Sayfa 574/668 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624 ... SonSon
Arama sonucu : 5344 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Benim amerikada ki favorim microsoft ama elimde bir tane bile yok.
    Aslında çok fazla çeşit istememekle beraber bir yazılım firmasının portföyde olmasını istiyorum.
    İncelemek için öneriler açığım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yazılım firmaları değil ama google meta , AMD ve Abbott ekledim ben bugünkü fiyatlardan uzun vadede utandirmazlar umarım
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Benim amerikada ki favorim microsoft ama elimde bir tane bile yok.
    Aslında çok fazla çeşit istememekle beraber bir yazılım firmasının portföyde olmasını istiyorum.
    İncelemek için öneriler açığım.

SM-G991B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Altını saklamak değil, kuruşu saklamak hünerdir.

3.  Alıntı Originally Posted by eskiciler Yazıyı Oku
    Yazılım firmaları değil ama google meta , AMD ve Abbott ekledim ben bugünkü fiyatlardan uzun vadede utandirmazlar umarım

Metanın şapkadan tavşan çıkarması gerekiyor. Son 5 yılda %11 değer kaybetmiş.
    Birde amerikada şirketler kendi hisselerini geri almaları konusu var. Bu nedenle fiyatlar ne kadar sağlıklı onu kestiremiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by eskiciler Yazıyı Oku
    Alımları sıklaştıran varmi arkadaşlar fiyatlar 52 haftalık dipte veya dibe yakın çoğu hisse

bende alim yaptim ama kenarda 4 bin dolar kalmisti artik, keske daha olsaydi ,
    bu dusus firsat , ki dunde aldiklarim yukseldi

yurtdisindan korkmuyorum, apple her halukarda doalr bazinda her yil %10 dan fazla artar , yani amerika enflasyonundan fazla artiyor hisseleri, dolayisiyla yurt disi hissesinde olmaktan zarar gelmez

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    TD Ameritrade kanalı çok faydalı.

LFC, SIO, TUSI: ETF Investing Strategies In Today's Market

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Polonyalı-İngiliz yatırımcı Anna'dan güncel portföy..

Son düzenleme : Trade Shark; 15-09-2022 saat: 22:47.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

üstadlar Dudu hocamızın dediğini baz alırsak ABD borsalarından aldığımız temettünün yarısı zaten gidiyor. E bunun vergisini nasıl vereceğiz o da muamma. MIDAS'tan aldığım hisse temettü verse bununla yine MIDAS'tan hisse alsam bunu da mı beyan edeceğim? Beyan edeceksem nasıl edeceğim hepsini mi?

"Yurt dışı temettü gelirini nasıl alacağınızı öğrendikten sonra kritik bir kısım mevcuttur. Bu konu vergidir. Yabancı ülkedeki şirketlerden elde edilen temettü geliri yıllık esasta vergiye tabidir Yabancı hisse senetleri temettüleri için beyan sınırı 2.800 TL’ dir. Elde edilen kar payı tutarı 2.800 TL’dan fazla ise gelirin tamamı yıllık gelir vergisi beyanına tabidir. Yurt dışında ödenen vergiler mahsup edilir. (2021)."

bununla nasıl uğraşıyorsunuz üstadlar? Zor değil mi?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8. Benim muhasebecim var o hallediyor

Öbür türlü hesabı kitabı kendiniz yapıp online vergi dairesinden kendiniz beyan ediyorsunuz.

Vergi beyanı vermek denize girmek gibidir. Önce su soğuk gelir ama sonra alışırsınız.

Sayfa 574/668 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •