Sayfa 274/666 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon
Arama sonucu : 5325 madde; 2,185 - 2,192 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Aft fon alirsak biden gelirse ki suan onde gozukuyor maazallah paramiza el koyar bu haysiyetsizler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Midas menkul değerler "komisyonsuz" hem yurtiçi hem de yurtdışı hisse alım-satımı için SPK'ya başvurmuş.

https://twitter.com/bdincer1903/stat...16458490183680
    Son düzenleme : Trade Shark; 16-08-2020 saat: 23:26.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. Yurtiçi borsada haftada bir ya da ayda bir para çekimi yapıyorum. Bu şekilde yurtdışı piyasalarda sorun yaşarım sanırım. Swift ücretleri ne kadar? Birde interactive brokerstan kendim bireysel olarak hesap açtım. Her para çekiminde %20 gelir vergisi bildirmek durumundayım anladığım kadarıyla.

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Midas menkul değerler "komisyonsuz" hem yurtiçi hem de yurtdışı hisse alım-satımı için SPK'ya başvurmuş.

https://twitter.com/bdincer1903/stat...16458490183680
    çok güzel bir gelişme
    sonunda yerli robinhood geliyor sanki.

ancak namzet aracı kuruluu biraz daha yakından tanısaydık iyi olurdu

5. Merhaba. Yurtdışı hisselerin İş Yatırım'da. Eğer 3-5 yıl sonra varlık barışı gelirse ben de faydalanabilir miyim? Yoksa sadece kayıt dışı varlıklar mı kaale alınıyor?

6.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Merhaba. Yurtdışı hisselerin İş Yatırım'da. Eğer 3-5 yıl sonra varlık barışı gelirse ben de faydalanabilir miyim? Yoksa sadece kayıt dışı varlıklar mı kaale alınıyor?
    Merhaba, varlıklarınız yurtiçindeki bir kurumda ise yararlanamazsınız. Yakın zamana kadar varlık barışı olması gelecekte de olacağı anlamına gelmez. Crs devredeyken varlık barışına ihtiyaç kalmayabilir.

Saygılar.
    Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Uygulanan %3,65 onu bile tutturamamışlar. Azaminin üstünde görünüyor 6 aylık giderler. %2,9 yönetim komisyonu yani üstünü ben almıyorum diyor. 3,65-2,9 = %0.75 sırf masraf yüzdesi bile etf'in komisyonunun üzerinde.
    Hocam merhabalar,

2aydır bende aft almaya başladım. Yıllık kesintiyi tam olarak anlamamıştım, bu sebeple mailde attım fakat tatmin edici bir cevapta alamadım. Şimdi bu fonun kesintisi azami %3.65 ama her sene %3.65 kesiyorlar mı? yoksa %2.9 mu kesiyorlar? bunu sorduğumda bana pdf'in linkini attılar okumamışım gibi tam net bilgi vermediler.
    Örnek olarak 1000$ para varsa 1sene sonunda ne kadar kesinti olur?

Teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by KLJ Yazıyı Oku
    Hocam merhabalar,

2aydır bende aft almaya başladım. Yıllık kesintiyi tam olarak anlamamıştım, bu sebeple mailde attım fakat tatmin edici bir cevapta alamadım. Şimdi bu fonun kesintisi azami %3.65 ama her sene %3.65 kesiyorlar mı? yoksa %2.9 mu kesiyorlar? bunu sorduğumda bana pdf'in linkini attılar okumamışım gibi tam net bilgi vermediler.
    Örnek olarak 1000$ para varsa 1sene sonunda ne kadar kesinti olur?

Teşekkürler.
    Merhaba, rica ederim.

İstediğiniz bilgelere KAP sayfasından ulaşabilirsiniz:

https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...se-senedi-fonu

2019 yılına bakarsak : toplam komisyon olarak %3,25 kesmişler.

2020 yılına bakarsak: toplam komisyon 6 aylık %1,86 (yıllıklandırılırsa %3,72), tabi ikinci 6 aylık dönemde ne komisyon alacaklarını bilmiyoruz(iki dönem ortalamasını %3,65'in altına çekeceklerdir). 2020 için toplam ne aldıklarını görmek için 2021 ocak ayı ortasında bakarsanız en sağlıklısı olur.
    Saygılar.

Sayfa 274/666 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •