Sayfa 243/664 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343 ... SonSon
Arama sonucu : 5308 madde; 1,937 - 1,944 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Dostlar gunaydin

daha once bahsini etmistim, Rusyada St.Petersburg borsasinda, dunyanin butun sirketleri hemen hemen islem gormekte, ozellikle amerikan sirketleri

http://spbexchange.com/

ben ilk gordugumde sasirdim sonra arastirdim ve gercekten boyle bir sey var. ve komisyon oranlari inanilmaz dusuk
    hisse alim satiminda 110 ruble yani 2 dolara yakin bisey , bizim turkiyedeki gibi 25 dolar alista 25 dolar satistan degil

ve ayrica paraniz yatirim hesabinda oldugu surece ne vergi kesiliyor , kisisel hesaba atinca ve eger kisisel hesapta ayni bankada ise banka bunu rus maliyesine bildiriyor ve o zaman vergisi kesiliyor, yani siz yatirim yaptiginiz surece kesinti olmayacak , vergiside su sekilde Rus vatandasina %13 , temettu ve karlardan , yabanciya kesinti %30
    birde aylik 2 dolar yatirim hesabi kesintisi var client custidy fee galiba onun disinda hic bir kesinti yok

siz burdaki karlarinizi turkiyeye yollayacaginiz icin zaten burdaki maliyeile herhangi bir isleminiz olmayacak ve vergi odemiyeceksiniz
    araci kurumlardan biri bu : https://bcspremier.ru/investment/brokerage/

ben rus pasaportu olan bir tanidik vastasiyla hesap acacagim bakalim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Önderimiz.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. ABD borsaları soluksuz yükselmeye devam ediyor. Geçen senelerde en ufak olumsuz haberde göçen piyasalar aylardır hiçbir olumsuz haberi umursamıyor. Bu işin sonu nereye varacak çok merak ediyorum. Sert bir düzeltme gelecek diye tahmin ediyorum ama acaba bahanesi ne olacak?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    ABD borsaları soluksuz yükselmeye devam ediyor. Geçen senelerde en ufak olumsuz haberde göçen piyasalar aylardır hiçbir olumsuz haberi umursamıyor. Bu işin sonu nereye varacak çok merak ediyorum. Sert bir düzeltme gelecek diye tahmin ediyorum ama acaba bahanesi ne olacak?
    ben ikna oldum ole duzeltme felan gelmiyecek. adamlarin yapisi saglam, problem yok sirketlerde buyuyor niye dussun ki ?
    bende sizin gibi endise ettim ama bosuna piyasanin normal durumu bu .

5. [QUOTE=kerem_goksoy;4157171]ABD borsaları soluksuz yükselmeye devam ediyor. Geçen senelerde en ufak olumsuz haberde göçen piyasalar aylardır hiçbir olumsuz haberi umursamıyor. Bu işin sonu nereye varacak çok merak ediyorum. Sert bir düzeltme gelecek diye tahmin ediyorum ama acaba bahanesi ne olacak?

Aylardir her kücük bir düsüsde alimlar oldu.
    Bence ABD secimleri icin Piyasayi yüksek tutuliyor.
    Secimden sonra hersey gelebilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
    [QUOTE=Rmzn06;4163166]
     Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    ABD borsaları soluksuz yükselmeye devam ediyor. Geçen senelerde en ufak olumsuz haberde göçen piyasalar aylardır hiçbir olumsuz haberi umursamıyor. Bu işin sonu nereye varacak çok merak ediyorum. Sert bir düzeltme gelecek diye tahmin ediyorum ama acaba bahanesi ne olacak?

Aylardir her kücük bir düsüsde alimlar oldu.
    Bence ABD secimleri icin Piyasayi yüksek tutuliyor.
    Secimden sonra hersey gelebilir.
    Son 2-3 senedir cok mantikli sebeplerle , duzeltme gelecek ,cok sisti felan deniyorsa , oyle bisey oldugu yok,korona bile basaramadi, bakalim.

Sent from my iPad using Tapatalk
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. Iflas değil geçici kapanma ama yolunda gitmeyen bir şeylerin habercisi olabilir.

Saygılar.
    Son düzenleme : Epicurist; 03-03-2020 saat: 15:36.
    Saygılar.

Sayfa 243/664 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •