Sayfa 656/666 İlkİlk ... 156556606646654655656657658 ... SonSon
Arama sonucu : 5324 madde; 5,241 - 5,248 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    Merhaba. EFT'ler için Midas'a alternatif olsun diye phillip capital'de hesap açtım. Ama mobil ve web uygulamaları çok kötü görünüyor. Bu kurumu aktif olarak kullanan var mı? Memnun musunuz?

Ufak tefek kesintilerine rağmen Türkiye'de MİDAS ın rakibi yok Amerikan borsalarına yatırım için. Çok basit sade ve türlü ETF dahil her ürüne yatırım yapılabiliyor. Boşta kalan dolarınıza da yıllık %4 getiri veriyorlar, her ay sonunda hesabınıza o dolar getirisi ekleniyor.

MİDAS ın en büyük avantajı kurucularının Bilgisayar Mühendisi 2 ortak olması. Direk teknolojinin içindeler. Her türlü teknolojik gelişim ile ilgililer. Ayrıca DenizBank ve FibaBanka nın da şirkette küçük bir ortaklığı var diye bliyorum.

Ayrıca MİDAS ın Eylül 2023 bilançosuna göre karlılığı 60milyon TL yi geçmiş. Firmanın borcu kalmadı ve finansal açıdan çok rahatladı.

Operasyon tarafındaki kesintileri de halledebilirlerse rakipsiz diyebilirim.

Sadece biraz daha iyi olan IBKR var, fakat o da yurtdışı, kötüsü gelse muhatap yok karşınızda.

Yerede PhilipCapital ve İşbankası uygulamaları kesinlikle çok kötü. Ayrıca ikisinden de ETF lere yatırım yapılamıyor.

Bir de MİDAS da miktar ne olursa olsun 1.5$ ödüyorsunuz işlem başına, isterseniz 10bin$ tek işlem yapın yine 1.5$ komisyon.

İşbankasında 400$ geçince komisyon oranı katmerli artıyor.

Bir de MİDAS ın saklama şekli direkt sizin adınıza Alpaca Securities de hesap olarak tutuluyor. Kötüsü gelse Amerikan devleti 500bin$ kadar zararınızı karşılıyor. Direk muhatap sizsiniz. Çünkü hesap sizin adınıza.

Diğerlerinde İşbankası ve PhilipCapital de proxy hesap olarak sizin adınıza havuz şeklinde. Yani aldığınız hisse arka planda direkt size ait değil. Havuza ait. Dolayısı ile kurum batarsa hiçbir garantiniz yok.

Bu sebeplerden dolayı tercihim MİDAS diyorum. Yurtdışında yaşasaydım o zaman da İBKR derdim.

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Ufak tefek kesintilerine rağmen Türkiye'de MİDAS ın rakibi yok Amerikan borsalarına yatırım için. Çok basit sade ve türlü ETF dahil her ürüne yatırım yapılabiliyor. Boşta kalan dolarınıza da yıllık %4 getiri veriyorlar, her ay sonunda hesabınıza o dolar getirisi ekleniyor.

MİDAS ın en büyük avantajı kurucularının Bilgisayar Mühendisi 2 ortak olması. Direk teknolojinin içindeler. Her türlü teknolojik gelişim ile ilgililer. Ayrıca DenizBank ve FibaBanka nın da şirkette küçük bir ortaklığı var diye bliyorum.

Ayrıca MİDAS ın Eylül 2023 bilançosuna göre karlılığı 60milyon TL yi geçmiş. Firmanın borcu kalmadı ve finansal açıdan çok rahatladı.

Sadece biraz daha iyi olan IBKR var, fakat o da yurtdışı, kötüsü gelse muhatap yok karşınızda.

Yerede PhilipCapital ve İşbankası uygulamaları kesinlikle çok kötü. Ayrıca ikisinden de ETF lere yatırım yapılamıyor.

Bir de MİDAS da miktar ne olursa olsun 1.5$ ödüyorsunuz işlem başına, isterseniz 10bin$ tek işlem yapın yine 1.5$ komisyon.

Bir de MİDAS ın saklama şekli direkt sizin adınıza Alpaca Securities de hesap olarak tutuluyor. Kötüsü gelse Amerikan devleti 500bin$ kadar zararınızı karşılıyor. Direk muhatap sizsiniz. Çünkü hesap sizin adınıza.

Diğerlerinde İşbankası ve PhilipCapital de proxy hesap olarak sizin adınıza havuz şeklinde. Yani aldığınız hisse arka planda direkt size ait değil. Havuza ait. Dolayısı ile kurum batarsa hiçbir garantiniz yok.

Bu sebeplerden dolayı tercihim MİDAS diyorum. Yurtdışında yaşasaydım o zaman da İBKR derdim.

Deniz Ventures yeni nesil yatırım uygulaması Midas a
    1 Milyon Dolar yatırım yaptı
    DenizBank, Türkiye deki inovasyon ve girişimcilik ekosistemini desteklemek amacıyla kurduğu
    Deniz Ventures çatısı altında ilk yatırımını gerçekleştirdi. Deniz Ventures, Türk ve ABD hisse
    senetlerine kolay ve komisyonsuz yatırım imkanı sağlayan Midas uygulamasına 1 Milyon Dolar
    yatırım yaptı.

https://www.denizbank.com/_files/Den...irim-yapti.pdf

3.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku

IRS belge imzalama ve kaseleme yapmıyor, burada kisinin vergi beyanını imzalı halini apostilli alarak sunabiliriz, ya da Tax Residency Certificate alırız. (Genelde KDV iadeleri icin alınır)

30% kesinti maksimum stopaj oranı ITIN aldıktan sonra vergi beyanı yapildiginda alması gerektiği iadeye alacaktır. Orantısal bir rakamla islem yapmak legal degil ABD'de o yüzden miktara bakiflmaksizin ayni ücret alınmaktadır. Buradaki ücretimiz 545 USD'dir.
    Merhaba,
    WBEN yeterli değil mi %20 stopaj için?
    ITIN'le belgeyi aldınız bunu Türk konsolosluğuna onaylatma işlemini nasıl yapıyorsunuz? Bu konuda bir bilgi alabildiniz mi?
    Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Merhaba,
    WBEN yeterli değil mi %20 stopaj için?
    ITIN'le belgeyi aldınız bunu Türk konsolosluğuna onaylatma işlemini nasıl yapıyorsunuz? Bu konuda bir bilgi alabildiniz mi?
    Meraba Sayın Epicurist. Ben hisseleri kısa bir süre tutmayacağımdan soru yağmuruna tutmadım muhasebeciyi. Zaten onlarla çalışıyorum, ITIN numaram hazır gibi. Bir kaç ay ya da bir yıl kadar sonra kesinleşince net bilgiyi alacağım. Yapabileceklerini söylediler - bana bu kadarı da yeter.

Oran olarak ödesem daha fazla öderim ama kabul etmedi. Oransal ücret yasakmış ABD'de.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

5.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Meraba Sayın Epicurist. Ben hisseleri kısa bir süre tutmayacağımdan soru yağmuruna tutmadım muhasebeciyi. Zaten onlarla çalışıyorum, ITIN numaram hazır gibi. Bir kaç ay ya da bir yıl kadar sonra kesinleşince net bilgiyi alacağım. Yapabileceklerini söylediler - bana bu kadarı da yeter.

Oran olarak ödesem daha fazla öderim ama kabul etmedi. Oransal ücret yasakmış ABD'de.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Teşekkürler.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku

Midas in Eylül 2023 bilançosunda 40 milyon TL net kar etmiş. Dolayısı ile şirket artık finansal açıdan epey rahatlamış.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1210687

7. Merhaba
    Interactive Brokers üzerinden Çin ya da Hongkong hissesi almak için bir işlem yapılıyor mu acaba ?
    Bir türlü almayı beceremedim.

8.  Alıntı Originally Posted by emre77 Yazıyı Oku
    Merhaba
    Interactive Brokers üzerinden Çin ya da Hongkong hissesi almak için bir işlem yapılıyor mu acaba ?
    Bir türlü almayı beceremedim.
    Çok fazla dağılmamak için hisse yerine varsa Amerikan borsalarından ADR bakabilirsiniz.

https://www.getmidas.com/destek/mida...-receipt-nedir

https://tr.investing.com/equities/alibaba

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : Westwind; 22-11-2023 saat: 21:24. Sebep: örnek adr

Sayfa 656/666 İlkİlk ... 156556606646654655656657658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz