Sayfa 76/667 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 601 - 608 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Finlandiyalı bir temettücü, 424 bin euro yatırıma yılda toplam 13 bin küsür euro temettü alıyor.

http://dividendhawk.blogspot.com/p/b...l#.U1DcbFfEaIk

https://twitter.com/DividendHawk

bu kadar şirketi yönetmek zor olsa gerek.

vanguard dividend fonu almak daha yönetilebilir.
    3.2% div yield var..
    Fena degil ama cok is, index etf bence daha kolay ve daha da diversified olur..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Rapora soyle bir baktim bazi kisimlarini da okudum.

Vanguard Total Stock Market ETF gib bir seylerde olmak istedim 1988 biste ilk girdigimden beri...

Syg,
    Sn Dudu,

Sizin yaptığınız dolar biriktir eurobond'a geç taktiğini, dolar biriktir ve topluca Vanguard'a geç olarak uygulayabilirim sanırım.

Fakat önce dolar biriktirmeyi yatırım olarak algılamama problemimi çözmem lazım.

Tasarrufu ikiye böl; ilk kısmı ile buradaki hisse senetlerini al, ikinci kısmı ile dolar biriktir ve 1000 dolara ulaşınca yurtdışı ETF al.

Bu stratejiyi geliştirmek için önerisi olan var mı?

Ve tabiki bir de ABD borsası aynı performansı göstermeye devam edecek mi; yani dolar rezerv para olmaya devam edecek mi ve dünyanın en iyi öğrencileri ABD'ye gitmeye devam edecek mi? Bu sorulara da cevap lazım.
    Son düzenleme : Miriel; 24-11-2018 saat: 18:12.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sn Dudu,

Sizin yaptığınız dolar biriktir eurobond'a geç taktiğini, dolar biriktir ve topluca Vanguard'a geç olarak uygulayabilirim sanırım.

Fakat önce dolar biriktirmeyi yatırım olarak algılamama problemimi çözmem lazım.

Tasarrufu ikiye böl; ilk kısmı ile buradaki hisse senetlerini al, ikinci kısmı ile dolar biriktir ve 1000 dolara ulaşınca yurtdışı ETF al.

Bu stratejiyi geliştirmek için önerisi olan var mı?

Ve tabiki bir de ABD borsası aynı performansı göstermeye devam edecek mi; yani dolar rezerv para olmaya devam edecek mi ve dünyanın en iyi öğrencileri ABD'ye gitmeye devam edecek mi? Bu sorulara da cevap lazım.
    Ayni soru benim de aklimdan gecti ve acaba gelecek 50 sene de Shangai index etf'i mi olmali acaba dedim..
    Syg,

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ayni soru benim de aklimdan gecti ve acaba gelecek 50 sene de Shangai index etf'i mi olmali acaba dedim..
    Syg,
    Bu soruyu bölümün geleneği olan bitirme seminerine gelen profesöre kokteylde sormuştuk.

Çin o seviyeyi atlayamaz demişti. Ayaküstü bir soru cevap olduğu için detayına girememiştik malesef.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    Prof hakli olabilir..
    Ulke nufusu ABD'deki gibi ozgurlukcu bir siyasal sisteme hic bir zaman izin vermeyebilir.
    Bu durumda da pek inovasyon, rekabetci ortam v.s olmaz.
    Cin boyle devam edebilir yoluna daha cok bir uretim ussu olarak.
    Syg,

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Prof hakli olabilir..
    Ulke nufusu ABD'deki gibi ozgurlukcu bir siyasal sisteme hic bir zaman izin vermeyebilir.
    Bu durumda da pek inovasyon, rekabetci ortam v.s olmaz.
    Cin boyle devam edebilir yoluna daha cok bir uretim ussu olarak.
    Syg,
    Robot ve yapay zeka ile bir şekilde üretim orjinal ülkelerine dönmeye başlarsa bunu da yapamazlar.

7. "There is an obvious danger of placing too much reliance on the excellent long-run past performance of US stocks.."

"Extrapolating from such a successful market can lead to 'success' bias."

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
    Avrupa'da veya ABD'de, Türkiye'deki ISYAT gibi temettü verimi yüksek bir şirkete yatırım yapan veya takip eden var mı?

Sayfa 76/667 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •