Sayfa 210/664 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon
Arama sonucu : 5308 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by bronco Yazıyı Oku
    @ Dudu

Aşağıda bulunan sorularımı daha evvelden yanıtladıysanız affınıza sığınıyorum
    ve eski gönderinizin linkini istiyorum.

Yurtdışında yatırım imkanları daha kolay olsaydı eğer,
    hangi yatırım aracını tercih ederdiniz?

-şirket hisseleri
    -işletim maliyeti düşük endeks fonu
    -göz ardı etmiş olduğum bir yatırım aracı
    Baslangic olarak vanguard etfleri ile baslardim herhalde.

Syg,

2. Vanguard'ın hangi etf'ini tercih ederdiniz?
    Trade Shark'ın bloğunda yedi farklı Vanguard etf'i paylaşmıştı.
    https://dividendexpert.blogspot.com/...rm-fonlar.html
    VGT gibi spesifik branş etf'i mi, yoksa daha geniş bir piyasayı endeksleyen VTI ve VOO gibi mi olurdu?

Etf yatırımında dolar bazında doksan yıl geriye dönük bakıldığında(S&P500), yıllık~%7 net getir yeterli olurmuydu?

'Açılışı' yaptıktan sonra adımlarınız/düşünceleriniz hangi yönlere doğru giderdi?
    Sizi tecrübeli bir 'satranç ustası' olarak görüyorum.
    Ben şu anda düşünce olarak bir yanda VOO (üç aydan üç aya düşük temettü ödemeli),
    diğer yanda J.P. MORGAN $ EMERGING MARKETS BOND (aylık yüksek temettü ödemeli)
    temettüsü yüksek AT&T, REIT'ler ve enerji sağlayıcıları (hepsi üç aydan üç aya yüksek temettü ödemeli) arasında kaldım.
    Son düzenleme : bronco; 26-08-2019 saat: 10:21.

3.  Alıntı Originally Posted by bronco Yazıyı Oku
    Vanguard'ın hangi etf'ini tercih ederdiniz?
    Trade Shark'ın bloğunda yedi farklı Vanguard etf'i paylaşmıştı.
    https://dividendexpert.blogspot.com/...rm-fonlar.html
    VGT gibi spesifik branş etf'i mi, yoksa daha geniş bir piyasayı endeksleyen VTI ve VOO gibi mi olurdu?

Etf yatırımında dolar bazında doksan yıl geriye dönük bakıldığında(S&P500), yıllık~%7 net getir yeterli olurmuydu?

'Açılışı' yaptıktan sonra adımlarınız/düşünceleriniz hangi yönlere doğru giderdi?
    Sizi tecrübeli bir 'satranç ustası' olarak görüyorum.
    Ben şu anda düşünce olarak bir yanda VOO (üç aydan üç aya düşük temettü ödemeli),
    diğer yanda J.P. MORGAN $ EMERGING MARKETS BOND (aylık yüksek temettü ödemeli)
    temettüsü yüksek AT&T, REIT'ler ve enerji sağlayıcıları (hepsi üç aydan üç aya yüksek temettü ödemeli) arasında kaldım.
    Sadece VT yeter.

Bu da Vanguard’ın düşüncesi.
    https://www.investmentwatchblog.com/...word-vt-vtwax/

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

4. selamlar,

Arjantin borsasinda işlem gören, dolar bazlı çalışan, finansal durumu sağlam şirket arayan oldu mu aramızda?

Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

5. Blackrock ETF'inin portföyü araştırmaya değer olabilir mi?

https://www.morningstar.com/etfs/bats/agt/portfolio

Son 1 sene içindeki getirileri pozitif ya da az negatif olan şirketler arasında ihracatçılar ve madenciler olabilir.

Etf'in takip ettiği index tüm dünya olduğu göz önüne alınırsa performansının altında kalması normal bence.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Blackrock ETF'inin portföyü araştırmaya değer olabilir mi?

https://www.morningstar.com/etfs/bats/agt/portfolio

Son 1 sene içindeki getirileri pozitif ya da az negatif olan şirketler arasında ihracatçılar ve madenciler olabilir.

Etf'in takip ettiği index tüm dünya olduğu göz önüne alınırsa performansının altında kalması normal bence.
    Temettü ödemeleri için de yurtdışına para çıkışını engellemisler sanırım Arjantin'de.. Ama 1994 ve 2001 de üç beş kuruşa Türk borsasının baba sirketlerini alarak 60%'ini toplayan yabancıların hissiyatini anladım dün..

Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Evet bugünden itibaren büyük ihtimal Yabancı borsa hesabımı boşaltıcağım.

QNB Finan invest aylık minimum 5 euro'luk (5,52 usd) takas saklama ücretini yansıtacağını söyledi. Küçük portfoyler için minimum tutar varmış.

Yıllık 66 dolar 24 cent ediyor. Ne yazıkki aldığım temettülerin bir kısmını buraya bırakmış olacağımdan yatırım açısından Eurobond'u tercih edeceğim. En azından vergi ve abuk sabuk saklama ücreti yok.

Gelecekte blockchain teknolojisiyle aracısız yabancı borsalara tekrar yatırım yapma dileğiyle.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Evet bugünden itibaren büyük ihtimal Yabancı borsa hesabımı boşaltıcağım.

QNB Finan invest aylık minimum 5 euro'luk (5,52 usd) takas saklama ücretini yansıtacağını söyledi. Küçük portfoyler için minimum tutar varmış.

Yıllık 66 dolar 24 cent ediyor. Ne yazıkki aldığım temettülerin bir kısmını buraya bırakmış olacağımdan yatırım açısından Eurobond'u tercih edeceğim. En azından vergi ve abuk sabuk saklama ücreti yok.

Gelecekte blockchain teknolojisiyle aracısız yabancı borsalara tekrar yatırım yapma dileğiyle.
    Eurobond’da aşağı doğru gidiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 210/664 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •