Sayfa 488/666 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon
Arama sonucu : 5326 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Nasdak -2.5%, S&P500 -1.80%

4 kere faiz arttırılırsa bu sene ortalık duman olur.

ytd

2. Bitkoyin de 40900'de debeleniyor. Her an 40 altına atacak gibi kendini. Bu sene menüde et yerine komple sebze var

ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    ABD'de vaziyetler kötü AAPL 168. Büyük dayak var.
    Asıl düzeltme 2022 nin 2nci yarısı gelir. Ytd.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Nasdak -2.5%, S&P500 -1.80%

4 kere faiz arttırılırsa bu sene ortalık duman olur.

ytd
    Nasdak = Kasnak bu sene sanirim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. Merhaba

İbkr iyi bir platform mudur? Yüksek Vergi, komisyon vs ödemek istemiyorum. Al-orta vade tut-sat yapmak istiyorum ve herhangi bir problem yaşamak istemiyorum.

Tavsiye eder misiniz?

6. Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Coğrafi dağılım önemli, dün Berkshire Hathaway’ın çinli araba üreticisi byd’nin ortağı olduğunu öğrendim. Bende berkshire hissesi yok. Ama hoşuma gitti. Global firmalara yatırım yaparken tesisler nerede, hangi bölgelerde güçlülüler göz ucuyla olsada bakmak gerekiyor.

https://www.google.com.tr/amp/s/fort...haway-byd/amp/

Thirteen years ago, on the advice of his famously skeptical lieutenant, Charlie Munger, Buffett made a $232 million investment in a relatively unknown Chinese car company called BYD. As Munger told Fortune in a 2009 cover story, he was enthralled by the vision of BYD’s founder—a chemist-turned-entrepreneur named Wang Chuanfu, who had built one of the world’s largest manufacturers of rechargeable cell phone batteries before pivoting into the automotive sector.

“This guy is a combination of Thomas Edison and Jack Welch—something like Edison in solving technical problems, and something like Welch in getting done what he needs to do,” Munger said of Wang. “I have never seen anything like it.”

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : Westwind; 11-01-2022 saat: 14:03.

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Vergi diliminize bağlı... Aylık ~900-1000dolar getiri sağlayan birisi için bu dilim 70binden sonrası için 27%. İlk 70bin için ise 12400 tl. Matematiği yanlış yapmadıysam 150bin tl lik yıllık gelirin, kişiye gelir vergisi maliyeti 22.66%.

20%'i de stopaja gitse ~43% eder.

UK'ye yatırım yaparak bu hasarı azaltmak mümkün ama o zaman da sanki büyüme yavaşlıyor gibi.

SCHD 2014'te 1 dolar temettü vermiş, 2021'de bu miktar 2.25 dolara çıkmış.

ETF aynı performansı göstereceğini varsayarsak, bugünden 3% verim ile para yatıran birisi, aldığı temettüleri hiç geri yatırmayıp yese, 6-7 yıl sonra 7% verim (ana para üzerinden) + 130% civarı sermaye kazancı üzerinde oturuyor olur. (2014: 35usd > 2022: 81usd)

Tabi bu hesaplara hiç bulaşmayıp Brk.b gibi sıfır temettü veren bir hisse ABD yatırımı için vergi açısından en mantıklı olanı.

Berk.b aşağı yukarı SP500'ü takip ediyor uzun vadede. 2014'te 130-140 dolar iken şu an 320 dolar. (+140% performans) Yani uzun vadede stopaj sanki görmezden gelinebilecek bir ayrıntıya dönüşüyor gibi bu ETF (SCHD) özelinde.

Görmezden gelinemezse de ABD'ye bilet almanın önünde bir engel yok.

Sesli düşünüyorum, ytd.
    ABD'ye gidip vergiden düşmeyi daha önce de yazmıştınız. ufak bi esprimi o yoksa ciddi mi? gerçekse o konuyu bilmiyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by flowski Yazıyı Oku
    ABD'ye gidip vergiden düşmeyi daha önce de yazmıştınız. ufak bi esprimi o yoksa ciddi mi? gerçekse o konuyu bilmiyorum.
    Espri olduğunu niye düşündünüz? 100bin dolarlık bir portföyde kayıp git/gel uçak biletine denk geliyor. Bence o paranın peşine düşmek için geçerli bir bahane

Sayfa 488/666 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •