Sayfa 379/666 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Henüz INTEL almadım. INTEL GPU işinde yürür mü? Mobil telefon için çip çıkaracak mi?
    Bu tarz bir haber okumadım. Intel baya ölü görünüyor. Bu saatten sonra yeni sürpriz yaparlar mı yoksa AMD'nin kendi kendini bitirmesini beklerler bilmem. 2. seçeneğe oynuyorlar gibi.

2. Sizlere danışmak istediğim bir konu var.
    TR'de tam mükellef olup, 1 yılı aşkın sürede US'den temettü alan var mı ?

Vergi beyanında herm US'de de hem de TR'de vergi kesiliyor teyit edebilir misiniz ?
    Yani US'deklni TR'de mahsup edemiyoruz değil mi?

3.  Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    Sizlere danışmak istediğim bir konu var.
    TR'de tam mükellef olup, 1 yılı aşkın sürede US'den temettü alan var mı ?

Vergi beyanında herm US'de de hem de TR'de vergi kesiliyor teyit edebilir misiniz ?
    Teorik olarak edilebiliyor ama pratikte edebileni duymadım. Önceki sayfalarda tartışıldı bolca. Evet 2 kere vergi veriyorsunuz.

UK'de temettü vergisi kaynakta 0, bilginize.

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Teorik olarak edilebiliyor ama pratikte edebileni duymadım. Önceki sayfalarda tartışıldı bolca. Evet 2 kere vergi veriyorsunuz.

UK'de temettü vergisi kaynakta 0, bilginize.
    Yanıtınız için teşekkürler Sn.Patrick..
    UK temettü anlamında cidden avantajlı görünüyor ancak fazla seçenek olmadığı yönünde bir görüş vardı diye hatırlıyorum, doğru mudur ?

Bu arada; US 'de temettü için, ülkemizdeki beyan için konsolosluk üzerinden yapılması gerektiğini forumda da okumuştum evet. Ancak burada bir gariplik var diye düşünüyorum.

Mevzuata alan dışı birisi olarak biraz baktım; ülkemizde GİB sayfasında da belirtilen çifte vergilendirmeyi önlemeye dair bir sürü anlaşma var.

Durum bu iken yurtiçinden de yapılabilen bir yatırım için SADECE yurtdışındaki konsolosluktan onaylanmasına bağlanması garip geliyor ve acaba atladığımız bir nokta mı var diyorum..

Sanki bu kesintiyi beyan etmenin başka bir yolu daha olmalı gibime geliyor.

GİB'e uygun bir formda bir sormayı planlıyorum ama ya hiç yanıt alamayacağım ya da bu iş aylar sürecektir diye önden forumdaki bu anlamda tecrübeli kişiler varsa danışmak istemiştim..

Başka bu anlamda çalışmış, araştırmış birisi olan varsa paylaşırsa memnun oluruz..

5. Bunları tartıştık baya bir sonuç alamadık. Siz bir adım atıp konuyu çözüme ulaştırırsanız seviniriz tabi.

UK'de fazla seçenek yok evet. Olanlar aşağı yukarı belli, yine de pound ile temettü almak çekici geliyor en azından benim için.

ABD'ye yatırım yaparken temettü verenler yerine vermeyip, büyüyenleri seçmek vergi yönünden daha avantajlı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    Bu konunun net olması adına direk bu hattı veriyorum. Diğer forumdaşlar da vergi konusunda direk bu hatta ararsa karışıklık giderilmiş olur.
    syg.

Gelir İdaresi Müdürlüğü (Yabancı Menkul Kıymet Birimi)
    0212 453 88 25
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7. Intel geriden gelse de yeni CEO su ile eski VMWARE CEO su iyi olabilir diye düşünüyorum.

Az önce baktım, Intel XE IRIS ekran kartlı laptoplar satılmaya başlanmış ve fiyatı AMD ve NVIDIA nın yarısı fiyatına. Fiyat performans olarak çok çok iyi. Satar bence. Casual Gamer lar için ideal. En iyisi değil ama en optimumu. Bence çok iyi satar.

Desktop için olan ayrık ekran kartı ise yıl sonunda çıkacakmış. Henüz ortada yok. Eğer bu çıkarsa ondan sonra oradan da ekmek yerler. Asus ile ara model çıkarmışlar ama esas oğlan yıl sonunda çıkacakmış.

https://www.hepsiburada.com/laptop-n...ma=yorumsayisi
    Son düzenleme : sadecegrafik; 29-05-2021 saat: 11:34.

8. Midas hesabı açılan var mı ya

Sayfa 379/666 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •