Sayfa 309/666 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Hocam kazanacaginizi dusunuyorsaniz vergiden korkmayin
    Burada ince eleyip sık dokumak lazim.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bir portföy de ben yapmak istedim yurtdışı borsalarından $5-6bin civarında ama bu vergi olayı can sıkıcı açıkçası.

Bildiğim kadarı ile yerli borsada böyle bir gelir vergisi mevcut değil. O zaman yabancı borsada niye var? Yerliyi teşvik için olsa gerek herhalde.

Gerçi ABD'de yaşıyor olsan orada her türlü vergilendiriyorlar borsa gelirini. Öyle düşününce çok da kötü durmuyor burada ödeyeceğim vergi. Bist'ten her halükarda daha karlı olur bence. Ufak tefek bir sepet yapıcam galiba ama şöyle güzel bir çakılmasını beklemek de mantıklı bir seçenek hali hazırdaki duruma bakınca.

Not: Yanlış bildiğim bir nokta varsa düzeltmekten çekinmeyin. Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bir portföy de ben yapmak istedim yurtdışı borsalarından $5-6bin civarında ama bu vergi olayı can sıkıcı açıkçası.

Bildiğim kadarı ile yerli borsada böyle bir gelir vergisi mevcut değil. O zaman yabancı borsada niye var? Yerliyi teşvik için olsa gerek herhalde.

Gerçi ABD'de yaşıyor olsan orada her türlü vergilendiriyorlar borsa gelirini. Öyle düşününce çok da kötü durmuyor burada ödeyeceğim vergi. Bist'ten her halükarda daha karlı olur bence. Ufak tefek bir sepet yapıcam galiba ama şöyle güzel bir çakılmasını beklemek de mantıklı bir seçenek hali hazırdaki duruma bakınca.

Not: Yanlış bildiğim bir nokta varsa düzeltmekten çekinmeyin. Ytd
    Türkiyede:

1-) Vergi dilimleri yüksek gelir dilimleri düşük. Bizim ayarımızdaki gelişmekte olan ülkelerde genelde %20-30 en yüksek vergi dilimi.
    En yüksek vergi dilimi için gelir dilimi en az 1 milyon olmalı.

2-) Abd'de bütün değer artış kazancı vergileri birbirinden mahsup edilebiliyor hatta kısmen gelir vergisinden bile mahsup edilebiliyor. Bizde ise aynı türden olmalı, yani eurobond zararını, yabancı hisse zararından mahsup edemezsiniz. Bu durumda kazançtan değil gelirden vergi alınıyor.

3-) Türkiyede vergiler yastık altına göre dizayn ediliyor. Altın, kambiyo değer artış kazancı vergisi neden yok, çünkü vergiyi koyarsan yastık altına gider. Bistte neden değer artış kazancı vergisi yok. Sanıyorum ideolojik sebeplerden.

4-) Devlet benim yatırımıma karışmamalı, bizde yabancı ülkelerin varlıklarına yüksek vergi alınıyor. Oysa bu finansal baskıdır. Ondan sonra varlık barışı çıkartılıyor. Kazan-kazan değil kaybet-kaybet geçerli bizim vergi sisteminde.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Geçen hafta OTC piyasasında Ozop Energy Solutions, Inc. (OZSC) hissesi almaya çalıştım. Fiyat 0.1455 idi.
    Nedense İŞCEP uygulaması bu hisseyi almama bir türlü müsade etmedi ve alamadım.
    Şu anda 0.2340 ve çok sinirliyim.
    OTC piyasasında hisseleri alamıyor muyuz?
    Tabi bunu alamayınca VXRT Vaxart Inc gözüme takıldı. 26 Dolar görüp bir günde 10 dolara düşmüştü.

Tablet aşı 1.faz sonuçlarını açıklamış.
    Nee tablet aşı mı, süper fikir dedim

Tam aradığım şirket dedim ve biraz araştırınca anladığım kadarı ile,1 faz sonuçlarında antikpr üretememiş ancak bir T3 hücresi olayı var. Tabi tam anlamadığımı söyleyim de sonra sen dedin demeyin.
    T3 Koruyucu özelliği varmış ve vücutta kalıcı imiş.
    Bir de doz olayı artırınca daha iyi sonuçlar alınabilir diye vs görüşler de var.
    TAM ATRAKSİYON HİSSESİ YANİ

Neyse dedim ki bu şirket iş yapar. 9.80 açıldığı gün 10.50 olunca atladım tabi. Şok tabi, kapanış 9 civarı olunca acaba dedim.

7.50 ye kadar düştükçe aldım ama asıl alış için çarşamba gününe para ayarladım. Toplam aldığımdan fazlasını 7.50-8.00 arası almayı planladım.
    Bugün salı ve pazartesi VXRT 9.90 a kadar yükseldi ve 9.51 kapattı.
    Yükseldi diye sevinmeli miyim?
    Daha alamadım diye üzülmeli miyim?

Neyse bakalım bugün neler olacak.

ABNB düşer mi/yükselir mi?
    Grafik varlığın 211.63USD fiyatında psikolojik sınırı kırdığını ve stoch olarak Al sinyalinde olduğunu gösteriyor.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben önceki hafta bistten sıkıldım artık dedim, hem 18.00 de bitiyor. Gece 12 ye kadar borsa devam etmeli dedim ve Amerikan borsasına giriş yaptım. İŞCEP ile.

1-İŞCEP TE ÖNCE DOLAR HESABI AÇIP DOLAR ALMAK GEREKİYOR. (Bu işlemleri gündüz yapın, gece marjlar çok açık, pahalı satıyor)
    2-İŞCEP YATIRIM HESABI-YURTDIŞI İŞLEMLER MENÜSÜNDEN SÖZLEŞMELERİ ONAYLA. (3 ADET GALİBA. ANKET GİBİ BİR FORM VAR, ONU DA DOLDUR)
    3- SIRASIYLA ; YATIRIM HESABI-YURTDIŞI İŞLEMLER- PARA YATIRMA MENÜSÜNE TIKLA . DOLAR HESABINDAN ALIŞ YAPACAĞIN KADAR DOLAR YATIR (Sabahtan öğlen 13.00 e kadar bu işlemi yapın)
    4- AYNI SIRA İLE YURTDIŞI İŞLEMLER MENÜSÜNDEN ALMAK İSTEDİĞİN HİSSENİN ADINI GİRİP ADET FİYAT GİR VE ONAYLA
    5-NOT: 10 BİN DOLARA KADAR 25 DOLAR İŞLEM ÜCRETİ ALINIYOR. YANİ 100 -200 DOLARLIK İŞLEMLER UZUN VADELİ DEĞİLSE AKIL KARI DEĞİL.

Hiç bir bilgim olmadan trtrading de bist için yaptığım tarama methodu ile küçük şirketler arasında tarama yaptım. Diplerde olup dönüş sinyali vermiş ve büyüme potansiyeli olan hisselere baktım.
    4-5 şirket kalmıştı ve 0.1850 fiyatı ile CTRM Castor Maritime tam bana göre dedim. İlk hissem kumar hissesi olsun dedim ve 0.19 alış verdim. Neyse sonra 0.21 den yine aldım. Ertesi gün o ne? 0.47 görüp 0.20 lere düşmüş. Aaaa dedim günlük marj da yokmuş. )
    Neyse hiç incelemeden daldım ya, öğreniyoruz. Baktım bir haber gelmiş. 180 gün süre vermişler 1 USD üzerine çıkması gerekiyormuş. İyi mi kötü mü bilemedim. Sonra bilmem kaç adet hisse satışı vs.
    Bu arada atladım galiba bir de gemi alım haberi geldi. İyi iyi büyüme yolunda dedim vs vs
    Neyse dün bugün güzel çıktı 0.20 maliyetli hissem, 0.30 larda . Uzun vade satmam artık, ya batsın ya çıksın, 5 sene dursun fikrindeyim.
    Ocakta 18 Yaşına giren oğluma da hesap açıp bistten EPLAS hisse aldırdım. Girdin madem Amerikayı da keşfet dedim, 200 USD lik CTRM hissesi ona da aldık. Üniversite bitene kadar satmama fikrinde. 10 dolar olursa 100 dolar olursa diye hesaplar içinde. )
    Vay be Amerika bu işte.
    Ne şans !
    Aldığım ilk hisse CTRM ve 2 ayda yaptığı prim hayal ötesi.
    0.18 lerden 1.73 e yükseliş

Ben aldığımda 1 yılda 1 doları görürse derken 2 ayda 1.90 ları görüp 1.73 kapanış yaptı.

Müthiş!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    dostlar komisyon ve vergi anlaminda, en iyi araci kurumlar hangileri ? cevremde hep PhillipCapital Türkiye’ one cikiyor
    ayrica 10 bin usd 8 dolar komisyon aliyormus bu cok iyi

deneyen bilen vamridir ? PhillipCapital i

7. Getiri sınırlaması hep hisse pozitif olarak görülür, ya öyle değilse:

https://twitter.com/RealVision/statu...271623684?s=20
    Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    dostlar komisyon ve vergi anlaminda, en iyi araci kurumlar hangileri ? cevremde hep PhillipCapital Türkiye’ one cikiyor
    ayrica 10 bin usd 8 dolar komisyon aliyormus bu cok iyi

deneyen bilen vamridir ? PhillipCapital i
    İsmini verdiğiniz kurum ile Interactive Brokers öneriliyor benim gördüğüm Türkler için en çok. IB'ye de bir bakın bence. Ben de Phillip'i bir araştırayım bari.

Sayfa 309/666 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •