Sayfa 93/668 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 5343 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by zaftolga Yazıyı Oku
    Az komisyon ödemek için Minimum ve maksimum kaç bin dolarlık alım yapmak gerekiyor acaba ?
    12500 usd üzeri her tutar binde 2. bu tutara kadar 25 usd fix.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    12500 usd üzeri her tutar binde 2. bu tutara kadar 25 usd fix.
    Çok teşekkürler iyi geceler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,110
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Acrupadan hisse , temettu odiyen saglam sirketler lutfwb

Benim aklima gelenler

Nestle
    Inditex ( zara)
    Airbus
    Henkel

Ne dersiniz?

5. Selamlar herkese,
    Son birkac yildir planlarim arasinda olan bir konuydu bu. Konuyu bastan sona okuyup finansinvestten actim hesabimi. Kafamda sistemi oturttum ama yine de tecrube etmek daha farkli olacak. Bakalim, 1 yili tamamlariktan sonra eger hala simdiki gibi dusunur, ciddi sorunlar olmadigini gorursem pozisyonlarimi artiririm diye dusunuyorum.
    Ancak birkac gundur bir sorunum var. Deneme amacli sorunsuz sekilde Eaton Vance aldim. Bu varliktan onceki yazilarda ETF olarak bahsedilmis, ancak finansinvestte hisse olarak gozukuyor. Diger ETF leri almak istedigimde ise finansinvestin kullandigi webtrader programindan alim satim icin arama yaptigimda bu ETF leri listelemiyor.
    Sorum su; finansinvestte ETF alim satimi icin ayri yetkilendirme mi yapmamiz gerekecek yoksa halihazirda bu platformdan ETF alim satimi yapilamiyor mu? Sizler ETF alip satabiliyormusunuz??

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Acrupadan hisse , temettu odiyen saglam sirketler lutfwb

Benim aklima gelenler

Nestle
    Inditex ( zara)
    Airbus
    Henkel

Ne dersiniz?
    Euro bazında gelir için şart.
    bende Almanyayı paylaşayım

https://www.dividendyields.org/dax30...vidend-stocks/

https://seekingalpha.com/article/418...-update?page=2

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by fincan Yazıyı Oku
    Selamlar herkese,
    Son birkac yildir planlarim arasinda olan bir konuydu bu. Konuyu bastan sona okuyup finansinvestten actim hesabimi. Kafamda sistemi oturttum ama yine de tecrube etmek daha farkli olacak. Bakalim, 1 yili tamamlariktan sonra eger hala simdiki gibi dusunur, ciddi sorunlar olmadigini gorursem pozisyonlarimi artiririm diye dusunuyorum.
    Ancak birkac gundur bir sorunum var. Deneme amacli sorunsuz sekilde Eaton Vance aldim. Bu varliktan onceki yazilarda ETF olarak bahsedilmis, ancak finansinvestte hisse olarak gozukuyor. Diger ETF leri almak istedigimde ise finansinvestin kullandigi webtrader programindan alim satim icin arama yaptigimda bu ETF leri listelemiyor.
    Sorum su; finansinvestte ETF alim satimi icin ayri yetkilendirme mi yapmamiz gerekecek yoksa halihazirda bu platformdan ETF alim satimi yapilamiyor mu? Sizler ETF alip satabiliyormusunuz??

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    hoşgeldiniz,
    Finansinvestte işlem görmeyen ETF'ler de var. En çok talep gören Vanguard, ishares ETF'leri mevcut. Bunlar alınıp satılabiliyor. Eaton Vance yatırım fonu (mutual zaten.
    Bulamadığınız ETF veya yatırım fonlarını müşteri temsilcisine sormanızda fayda var.

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
    Türkiye'deki bankalardan işlem yapanlar (minimum 25 usd komisyon olanlar), temettü ödemesi hesaba geldiğinde nasıl değerlendiriyorsunuz?

Mesela 50 usd temettü ödemesi geldiğinde onunla tekrar aynı hisseyi alırsak, 25 usd komisyon ödemiş olacağız. Temettü ödemesi ile yeniden hisse satın alma aşamasındaki komisyon olayını nasıl aşabiliriz?

Benim aklıma gelen ilk fikir, her ay düzenli alım yapıyorsak, temettü ödemesini onunla beraber değerlendirip, topluca satın almak. Başka şekilde bu işi çözebilen var mı?

Sayfa 93/668 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •