Sayfa 533/667 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Selamlar,

İbkr'ye Türkiye'den para aktarıp da sonra yurtdışına yerleşip parasını çeken var mı aramızda, mümkün mü sizce? Midasla ibkr arasında kaldım
    Bu durumu ben de araştırıyorum. Anladığım kadarı ile yeni bir ülkeye gittiğinizde orada da bir hesap açmamız, sonra iki hesabı eslestirmeniz ile mümkün olabiliyor. Burada tabi ibkr iki ülkede de hizmet veriyor olmalı, gerekli evrakları, oturma izni, vergi mükellefi belgesi vs, sağlamış olmanız gerekiyor,
    Aşağıdaki link yardımcı olabilir

https://www.expatfinance.us/general/...oney-transfers

2. Merhaba, 1 ay kadar once kalıcı olarak Almanyaya yerleştim. Hisse senedi alım satım için hesabım hazır. Ancak daha önce Alman borsasını araştırmış olanlardan bir kaç hisse ismi duymak isterim.

Amacım her ay düzenli alım yapmak. Temettü veren hisseler tercihim ama temettü vermeyen yeşil enerji şirketleri ya da geleceği parlak sektörlerdeki farklı şirketler de olabilir.

AL SAT TUT YTD

3.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Selamlar,

İbkr'ye Türkiye'den para aktarıp da sonra yurtdışına yerleşip parasını çeken var mı aramızda, mümkün mü sizce? Midasla ibkr arasında kaldım
    deneme maksatlı alman N26 hesabıma para çekimi yapmıştım. SEPA ile sıkıntısız transfer gerçekleşti. oranın yerleşik mükellefi olunca hesabı taşımak gerekiyor. ikametgah vs değişecek çünkü.

Alıntı Originally Posted by uvy Yazıyı Oku
    Merhaba, 1 ay kadar once kalıcı olarak Almanyaya yerleştim. Hisse senedi alım satım için hesabım hazır. Ancak daha önce Alman borsasını araştırmış olanlardan bir kaç hisse ismi duymak isterim.

Amacım her ay düzenli alım yapmak. Temettü veren hisseler tercihim ama temettü vermeyen yeşil enerji şirketleri ya da geleceği parlak sektörlerdeki farklı şirketler de olabilir.

AL SAT TUT YTD
    Alman borsasi ABD gibi degil malesef. DAX'in yarisi kadari hisse tuttum 20 sene boyunca. Toplam da öyle ucan kacan pek hisse tutturamadim (1 tane haric). O yüzden DAX hisselerinin bazilarini öncelikli olarak temettü acisindan düsünebilirsiniz. Büyüeybilecek sirketler genelde MDAX veya TECDAX'da olur.

Ancak GER'de kaliciysaniz ABD veya diger ülkelerin hisselerinin aliminda sorun olmaz. Bir cok dünya hisseleri direk XETRA'dan alinabilir.
    Ama hangisi o muamma. Keske bilebilsek.

https://www.dividendenchecker.de/index.php

5. Bugün iş yatrım ile görüştüm standart saklama bedeli aylık yüzbinde 5 Londra için. Buda yıllık onbinde 6 yapar yani diğer aracı kurumlara benzer şekilde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,806
    NorthVolt Piyasaya mutlaka çıkacaktır 3 fabrika kuruyor mutlaka para lazım olur . . . .

Alıntı Originally Posted by uvy Yazıyı Oku
    Merhaba, 1 ay kadar once kalıcı olarak Almanyaya yerleştim. Hisse senedi alım satım için hesabım hazır. Ancak daha önce Alman borsasını araştırmış olanlardan bir kaç hisse ismi duymak isterim.

AL SAT TUT YTD
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

7. İş bankası üzerinden Londra borsasında bir hisse aldım. Aldıktan sonra hisse %4 yükseldi ama hala zararda görünüyorum.

Nasıl bir iş anlamadım. Ne kadar kesinti yapıyorlar?
    Alım satım komisyonları çok büyük.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

8.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    İş bankası üzerinden Londra borsasında bir hisse aldım. Aldıktan sonra hisse %4 yükseldi ama hala zararda görünüyorum.

Nasıl bir iş anlamadım. Ne kadar kesinti yapıyorlar?
    Alım satım komisyonları çok büyük.
    15 usd idi en son komisyon.

Sayfa 533/667 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •