Sayfa 601/669 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651 ... SonSon
Arama sonucu : 5347 madde; 4,801 - 4,808 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Bu hafta ibkr para yolladım 5000$. İbkr yönetimi benden hesap özeti, maaş bodrosu ve paranın kaynağını göstermemi isteyen bir mail attı. Daha önce böyle bir süreç yaşamamıştım. Acaba ülkenin gri listede olmasından ötürü mü bu tarz ek bilgi istendi. Tecrübeli yatırımcı varsa bilgi verebilir mi ?
    enhanced due diligence (genişletilmiş durum tespit) deniyor bu işleme. Kara para önleme amaçlı daha çok.
    Gri liste ile bağlantısı yok. Kripto para borsalarında da benzer durum var. Belli bir tutar üzerinde para yatırınca bu belgeler isteniyor. Yabancı bir kripto borsasının operasyon biriminde yapmıştım. Şu an bankada da yapmaktayız.

https://complyadvantage.com/insights...source-wealth/
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    enhanced due diligence (genişletilmiş durum tespit) deniyor bu işleme. Kara para önleme amaçlı daha çok.
    Gri liste ile bağlantısı yok. Kripto para borsalarında da benzer durum var. Belli bir tutar üzerinde para yatırınca bu belgeler isteniyor. Yabancı bir kripto borsasının operasyon biriminde yapmıştım. Şu an bankada da yapmaktayız.

https://complyadvantage.com/insights...source-wealth/
    Teşekkürler bilgi verdiniz. Peki sermaye tr ye getirirken yine aynı belgeleri talep eder mi

3. Reyiz ile devam edildiği sürece girene çıkana bakan yok. Ülkeye sınırlardan giren çıkan belli değil kim kime dum duma Sizin ne getirdiğinize sıra gelmez.

Kaldı ki teşvik bile var, yeter ki para gelsin diye

Eski Türkiye'ye geri dönersek sorabilirler

4. Bu arada benim de yatırdığım en yüksek miktar $7000 imiş ama direk dolar değil de onun TL karşılığını göndermişim 2 defa. Son para yatırmam da Ağustos'ta olmuş. Soran eden sen ne ayaksın diyen olmadı henüz.

Parayı direk dolar olarak göndermek sıkıntı yaratıyor olabilir. Parayı dolar olarak gönderince ABD'li yetkililer de görüyor giden/gelen parayı, sadece IKBR değil.

TL'nin kontrolü bizde olduğu için ve TL'nin vardığı banka da yine TC sınırlarında olduğu için denetlemelerden yırtmak adına daha mantıklı olabilir TL yollamak.

Bunlar varsayım tabi. Gerçeklerle hiç alakası olmayabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Teşekkürler bilgi verdiniz. Peki sermaye tr ye getirirken yine aynı belgeleri talep eder mi
    denemedim. ama TRY olarak çekilmeli.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

İbkr den memnum fakat bu para çekme/yatırma, miras ve türkçe dil seçeneği olmamasından dolayı istediğim yatırımları yapamıyorum. Acaba 15$ verip işbankasından mı devam etsem çok kararsız kaldım.

7.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Bu hafta ibkr para yolladım 5000$. İbkr yönetimi benden hesap özeti, maaş bodrosu ve paranın kaynağını göstermemi isteyen bir mail attı. Daha önce böyle bir süreç yaşamamıştım. Acaba ülkenin gri listede olmasından ötürü mü bu tarz ek bilgi istendi. Tecrübeli yatırımcı varsa bilgi verebilir mi ?
    hadi yav can sıkıcı işler, şu midasa tam güvenebilsem hiç ibkr ile uğraşmayacağım.

Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    hadi yav can sıkıcı işler, şu midasa tam güvenebilsem hiç ibkr ile uğraşmayacağım.
    İş bankası yada garantiyi kullanıp tecrübe eden var mı? Suan ibkr nin tek avantajı komisyon olmaması

Sayfa 601/669 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •