Sayfa 605/666 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 4,833 - 4,840 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Phillip capital nasıl acaba ? Tecrübe eden var mı
    Ben memnunum ama etf alamıyorum, sadece hisseler. Kurum profesyonel, herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Etf alımı için midas kullanacağım. Çok çeşitli etf ler mevcut midas ta.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Ben memnunum ama etf alamıyorum, sadece hisseler. Kurum profesyonel, herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Etf alımı için midas kullanacağım. Çok çeşitli etf ler mevcut midas ta.
    para transferlerini usd mi yapıyorsunuz yoksa tl mi?

3.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    para transferlerini usd mi yapıyorsunuz yoksa tl mi?
    Her ikisi de olabilir. Tl gönderirsen aracı kurum senin adına dolar alıyor (iş bankası kurlarını esas alıyorlar).

Bence kurum ile konuşun aklınıza takılanları daha iyi cevaplarlar.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    İbkr 2 günlük inceleme sonucunda hesabıma parayı geçti. Tr üzerinden bir aracı kurum arayışına geçtim. Phillip capitalı deneyimleyen var mı ?
    Tam olarak nasıl bir sıkıntı yaşadınız?

5.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Bu hafta ibkr para yolladım 5000$. İbkr yönetimi benden hesap özeti, maaş bodrosu ve paranın kaynağını göstermemi isteyen bir mail attı. Daha önce böyle bir süreç yaşamamıştım. Acaba ülkenin gri listede olmasından ötürü mü bu tarz ek bilgi istendi. Tecrübeli yatırımcı varsa bilgi verebilir mi ?
    Sorun buydu herhalde...

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Sorun buydu herhalde...
    Aynen evrak vs istediler hesabıma geçtiler suan sorun yok. Thodex gibi paranın uçup gitmesinden korkuyorum bide düzenli alım yaparsam acaba komisyon oranını düşürürler mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Midas ta etf alamıyoruz. Bide midasla ilgili güven problemi yaşıyorum
    IBKR'de alabileceğin her türlü Hisse ve ETF Midas'tan alınabiliyor.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. Londra borsasında hisse temettü alımına hak kazandıktan sonra aracı kurum bankası, Reinvested Dividends isteyip istemediğimi seçmemi istiyor. Yani temettü ile yeniden hisse alınsın mı alınmasın mı?

Bu durum komisyon ve vergi açısından avantajlı mı? Yoksa para hesabına geçsin istediğin zaman zaten alırsın bir avantajı yok mu?

Bilgi sahibi arkadaşların yorumunu bekliyorum.
    Son düzenleme : mustican; 25-11-2022 saat: 05:41.

Sayfa 605/666 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •