Sayfa 215/664 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315 ... SonSon
Arama sonucu : 5312 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Acaba yabancı hisse yatırım fonları loaded fonlara yatırım yapıp prim kısmını fona değil de fonu çıkaran aracı kuruma aktarabilir mi?
    Mevzuata aykırı olması lazım ama bilemiyorum.

Saygılar.
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Param yetmez, aile içinde birleştirsek belki. Çok güzel bir yöntem olmakla birlikte beni en çok korktuğum riskten korumuyor. Türkiye riski.

Saygılar.
    Turkiye riski derken o zaman bir ulkenin tax residenti olacaksiniz oradan yatirim yapip orada gelir vergisini odeyeceksiniz.
    Genelde su var hep ulke riskli ise vergi orani dusuk ulke risksiz ise vergi orani yuksek oluyor.
    Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 19-09-2019 saat: 14:02.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Turkiye riski derken o zaman bir ulkenin tax residenti olacaksiniz oradan yatirim yapip orada gelir vergisini odeyeceksiniz.
    Genelde su var hep ulke riskli ise vergi orani dusuk ulke risksiz iae vergi orani yuksek oluyor.
    Syg,
    Türkiye riskine șöyle bir çözüm olabilir; diyelim para Hollanda ya da İsviçre'de olsun. Eğer Gürcistandan oturum alırsanız, Gürcistan mevzuatı diyor ki "sadece Gürcistan içinde elde ettiğin gelirlerden vergi alırım, Gürcistan dışında kazandığın gelir beni ilgilendirmez". Bu durumda ne Hollanda'ya, ne Gürcistan'a, ne de Türkiye'ye vergi ödüyorsunuz. Pratikte verginiz 0 oluyor. Aldığınız 2 risk var. Birincisi Hollanda ülke riski onun 0 olduğunu varsayarsak, tek risk Gürcistan'ın (Türkiye gibi) yurtdışında elde gelirlerden de vergi talep eden bir sisteme geçmesi.

Saygılar.
    Saygılar.

4. Yukarıda yazdığım örnek, Sn. Dudu'nun belirttiği ülke riski yüksek olanın vergisi düşük olması durumunu da bertaraf ediyor diye düşünüyorum. Ülke riski yüksek olan Gürcistan ama onun riskini almadan(çünkü para Hollanda'da) vergi mevzuatından yararlanıyorsunuz. Gürcistan mevzuatının değişmesi riskini de alırım, yalnız gidip 6 ay orada kalmak nasıl olur onu bilemiyorum.
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Yukarıda yazdığım örnek, Sn. Dudu'nun belirttiği ülke riski yüksek olanın vergisi düşük olması durumunu da bertaraf ediyor diye düşünüyorum. Ülke riski yüksek olan Gürcistan ama onun riskini almadan(çünkü para Hollanda'da) vergi mevzuatından yararlanıyorsunuz. Gürcistan mevzuatının değişmesi riskini de alırım, yalnız gidip 6 ay orada kalmak nasıl olur onu bilemiyorum.
    Tt disinda bir takvim yilinda 183 gun ve daha fazla kalmazsaniz Tr sizi tax resident olarak kabul eder ve vergi almaya calisir.
    Gurcistan ne der bilemiyorum.
    Iyi arastirmak sorusturmak lazim.
    Parayi hic bir zaman Tr'ye getirememek de bir sorun olur mu acaba?
    Veraset durumunda cocuklar sikinti cekerler mi?
    Bunlar hep dusunulmesi gereken isler.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Tt disinda bir takvim yilinda 183 gun ve daha fazla kalmazsaniz Tr sizi tax resident olarak kabul eder ve vergi almaya calisir.
    Gurcistan ne der bilemiyorum.
    Iyi arastirmak sorusturmak lazim.
    Parayi hic bir zaman Tr'ye getirememek de bir sorun olur mu acaba?
    Veraset durumunda cocuklar sikinti cekerler mi?
    Bunlar hep dusunulmesi gereken isler.
    Syg,
    Gürcistan'da veraset vergisi yokmuş. Hollanda'da da non-resident için yok.

Türkiye'ye getirmek için -ister miyim emin değilim- varlık barışı kovalamak lazım. Bu kafayla çok varlık barışı olur. En büyük sorun 6 ay meselesi.

Saygılar.
    Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Saklama ucreti almiyor diye qnb'de hesap acmistim ama o da almaya baslayacakmis baslamadan bitti yurtdisi maceram.
    Syg,
    Qnb aylık 5 dolar alacakmış kara geçersem satıp kapatacağım hesabı.Resmen kandırdılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Derler ya elin gavuru yapar diye..nasıl netflix,spotify hediye kartı varsa aynısı hisse içinde var.
    Adamlar bayramlarda seyranlarda artık hisse senedi hediyesi veriyorlar. hemde 20-50-100 dolarlık paylar halinde...

Stockpile offers gift cards for fractional shares of stock in over 1,000 companies and ETFs.
    https://www.stockpile.com/gift-cards

Son düzenleme : Trade Shark; 22-09-2019 saat: 10:49.

Sayfa 215/664 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •