Sayfa 659/667 İlkİlk ... 159559609649657658659660661 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 5,265 - 5,272 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Mesajları hortlattıgın için teşekkürler Evet suanda ederine geldi sayılır hala tutuyorum
    ama başka bir alman şirket var yavastan ona gececegim 2022 başından beri %75 düşmüş pddd 0.25 borçlarından dolayı zor durımda yine gyo şirketi tahtası kapanırsa alman borsasında batırdık diye havamız olur.. bedelli vs bile yapabilir nasıl katılınır vs o durumda bilmiyorum
    YTD
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    13.20+ euro olmuş

2.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Mesajları hortlattıgın için teşekkürler Evet suanda ederine geldi sayılır hala tutuyorum
    ama başka bir alman şirket var yavastan ona gececegim 2022 başından beri %75 düşmüş pddd 0.25 borçlarından dolayı zor durımda yine gyo şirketi tahtası kapanırsa alman borsasında batırdık diye havamız olur.. bedelli vs bile yapabilir nasıl katılınır vs o durumda bilmiyorum
    YTD
    %100 düşen hisselerde mevcut aman dikkat

https://tr.investing.com/equities/neothetics-inc

3.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Merhaba.

Şu konu vardı temettülerde:

Verginin kesildiği ülkenin vergi dairesi imzalı/kaşeli evrağı ve bu evrağın yine ilgili ülkenin Türkiye konsolosluğunda onaylatılması sonucunda yurtdışında kesilen vergiler, Türkiye'de çıkan vergiden düşülür. Aksi halde düşülmez. (Gelir Vergisi Kanunu Madde 123)

ABD'de çalıştığım muhasebecim benim adıma yapacak bu işlemi ancak aşağıda anlatılan şekilde (kendisine oransal komisyon teklif ettim kabul etmedi):

IRS belge imzalama ve kaseleme yapmıyor, burada kisinin vergi beyanını imzalı halini apostilli alarak sunabiliriz, ya da Tax Residency Certificate alırız. (Genelde KDV iadeleri icin alınır)

30% kesinti maksimum stopaj oranı ITIN aldıktan sonra vergi beyanı yapildiginda alması gerektiği iadeye alacaktır. Orantısal bir rakamla islem yapmak legal degil ABD'de o yüzden miktara bakiflmaksizin ayni ücret alınmaktadır. Buradaki ücretimiz 545 USD'dir.

Benim ITIN numaram hazırlanıyor. Size de tavsiye ederim. Gerçi hisse.net'te hiç bir şey paylaşmak istemiyorum. Herkes kendisinin benden üstün olduğunu kanıtlama çabasında.
    Selamlar arkadaşlar;

2018'den beri bu bölümü okuyorum. Çok şey öğrendim. Diğer gelirlerime ek olarak Midas'tan yurtdışı temettü gelirleri de beyan sınırını aşınca mecburen beyanname vereceğim Mart'ta. Anlaşılan o ki beş yıldır konsolosluk olayı çözülemedi. Ama ilk defa bir çözüm önerisi sunuldu gibi duruyor.

Sayın sathyz, çalıştığınız yeri ve hangi süreçlerle devam ettiğini bizle paylaşırsanız çok seviniriz. Herkese faydası olur???

Ayrıca ben Dijital Vergi Dairesi'ndeki "mükellef geribildirimini" kullanarak mantıklı bir şekilde bu yasanın 21. yy'da değiştirilmesi gerektiğini güzel bir dille yazacağım. Ne kadar çok kişi yazarsa o kadar iyi olur kaanatindeyim. Belki bir gün etkili oluruz.

Amd
    Amazon ve metayi o dönem aldım keşke daha çok nakit bulundurup daha çok alsaymisim diyorum Bi 5-10 sene böyle bir fırsat gelmez diye düşünüyorum
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Meta 140 -- 374
    nvdia 125 --- 547
    amd 70 ----146
    amazon 113-154
    apple 140 - 185
    tesla 265---218
    SM-G991B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Altını saklamak değil, kuruşu saklamak hünerdir.

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    çok güzel. Ben TEB'e telefonla sordugumda muhabir keser demişti.
    Arkadaslar yurtdisi stopajlari mahsup etme arastirmam suruyor. Gelismeler var. ABD New York Baskonsoloslugu ile gorustum. Size hangi belge lazim her seyi onaylamiyoruz dediler. Sonra iletisim kesildi ama bana ayni zamanda apostil yapin o da olur dediler. Almamiz gereken belge 1042-S. Vergi dairesinin bir ozelgesine gore (33-1937) yurtdisi stopajlar icin apostil alinmasi durumunda konsolosluk sarti bypass ediliyor. Belge elektronik olarak alinabilir diye dusunuyorum ve ABD'de apostil hizmeti veren bir firmaya kargolanabilir diye dusunuyorum. Bakicaz ;)...

6. Son durum:

Midas için "teoride" ABD stopajlarını, vergiden nasıl mahsup edicez: Alpaca Mart'ta 1042-S belgesini Midas'a gönderecek. 33-1937 özelgesine göre ABD'de apostillesek de oluyor. Konsolosluk onayı bypss oluyor. New York Konsolosluğu'ndan işi kargo ile halletmek için adresler aldım.

7. nas 18,8 stoplu short. tp 14,5 . hayırlısı olsun bakalım. nas belliyken tartışmaya gerek yok
    https://hizliresim.com/lfbunq8
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

8. Günün haberi tesla 52 haftalık zirvesi 299 dolar. Şu anda %11 düşüşle 183 dolar

Sayfa 659/667 İlkİlk ... 159559609649657658659660661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •