Sayfa 314/665 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414 ... SonSon
Arama sonucu : 5313 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Yeni gördüm (2014 yilindan beri varmis).
    GER bazli bir broker ama, IB altyapisini kullaniyor. AB vatandaslari icin IRL'da da AB disi olanlar icin UK"de hesap aciyorlar sanirim.
    Anladigim kadari ile TR vatandaslari icinde sorun olmamasi lazim (emin degilim acikcasi).
    Aylik sabit masrafi yok. Minimum 3.000 EURO hesapta olmasi veya portföy degeri olmasi lazim (GER'de yasayanlar icin 5.000 EUR).
    Temettü ödemelerinden masraf almiyor. Alim/satim masraflarida fena degil.
    Uzun vade yatirim icin uygun mu bilemiyorum.
    Güvenlik ise IB gibi sanirim.

https://banxbroker.com/minimum-requirements/

2.  Alıntı Originally Posted by Sezin2005 Yazıyı Oku
    Tavsiye edebileceğiniz senet varmı roblox alinirmi

POCOPHONE F1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bahsettiğiniz hisseden haberim sayenizde oldu.

Çoluk çocuğu bağımlı yapmış gibi görünüyor bu oyun. Yeni bir pokemon vakası olabilir...

Birşey diyemem tabi. Hisse tavsiyesi vermek zaten kendi başına sakıncalı bir durum. Bu tarz hisseler de ilgi alanımda değil pek.

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    yurtdışı hizmet sağlayıcısı SaxoCapital yüzünden.

Taşıma maliyeti oldukça fazla ne yazık ki
    Daha önceden de yazmıştım
    Bir ayrıntı var ama ne bilmiyorum
    Ben de iş bankasından hisse alıp sattım ama taşıma maliyeti için o kadar cüzi bir kesinti oluyor ki sizin bahsettiğiniz kesin başka bir şey var diyorum

Arada kaçırdığınız bir durum var ama anlamadım

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

ABNB düşer mi/yükselir mi?
    Grafik varlığın 206.35 USD fiyatında Al sinyalinde olduğunu gösteriyor. Üçgen formasyonu bozulursa 200 altına swing olabilir.

5. Vergi konusunda minimum tutar nedir? 2.600 TL'mi yoksa temettülerde farklı mıdır? Nereden beyan edebilirim?

Hesaplama için nereyi kullanmalıyım? 30-40 adet temettüm var. Ücretli de olsa yardımcı kaynak var mıdır?

6.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku

2-) Abd'de bütün değer artış kazancı vergileri birbirinden mahsup edilebiliyor hatta kısmen gelir vergisinden bile mahsup edilebiliyor. Bizde ise aynı türden olmalı, yani eurobond zararını, yabancı hisse zararından mahsup edemezsiniz. Bu durumda kazançtan değil gelirden vergi alınıyor.
    Mehmet Bingöl'ün yeni yazısını okuduktan sonra düzeltme yapmak gerekiyor. Eurobond zararını, yabancı hisse zararından mahsup etmek mümkün. Mahsup edilmesi için aynı türden olması gereken gelirler geçici 67. madde kapsamında tevkifata tabi tutulmuş gelirler.
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,942
    https://www.finansgundem.com/yazarla...yazisi/1551830

Bu yazida da belirtmis yurtdisi alis satis zararlarini eurobond gelirleriden mahsup edebiliyormusuz...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    https://www.finansgundem.com/yazarla...yazisi/1551830

Bu yazida da belirtmis yurtdisi alis satis zararlarini eurobond gelirleriden mahsup edebiliyormusuz...

Syg,
    Doğrudur, sizin eurobond bölümündeki paylaşımınızdan görüp yazıyı okudum zaten. Yurtdışı gelirlerlerde mahsup varken, yurtiçi gelirlerde geliri getiren menkul kıymetin türüne bakılması çok garip.
    Saygılar.

Sayfa 314/665 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •