Sayfa 63/670 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 497 - 504 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Teşekkürler.

Şikayetler için bi göz atınız.

https://www.consumeraffairs.com/finance/ameritrade.html

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Teşekkürler.

Şikayetler için bi göz atınız.

https://www.consumeraffairs.com/finance/ameritrade.html

Hızlıca bir göz gezdirdim geri kalanları da okuyacağım gerçekten çok ciddi şikayetler var. Nereye el atsak kuruyor. Türkiyeden gedik yatırımı mı denesek acaba? 10 dolar komisyon ama vergi konusu yine aynı. Bugün görüştüm müşteri temsilcisi ile kazancı beyan edip etmemek sizin elinizde dedi. Emin olamadım.

3.  Alıntı Originally Posted by roterio2 Yazıyı Oku
    Hızlıca bir göz gezdirdim geri kalanları da okuyacağım gerçekten çok ciddi şikayetler var. Nereye el atsak kuruyor. Türkiyeden gedik yatırımı mı denesek acaba? 10 dolar komisyon ama vergi konusu yine aynı. Bugün görüştüm müşteri temsilcisi ile kazancı beyan edip etmemek sizin elinizde dedi. Emin olamadım.
    Malesef. Ben de henüz tam karar veremedim. Vergi boyutu çok sıkıcı.
    Gedik sanırım hesap alt limiti 10 bin usd.
    Aynı komisyonu veren alt limit istemeyen ünlü var. Onlarda da 10 dolar. Ama swift ücreti var tabi.
    İş bankası yani iş yatırım için swift ücreti yok. Canlı nasdaq new york vs. aylık 1 er dolar. Ama komisyon 25 usd gerçekten çok.
    Bi seneti al sat yapsak 50 usd. 300 lira sadece. Vay be komisyona bak. Yılda 10 işlem yapsak. 250 dolar. 1250 lira.

4. Aracı kurum maliyeye bildirir ama. Maliye süzgeçlerken bizi fark eder. Beyan etmediğimize bir de ceza keser.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    Td ameritrade ile bilgi verdiginiz icin tesekkurler.
    Bende ilk başta ugraşıp denemiştim.hesabın TR de olmasının daha rahat olacağına karar verdim. İlave masraflar can sıkıcı olacaktir. Ayrıca yurtdışında da olsa hesap ,TR de gelir vergisine tabiyiz.
    Finans yatırım da 8.ayım. Şu ana kadar sorunsuz. Swift vs gibi ucretler yok.
    Yurtdışı kurumlari ve alternatifleri de araştırıyorum.Yine de şuan en maliyetsiz olanı finans invest.
    Syg

6.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Aracı kurum maliyeye bildirir ama. Maliye süzgeçlerken bizi fark eder. Beyan etmediğimize bir de ceza keser.

Gedik e sordum bugün biz bi bildirim yapmıyoruz dedi. Ayrıca 10 bin dolar gibi bir limit de yok orada

Sent from my iPhone using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bende ilk başta ugraşıp denemiştim.hesabın TR de olmasının daha rahat olacağına karar verdim. İlave masraflar can sıkıcı olacaktir. Ayrıca yurtdışında da olsa hesap ,TR de gelir vergisine tabiyiz.
    Yurtdışı kurumlari ve alternatifleri de araştırıyorum.Yine de şuan en maliyetsiz olanı finans invest.
    Syg
    Teşekkürler bilgi için. Finans investi duydum türkiyede en uygun komisyon gedikte o da 10 dolar diye biliyorum. İş bankasındayım şuan güvenilir de buluyorum ama 25 dolar da insafsızlık.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Syg
    Evet Türkiyede hesabın olması şu aşamada daha mantıklı görünüyor. Ama verginizi vereceğiniz günü ben merakla bekliyorum hocam. Bakalım nasıl olacak işleyiş yurtdışı hesapları şeffaftır deniyor ama hesabı kilitlenen. Kapanan. Ufak tefek kesintiler yapılan o kadar çok müşteri olmuş ki. İnsan ister istemez güvenemiyor. Düşünün bin dolar swift yapacaksınız para ortada yok buyurun düşün peşine ya da kaynağını ispat etmenizi istiyorlar bloke koyuyorlar. Ne diyelim şanslı mıyız. Şanssız mıyız bilemedim. Ama bist kumarhanesinde yatırım olmayacagı belli. Tamamı bile olmasa bir kısımın yurtdışına kayması çok daha mantıklı. Gerçekten güzel şirketler var. Bistte 300 şirketten 20 si iyiyse onlarda 100 şirketin 70 i iyi. Ve tutulabilir ama işte alım gücü

Sayfa 63/670 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •