Sayfa 266/664 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon
Arama sonucu : 5308 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Yüzde 50'sini alırlar..Aynen cok yüksek değil
    Yüksek ya da düşük demedim zaten, sadece kazanca göre büyük yük gelmiyor bana dedim Değiştiremeyeceğim vergi oranı yatırım yapma motivasyonumu düşürmemeli, ben böyle bakıyorum. Saygılar

2.  Alıntı Originally Posted by lawyerbroker Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun, güzel kazançlar dilerim. Ben de önceleri bayağı araştırmıştım ve td mantıklı geliyordu. Ama olası bir ölüm kalımda miras işleri sıkıntı olacağından yerli aracıyla çalışmaya başlamıştım.
    Teşekkür ederim. O açıdan sizin tercihiniz daha mantıklı.

3. Arkadaşlar merhaba, yurtdışı hesaptan gelen parayı çektikten sorna vergi beyannamesi yapmazsak sorun olur mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by $CAHO$ Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba, yurtdışı hesaptan gelen parayı çektikten sorna vergi beyannamesi yapmazsak sorun olur mu?
    Ben en hafif tabiri ile "oyarlar" diyorum..

Syg,

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben en hafif tabiri ile "oyarlar" diyorum..

Syg,
    Varlık barışı ile cekse ?

6.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Varlık barışı ile cekse ?
    varlık barışı ile ilgilenen birimin telefonu vardı internette isterseniz siz de arayın.
    ben şubatta sormuştum. o zaman varlık barışı vardı.
    durumu güzelce anlattım. bana açıklaması şu şekilde oldu : iş bankasını kullandığım için hisseler aslında iş bankası adıyla alınıp satılıyor. ben doğrudan sahibi değilmişim. bu yüzden kabul olmuyor dedi. iş bankasına sordum. evet sizin adınıza biz alır saklarız. bizim üstümüzde gözükmesi gayet dogal dediler. ben de bu işte bir saçmalık olduğunu düşünüp ünlü menkulde yurtdışı hesabı açtım. ama ne göreyim. aynı şekilde yine onların ana bir hesabı var. ve hisseler orda saklanıyor. bana alt bir kullanıcı tanımladılar. hatta o alt kullanıcıda şifreleri belirleyen ve şifremi unuttuma yönlendiren e posta adresi bile ünlüye ait. değişmiyor..... ünlüye sordum , memurlar doğru anlatmış biz de o şekilde saklıyor bizim üstümüze dedi.

gidip yurtdışında hesap açar. orda yaparsan işlemleri ve varlık barışı denk gelirse o zaman oluyormuş. ama yurtdışına çıkma olayım olduğunda zaten hisseleri satar orda yerim.

7.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. O açıdan sizin tercihiniz daha mantıklı.
    tebden para gönderme süresi ne kadardı?
    ve çekmeyi denediniz mi?

8. İnteractive Brokers kullanan var mı? Buradan hesap açtım ve onaylandı, ancak halen para transferi yapamadım, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse harika olur. Bu arada platform olarak Ninjatrader 8 kullanmayı planlıyorum.

Sayfa 266/664 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •