Sayfa 552/667 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Vergi meselesi canimi sıkmasa guzel hisseler var yurtdisinda.
    Kazanc vergisi buraya odenen hosuma gitmiyor.
    Bedava para sokucaz iste ne guzel neden vergi veriyorum ki?
    Temettuyu de burda vergilendirmek gerekiyor diye biliyorum.
    Ferrari visa mastercard isvicre merkez bankasi apple p g gibi hisseleri begeniyorum yurt disinda.
    Burdaki temettulerimin yarisini oralara gotursem temettulerini buraya eklesem guzel beslemis olacam da;(
    Nasip
    Ytd syg

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    SN Patrick Bateman ,
    Temettü verimi yüksek dağılan kar oranı düşük olanları seçmek daha akıllıca olmuyor mu ?
    Yada geçmişte temettüsü yüksek olupta krizde dibi bulanları almak gibi .
    Mesela Fed 6 kere faiz arttırımına gidecek . 4 - 6 . arttırımlar yapıldığında 6% faiz görüldüğünde
    Temettü almaktansa faize gidenlerin sayısı artacağı için Dow çakılacak diye düşünüyorum .
    Bunu fırsat olarak görüp o sırada temettü kağıtlarını dipten almak bir fırsat yaratmaz mı ?
    Mantık doğru. Tamamı olmasa da kriterlerimden bazıları bu dediklerinizden. Sektörü, f/k’sı, temettü ödeme alışkanlığı, marka değeri, enflasyonu tüketiciye yansıtabilme kapasitesi, temettü verimi, faaliyet gösterdiği ülkeler vs vs bir sürü parametre var baktığım

3. Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Örneğin AVGO son 10 senede hisse degerini 13 katına ödediği temettüyü de 26 katına çıkarmış ve şu anki verimi yuzde 3.4 Bunun gibi bir hisse bulabilsem başka da bir şey istemeyecem finans dünyasından

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Enflasyon bazlı SP500 grafiği. Pandemi haricinde kırmızı kesikli çizginin altına gelmemiş son 12 yıldır. Pandemi öncesi zirvesi 3870 imiş enflasyona göre adjust edince. Böyle bakınca fena düşmemiş aslında diyorum ama yine de yılbaşından bu yana bekliyorum alım için. Halen portföydeki hisse oranı %10. Yaptığım çok riskli ama ben son bir dalga daha olmasını bekliyorum açıkcası. Şu ana kadar sadece faizlerin yükselmesi ile ilgili bir hareket oldu. Daha bu işin cost cuting ayağına işten çıkartma haberleri, earnings cutların havada uçuşması vs gerekiyor. Bunlar olmadan enflasyonun kuzu kuzu %2'lere geleceğine inanmıyorum açıkcası. Fakat kısa vadede bir relief rally olabilir mi diye de düşünmüyor değilim.
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

5. Rio tinto 2.67 dolar temettü açıkladı. Yatırımcısına hayırlı olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    beyler yuklu bir rakamla Midasa girilirmi ? yoksa IK mi yapmak mantikli olur ?

yuklu dedigim 50-60 bin dolar

7. Nasdaq için yükselişin sonu gelmiş olma ihtimali yüksek. Buradan yukarısı başka bir mevzu.

Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

8. Yine o meşhur teknik noktaya geldik yani.

Tamam mı devam mı, karar anı, büyük gün

yükselirse yükselecek, düşerse düşecek

ytd

Sayfa 552/667 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •