Sayfa 666/666 İlkİlk ... 166566616656664665666
Arama sonucu : 5322 madde; 5,321 - 5,322 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Yapay zeka ile ilgili şöyle bir not ilave edeyim.
    Ben hep yapay zekanın kırılımını bizim düşüncelerimizi yazılıma çevirmesi olarak değerlendirirdim. Yani bana bir program yaz şunları yapsın şeklinde.
    Oysaki esas kırılım öngörmekmiş. Yani hepimizin birer modelini oluşturup bu model üzerinden ilerlemek.

Toparlarsak zaman tek yönlüdür. İleri gidersiniz ama geri dönüş yoktur. Geriye sadece dönüp bakarsınız.
    İşte bu yapay zeka istenilen noktaya gelirse bizim yaşadığımız bu an aslında geçmiş olacak. Makinalar geleceği hesaplayıp belki de günümüze müdahale ederek kendi geleceklerini oluşturacak. Yani kuantumun birden fazla olasılığın olduğu dünyaları yapay zeka da gerçek olacak.
    İster terminatör ister geleceğe dönüş ister azınlık raporu ne derseniz deyin. Gelecek eğlenceli olacak.

2. Amerika borsası mı amerikan borsası mı sorusuna bir katkı. Kendi adıma geç oldu ama sonunda cesaret edebildim diyorum.

“Avrupa, ABD'ye göre daha az çalışkan ve hırslıâ€
    1.6 trilyon dolarlık değeriyle dünyanın en büyüğü olan Norveç’in egemen varlık fonu Norges Bank Investment Management’ın CEO’su Nicolai Tangen, Financial Times’a konuştu: “Amerika'da iflas ederseniz bir şansınız daha olur. Avrupa'da ise ölürsünüz. İki kıta arasındaki fark giderek açılıyor.â€

https://www.dunya.com/dunya/avrupa-a...-haberi-724312

Sayfa 666/666 İlkİlk ... 166566616656664665666

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •