Sayfa 185/664 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon
Arama sonucu : 5308 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    yapma bunu hocam,madem kesin goruyorsun onu yazin o zaman , resesyon 2 senedir gelcek ama hem nasdaq hem dow her ay yukseliyor bi gecen aralik bide bu ay tepe taklak oldu
    Kesin görmüyorum olursa diye bekliyorum eğer endeksler %30 düşecekse buradan girmek riskli değil mi, uzun vadeli baktığınızda tepede almak ile dipte almak çok farkettiriyor. Aralık ayındaki düşüşte girecektim fırsat vermedi. Mecburen bekliyorum.

Amerikan ekonomisini FRED'den takip edip resesyonu görünce girmek mantıklı gibi görünüyor. Hepsi amerikan ekonomisi ile ilgili değil ama FRED'deki grafik sayım beni korkutuyor. Eğer resesyonu önceden tahmin edemez isem onlarca saatimi boşa harcadım demektir.

Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Bence QE yapabilir FED 2020'de
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bence QE yapabilir FED 2020'de
    Eğer faiz oranı/qe işini doğru kurgularlarsa resesyon da olmayabilir. İlla ki olacak diye bir şey yok. 7 senede bir oluyor diyerek insanları 2015'ten beri kafalayıp duruyorlar. Benim grafikler bu süre içinde hiç resesyon göstermedi hala göstermiyor. QE olacaksa bile QE kararının alınması için borsada belli bir geri çekilme olması lazım gibi geliyor. Bu sefer almak için daha hazırlıklı olacağım.
    Saygılar.

4. Eski FED çalışanının gelecekteki QE ile ilgili görüşü:

https://youtu.be/grb4fMtVWLU?t=135
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Kesin görmüyorum olursa diye bekliyorum eğer endeksler %30 düşecekse buradan girmek riskli değil mi, uzun vadeli baktığınızda tepede almak ile dipte almak çok farkettiriyor. Aralık ayındaki düşüşte girecektim fırsat vermedi. Mecburen bekliyorum.

Amerikan ekonomisini FRED'den takip edip resesyonu görünce girmek mantıklı gibi görünüyor. Hepsi amerikan ekonomisi ile ilgili değil ama FRED'deki grafik sayım beni korkutuyor. Eğer resesyonu önceden tahmin edemez isem onlarca saatimi boşa harcadım demektir.

bisey soylemek zor, hic bilinmeyen bir alandayiz, normalde 1980 ler veya 90 lar olsa simdi kris kasup kavuruyordu
    borc almis basini gitmis, milyarlarca dolarlik para basilmis vs vs ustune savas soylentisi var

ama gel gorki abd ve dunya baya degisti baya tecrubelendi , ve mumkun oldugunca geciktirecekler veya bu ihtimali yok edecekler
    parami basilir, savasmi cikartilir, baska bisey mi yapilir bilemem ama bu tur bir iklim daha once hic yasanmadi

youtubtan bloombergten (HT de degil tabikide) kime baksam kimse net bisey soyliyemiyor ama sunda yarar var canlida kalmak daha mantikli sanki

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Arkadaslar Beyan verirken baska ulkede hesabiniz var ve vergi viriyorsak bunu belirtmek faydamiza mi yoksa zararimiza mi ?

7.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    Arkadaslar Beyan verirken baska ulkede hesabiniz var ve vergi viriyorsak bunu belirtmek faydamiza mi yoksa zararimiza mi ?
    Tam olarak anlamadım sorunuzu ama başka bir ülkede de vergi mükellefiyetiniz varsa çifte vergilendirme anlaşmalarını incelemeniz gerekiyor. Temettü stopajından bahsediyorsanız; teoride, belirtip indirim konusu yapmak gerekiyor ama gerçekte şartları sağlayamadığımız için farketmiyor, her türlü vergisini veriyoruz.

Arkadaslar temettu degilde bedelsiz olabilir olmayadavbilir ancak yukselme egiliminde olabilecegini dusundugunuz hisseleri yazabilirmisiniz lutfen. Saygilarimla

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 185/664 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •