Sayfa 170/666 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon
Arama sonucu : 5326 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by T.Rek Yazıyı Oku
    Burada yazıyor oranlar
    usd %3.91
    euro %1.5
    gbp %2.094
    https://www.interactivebrokers.co.uk...595#collapse02
    Yıllık değil mi bu oranlar ben yanlış anlamıyorum
    Son düzenleme : ihsanaktas; 15-04-2019 saat: 18:39.

2.  Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    Yıllık değil mi bu oranlar ben yanlış anlamıyorum
    evet yıllık bu oranlar gönderdiğim linkte borç miktarını yazınca yıllık ne kadar ödeme yapacağını gösteren bir hesaplama aracı var.
    Mesela 5000$ için yıllık 195.5 $ ama günlük hesaplanıp hesabından 0,53$ alınır

3.  Alıntı Originally Posted by dupont Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhabalar, yurtdışı piyasaların özellikle Nasdaq'daki hisselerin 1 dakikalık barlarındaki verilerine ihtiyacım var. Eoddata.com'dan veri satın aldım ama maalesef randıman alamadım. Barlar arası çok gap var ve maalesef istediğim araştırmaları yapamıyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz bir yöntem ya da site var mıdır verileri doğru bir şekilde elde edebilmek için. Yardımcı olabilen olursa gerçekten çok memnun olurum. Sevgilerle
    prorealtime ı kurcalayın... tc2000 e bakın
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

4. Hamza bey teşekkür ederim. İkisini de inceledim detaylıca. Prorealtime da 1 dakikalık barlardaki verileri çekebilme imkanım yok ama tc2000 oldukça verimli görünüyor. Sıkıntısız kullanabilirim sanırım.

5. aslında tradestation ' da brokerage hesap açmadan bu linktekini de kullanabilirsiniz.
    . https://www.tradestation.com/promo/subscription-do/

bu da kurumun ana sayfası : https://www.tradestation.com/
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

6. bir de şöyle bir şey var... bir çok profesyonel trader - firm , future tradingde tick chart da kullanır bin tick 300 tick 600 tick v.b.
    ama oradaki tick datasını kurumun doğru çekmesi lazım. her aracı kurumun grafiindeki tick chart doğru netice vermeyebilir

7. aynen hamza bey, dediğiniz gibi aracı kurumun doğru çekememe olasılığı maalesef testlerin sapmasını etkileyebilecektir bu yüzden şimdilik bu şekilde yapıyorum. Tradestationu duymuştum ingilizce algoritmik trading ile ilgili okuduğum kitaplardan, kodlama dili vs. Geçenlerde eoddata.com die bir siteden intraday dataları indirmiştim sonuç gerçekten rezaletti. Birçok boşluk var barlarda ve fiyatlar hacimler gerçekle eşleşmiyordu. TC 2000 kontrolleri yaptığımda oldukça iyi göründü gözüme. Tradestationu da inceleyeceğim attığınız linki. Teşekkürler, siz hangi platformu kullanıyorsunuz acaba türkiye dışındaki borsalar için?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    dostlar Selamlar , kimseden ses cikmiyor , herkes vergiden dolayi umutsuz son 4-5 sayfayi okuyunca baya karamsar oldum bende
    ama donus yok, turkiye de alim yapinca kekleniyoruz bari yurtdisinda sadece vergi durumu var

Sayfa 170/666 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •