Sayfa 316/664 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416 ... SonSon
Arama sonucu : 5312 madde; 2,521 - 2,528 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Philip Capital kullanışlı değil anlık fiyat vs. görülmüyor. sistem bir garip pek önermiyorum.
    işyatırım bu açıdan daha iyi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
     Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    İki sorum var.
    1) Daha önce de sormuştum Philip Capitali kullanan kimse var mı? Tecrübe paylaşacak? Komisyon vs çok uygun duruyor.

2) Yurtdışı hisse alım satım yada temettü kazançlarının vergisi beyan edilip ödeniyor.
    Sorum şu; para Yurtdışı hesapta kalırsa sorun yok. Uzun vadeli bakarsak da hükumet sağolsun her 2 yılda bir af getiriyor. cuzi bir vergi ile Yurtdışındaki parayı getirebiliyorsunuz.
    Bu durumda biraz sabrederek vergi olayından kurtulmuş olunmaz mı?
    Yoksa ben de yanlış mı biliyorum.

SM-A715F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Denemek pahali olabilir sizin icin

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    İki sorum var.
    1) Daha önce de sormuştum Philip Capitali kullanan kimse var mı? Tecrübe paylaşacak? Komisyon vs çok uygun duruyor.

2) Yurtdışı hisse alım satım yada temettü kazançlarının vergisi beyan edilip ödeniyor.
    Sorum şu; para Yurtdışı hesapta kalırsa sorun yok. Uzun vadeli bakarsak da hükumet sağolsun her 2 yılda bir af getiriyor. cuzi bir vergi ile Yurtdışındaki parayı getirebiliyorsunuz.
    Bu durumda biraz sabrederek vergi olayından kurtulmuş olunmaz mı?
    Yoksa ben de yanlış mı biliyorum.

PhillipCapital kullandım ve çok kötü.

1. Her hisse senedi yok etf yok.
    2. Saklama net degil Singapur üzerinden saklıyoruz falan diyo ama güven vermedi bana.
    3. Arayüz çok kötü anlık fiyatı geçtim gecikmeli fiyat dahi çıkmıyor.

Tdameritrade tavsiye ederim alım satım komisyon yok saklama ücreti yok ancak para göndermek meşakkatli. Aslında o da TransferWise üzerinden ücretsiz ancak oradan lirayı usdye dönüştürürken komisyon alıyor. 8000 lira gönderdim geçen gün usd’ye dönüştürürken 44 lira kesti. kur bankadan biraz daha iyi. Ibkr para transferi konusunda daha iyi direkt TL gönderip komisyonsuz dönüştürüyoruz ancak her ay minimum 10usd komisyon var

Yanı benim görüşüm;

İslem hacminiz yüksek, sermayeniz yüksek ise (yüksekten kastım minimum 100k usd)

IBKR

Sermayeniz dusuk ise

TD Ameritrade.

Ben tdameritrade kullanıyorum memnunum.

4. Çok cazip görünüyorsa bi sorun vardır sözünü doğruluyor o vaki
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Philip Capital kullanışlı değil anlık fiyat vs. görülmüyor. sistem bir garip pek önermiyorum.
    işyatırım bu açıdan daha iyi.

5. 1 için mi 2 için mi yazdınız?
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Denemek pahali olabilir sizin icin

Syg,

6. Araştırayım bakalım.
     Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku

2. Saklama net degil Singapur üzerinden saklıyoruz falan diyo ama güven vermedi bana.

Tdameritrade tavsiye ederim alım satım komisyon yok saklama ücreti yok ancak para göndermek meşakkatli. Aslında o da TransferWise üzerinden ücretsiz ancak oradan lirayı usdye dönüştürürken komisyon alıyor. 8000 lira gönderdim geçen gün usd’ye dönüştürürken 44 lira kesti. kur bankadan biraz daha iyi. Ibkr para transferi konusunda daha iyi direkt TL gönderip komisyonsuz dönüştürüyoruz ancak her ay minimum 10usd komisyon var

Yanı benim görüşüm;

İslem hacminiz yüksek, sermayeniz yüksek ise (yüksekten kastım minimum 100k usd)

IBKR

Sermayeniz dusuk ise

TD Ameritrade.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku

Yanı benim görüşüm;

IBKR

Sermayeniz dusuk ise

TD Ameritrade.

Hadi ya. Ben de Pazartesi günü hesap açacağım, kurye aracılığı ile . QNB finans invest ile 2019 yılında vedalaşmıştım.
    Türkiye'de muhatap alabileceğim , az komisyon ve masraf anlamında en düşük kurum şu an PhilipC.
    Platformu inceleyip yazarım tecrübemi. Planım Orta vadeli alım satım, kısmen de temettü amaçlı kullanacağım.
    ---
    Bugün merkezlerini aradım, detaylar;
    saklama ücreti 0 , hesap ücreti 0 , canlı veri ücreti 0 , para çekme ücreti 1-10 lira arası, işlem ücreti sabit 8 usd. başka gider yok. İş,Garanti veya Akbanktan birinde dolar hesabı gerekiyor ek olarak. temettü stopajı %20. ETF alımı yok . 4600 Abd hisse senedi işleme açık
    ---
    Yurtdışında bir kurumdan açmayı ne yazık ki durumumdan dolayı düşünmüyorum.
    Menkul kıymet işi yaptığımdan dolayı , vize veya herhangi bir kuruma gelir beyan etme durumunda ,antetli kağıda onaylı varlık dökümünü Amerika'dan almak zor olur.
    Vergi beyanında da onaylı imzalı ekstreler gerekmekte ayrıca.
    Hesap yurtdışında başka bir ülkede olsa dahi beyan kapsamında
    ---
    Ama yurtdışında açacak olsam tercihim TDAmeritrade olurdu.
    Son düzenleme : Trade Shark; 04-03-2021 saat: 19:00.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

abnb düşer mi yoksa yükselir mi?
    Grafik varlığın 174.63USD fiyatında stoch olarak Sat sinyalinde olduğunu gösteriyor.

Bu arada ABNB’ IPO sonrası bu kadar düşük bir beklenti vermemişti.

Sayfa 316/664 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •