

Syg,

Üstadlar Midas'tan hesap açtım. Ufak ufak ABD temettü hisselerini toplasam bunların temettü vergilerini nasıl beyan ediyorum ve ne zaman ödüyorum herhangi bir muafiyet var mı? Bununla ilgili okuyabileceğim toplu bir kılavuz vb. önerir misiniz? Üç kuruş kazanalım diye başımız ağrımasın sonra
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,112
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Üstadlar Midas'tan hesap açtım. Ufak ufak ABD temettü hisselerini toplasam bunların temettü vergilerini nasıl beyan ediyorum ve ne zaman ödüyorum herhangi bir muafiyet var mı? Bununla ilgili okuyabileceğim toplu bir kılavuz vb. önerir misiniz? Üç kuruş kazanalım diye başımız ağrımasın sonra
    ABD %30 keser..

Burada mahsubu imkansiz gibi bir sey...

Bi de burada odersin %15-35 arasi...

Temettunun yarisi gitti iste...

Zaten iyi sirketler %3 gibi bir temettu verir...

Fiyat artisina yatirim yaparsaniz da bu defa alis satis kazanci enflasyon endekslemesi sonrasi martda beyan edilir yine %15-35 burada odenir, orada kesinti yok...

Bu durumda karar sizin...

Yerli bankalarin yabanci ulke hisse senetlerine yatirim yapan tefas fonlarinda getiriden %10 kesilir ve beyan yok...

Ama orada da %2,5 - 3 gibi fon yonetim gideri var...

Kolay gelsin..

Syg,

8.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Dudu abi, bu konuda bize sayısal örnekli (temettü ve fiyat artışını birlikte içeren) bir anlatım yapacak sağolsun.

Ben de hata yapmamak için çok araştırdım ama detaylı ve güzel bir anlatım bulamadım.

Bu nedenle Dudu abinin örnekleri kılavuz niteliği taşıyacak...
    Son düzenleme : kafkaf; 13-09-2022 saat: 12:09.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 570/668 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •