Sayfa 198/665 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon
Arama sonucu : 5313 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    evet %10 luk vergi farkı yatmış.
    fakat finans yatırım çalışanları bunu teyit edemiyor. Sadece fark yatmış diyorlar.
    Bi sonraki gelecek temettülerde takibimde olacak.
    Merhaba

Bu konuda yol yordamla "evet iadenizi aldik" diye cevap alabildiniz mi acaba? Uc hafta once isyatirimdaki MT'me mail atip durumu anlattim gecen hafta hic bir bilgi alamadan bana yapmiyoruz, vergi konusunda yardim ya da yonlendirme yapmamiz da yasak diye donus yapti. Yapan bulursaniz haber verirseniz onu da ileteyim yukariya dedi..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Merhaba

Bu konuda yol yordamla "evet iadenizi aldik" diye cevap alabildiniz mi acaba? Uc hafta once isyatirimdaki MT'me mail atip durumu anlattim gecen hafta hic bir bilgi alamadan bana yapmiyoruz, vergi konusunda yardim ya da yonlendirme yapmamiz da yasak diye donus yapti. Yapan bulursaniz haber verirseniz onu da ileteyim yukariya dedi..
    tam olarak net ifade edemeselerde bir iade olduğunu belirttiler,
    saxocapital londra'ya email atmıştım belki etkili olmuştur.
    %20 'den değerlendirilmesi konusunda ısrarcı oldum. Maliye'ye bildiricem falanda demiştim.
    Aracı kurumların uygulamaları önemli ayrıca ekstreleri sıkı takip etmek gerek.
    Şuan hala temettülerden %30 kesinti devam ediyor. Toplu halde iade edebilirler ileriki aylarda.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Eline saglik, bende Garantiyi %20 konusunda bilgilendirdim ama sonuc yok bana tuhaf bi kurumu onerdi ,

birde bu haebre denk geldim
    https://www.finansgundem.com/yazarla...yazisi/1417346

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Eline saglik, bende Garantiyi %20 konusunda bilgilendirdim ama sonuc yok bana tuhaf bi kurumu onerdi ,

teşekkürler tam derdimiz anlatan bir yazı.
    İstanbul finans merkezi olacaksa bu tarz prosedürleri kolaylaştırmalıdır.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    teşekkürler tam derdimiz anlatan bir yazı.
    "İstanbul finans merkezi" olacaksa bu tarz prosedürleri kolaylaştırmalıdır.
    dostum istanbul finans merkezi felan olmaz ) biz bile kacarken kim gelir
    ulkeyi 5 kurusa sattiklari halde, vatandasligi cerez parsina (250 bin doalra ev ) sattiklari halde kimse glemiyor kaldi ki

walla zoruma gidiyor, is icin abidik gubudik ulkelere gidiyorum, yahu adamlar vizede , prosedurlerde bizi resmen surunduruyolar, bizde ise ulke yol gecen hanina donmus ,

o yuzden bu iadeler beni baya sasirtti
    ama cok bisey beklemiyorum

bu arada Rusyada , Rus vatandasi degilseniz yatirimci hesabi actirmiyorlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,942

Cok guzel bir yazi..

Bakalim dikkate alacaklar mi?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,942

Yazinin icindeki bir kisimi urpererek okudum.
    Korktugum konuya parmak basmis.
    QNB'de hesap acarken su soruyu sormustum.

Hisse senetlerimiz yurtdisinda, saklamaci kurulusta, bizim adimiza mi (bu durumda qnb) ayri ayri saklaniyor yoksa hepsi bir havuzda, buradaki araci kurumun adina mi?

Bu soruya tabii ki qnb beni rahatlatmak icin olacak, sizin adiniza demisti.

Benim icin kabus senaryosu, vergiyi mahsup edememek cok hafif kalir bunun yaninda, buradaki araci kurumun batmasi durumunda yurtdisi saklamadaki benim/bizim hisse senetlerimizin uzerine haciz gelmesidir..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yazinin icindeki bir kisimi urpererek okudum.
    Korktugum konuya parmak basmis.
    QNB'de hesap acarken su soruyu sormustum.

Hisse senetlerimiz yurtdisinda, saklamaci kurulusta, bizim adimiza mi (bu durumda qnb) ayri ayri saklaniyor yoksa hepsi bir havuzda, buradaki araci kurumun adina mi?

Bu soruya tabii ki qnb beni rahatlatmak icin olacak, sizin adiniza demisti.

Benim icin kabus senaryosu, vergiyi mahsup edememek cok hafif kalir bunun yaninda, buradaki araci kurumun batmasi durumunda yurtdisi saklamadaki benim/bizim hisse senetlerimizin uzerine haciz gelmesidir..

Syg,
    Hocam yurtdışı kurum sizin aracı kurumunuzu tanır, bu cevabı nasıl verebildiler anlamadim. Eurobond vb de euroclear da aracı kurum adına saklanır. O nedenle güvenilir aracıyla çalışmak lazım. Hem finansal olarak hem de itibar olarak..

Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 198/665 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •