Sayfa 614/666 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 4,905 - 4,912 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    kullanmadım hiç. Yabancı firma olduğu için bu tarz hizmetlerde kötü değildir. Ama orda ETF'ler falan yok biliyorum. Hisse senedi listesi yapmışlar. Her ürün yok.
    Kullandıklarım haricinde yani IBKR, Midas dışında hesap açıcak olsaydım Swissquote olurdu.
    phillip capital de etf alabilrisnz. fakat telefonla açıp talep girmeniz gerekiyor. ben oradan hesap açtım fakat uygulamasını beğenmedim sürekli çöküyor. ayrıca aldıkları etfleri kendi adlarına saklıyor bu yüzden güvenemedim. ibkr üzerinden işleme devam ediyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    phillip capital de etf alabilrisnz. fakat telefonla açıp talep girmeniz gerekiyor. ben oradan hesap açtım fakat uygulamasını beğenmedim sürekli çöküyor. ayrıca aldıkları etfleri kendi adlarına saklıyor bu yüzden güvenemedim. ibkr üzerinden işleme devam ediyorum.
    Doğru seçenek.
    Bu hafta enflasyon verisi ve orta vadede fed'in faiz artırımını durduracağı beklentim ile nasdaq etf'i pozisyonlarımı artırdım. 3x kaldıraçlı spot.
    Son düzenleme : Trade Shark; 12-01-2023 saat: 08:40.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Godfather filminin ilk sahnesi "I believe in America" sözü ile başlar.
    2023 yılında çok konuşulacağına eminim.

"FED'S MESTER: NEXT YEAR, THE FED WILL HAVE TO KEEP THE FUNDS RATE ABOVE 5%."
    "FED'S MESTER: WE ARE SEEING PRELIMINARY SIGNS THAT INFLATIONARY PRESSURES ARE LEVELLING OFF, BUT I AM NOT DECLARING A PEAK."
    Adım adım FED'in faizi durdurmasına doğru...
    Buralar dutluktu Uncle Sam'in tarlasıydı diyeceğiz.

https://www.reuters.com/markets/us/f...es-2023-01-12/
    Fed's Harker ready to downshift to 25 basis-point interest rate hikes

"I expect that we will raise rates a few more times this year, though, to my mind, the days of us raising them 75 basis points at a time have surely passed, Harker said in a speech to a local group in Malvern, Pa. In my view, hikes of 25 basis points will be appropriate going forward."
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Yurtdışı borsalarına midas ile adım attık nasdaq tan 4 hisse aldık. Ya nasip bakalım.
    #sava 33
    Stla 15.40
    Pays 3
    Surg 6

5.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Yurtdışı borsalarına midas ile adım attık nasdaq tan 4 hisse aldık. Ya nasip bakalım.
    #sava 33
    Stla 15.40
    Pays 3
    Surg 6
    Hayırlı olsun. Amerikan borsaları derya deniz.
    Çok fazla analizden anlamam ama hafta içinde bu hisselere bakacağım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    naçizane tavsiyem;
    ABD,AB,UK piyasalarına yönelik çoklu varlık yönetimi için (multi asset management) profesyonel aracı kurumların kullanılmasıdır. Ne yazık ki yurt içinde bu kriteri karşılayan kurum yoktur. Bu maliyetlerle bu işler yapılmaz.
    Yurtdışı için Swissquote, Interactive brokers pozitif örnek. Saxo capital ise negatif bir örnektir.
    Syg.
    Size katılıyorum.
    Ben de Saxo altyapısı kullanan İş Yatırım'ı özellikle tavsiye etmiyorum. Yıl sonu yaşadığım olayda büyük çuvalladılar ve bana büyük bir mağduriyet yaşattılar. "Böyle bir durumda bana destek olmayacaksanız neden size güvenip bu kadar yüksek komisyon ödüyorum?" sorusuna cevaben kendilerinin haklı olduğunu savunan bir zihniyet ele geçirmiş durumda ne yazık ki İş Yatırım'ı.

Alıntı Originally Posted by Egetorik Yazıyı Oku
    Phillip Capital nasıl peki sayın @Trade Shark ?
    Müşterileri olmadığım halde, yukarıda bahsettiğim bu olayda bana büyük yardımcı oldular. Kendi kurumumun bile yapmadığı bilgilendirmeyi yaptılar.
    Takaslarını Singapur üzerinde kendileri tutuyor. Güvenilir bir kurum olduğunu düşünüyorum. Yatırım yapmak istediğiniz araçların durumu hakkında size detaylı bilgiyi seve seve vereceklerdir.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Dolar multimilyoneri değilseniz bankalar üzerinden yapılmaz bu iş.

IKBR ya da Midas...

ytd
    Ufak ufak portföy oluşturuyorum ben de Midas'ta. Müşteri hizmetleri geç fakat düzgün cevap verdi. Bu süreçte şüpheye düşmüştüm fakat üzerine çalışılmış bir cevap vermeleri şimdilik şüphelerimi giderdi. Çizgilerini bozmazlarsa bu piyasada ciddi bir yer edinirler. Özellikle İş Yatırım gibi profesyonel gözüken lakayıt kurumların ciddi müşteri kaybına uğramasına sebep olacaklardır.

7. Londra Borsasında bazı şirketlerin temettü verimleri.

- Aviva = 6.7%
    - Taylor Wimpey = 7.9%
    - Vodafone Group = 8.3%
    - ITV = 6.2%
    - M&G = 9.1%
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

8. Bu eft'ler fonlar da beğendiğimiz hisselerin olduğu yada ağırlığının fazla olduğunu nasıl arayabiliriz?

Örneğin benim beğendiğim 10-15 hisse var bunları ayrı ayrı toplamak komisyon gideri olarak fazla olacağından beğendiğim 15 hisseyi arayarak bunları bünyesinde bulunduran fon yada fon sepetinde ağırlığı bu hisselerin fazla olduğu fonları nasıl bulabilirim? Bu şekilde bir arama yönetimi yapılan bir site var mı hisse girerek arama hangi fon sepetinde bulunur gibi?

Sayfa 614/666 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •