Sayfa 633/667 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643 ... SonSon
Arama sonucu : 5335 madde; 5,057 - 5,064 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    İngilizceniz iyi değilse böyle platformlardan uzak durun.
    Maalesef ingilizce bilmesekte bu Platforma ve yurtdışı işlemlere ihtiyacım var bir şekilde halletmem lazım , Canlı Yardıma bağlandım sordum Sözlü beyan yeterli oluyor mu yoksa kanıt için belge mi sunmam gerekiyor

-Is a verbal statement required from me? Or do I need to submit documents for proof? if so what kind of documents

Siddharth B: Yes, reply to the email.

Your verbal statement is required as per the email message.

Kanıt için herhangi bir belge istenmiyor sanırım sözlü beyan yeterlide başvurunun reddedilmemesi için nasıl bir cevap vermem gerekir bu aşamayı geçen İnteractive Brokers müşterileri varsa yardımcı olsun lütfen

2. İnteractive Brokers Müşterisi olan yok mu ya Gelir beyanı istiyorlar , Başvurunun reddedilmemesi için nasıl bir cevap vermeliyim ?

tam olarak ne istiyorlar anlamadım ki sözlü beyanda istediğim her şeyi söylerim kanıt yok bir şey yok ne anlamı oluyor ki

3.  Alıntı Originally Posted by LaNCe Yazıyı Oku
    İnteractive Brokers Müşterisi olan yok mu ya Gelir beyanı istiyorlar , Başvurunun reddedilmemesi için nasıl bir cevap vermeliyim ?

tam olarak ne istiyorlar anlamadım ki sözlü beyanda istediğim her şeyi söylerim kanıt yok bir şey yok ne anlamı oluyor ki
    Benden istemediler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by LaNCe Yazıyı Oku
    Maalesef ingilizce bilmesekte bu Platforma ve yurtdışı işlemlere ihtiyacım var bir şekilde halletmem lazım , Canlı Yardıma bağlandım sordum Sözlü beyan yeterli oluyor mu yoksa kanıt için belge mi sunmam gerekiyor

-Is a verbal statement required from me? Or do I need to submit documents for proof? if so what kind of documents

Siddharth B: Yes, reply to the email.

Your verbal statement is required as per the email message.

Kanıt için herhangi bir belge istenmiyor sanırım sözlü beyan yeterlide başvurunun reddedilmemesi için nasıl bir cevap vermem gerekir bu aşamayı geçen İnteractive Brokers müşterileri varsa yardımcı olsun lütfen
    2021 yılında açarken hiç böyle bir şey istenmedi. 30 dk sürmüştü.
    Ülkenin durumundan dolayı , gri liste ülkelerini sıkıştırıyorlar.
    Halihazırda Kaldıraçlı ETF'lerde işlem yetkisi açmak için gelir beyanı , gelirin kaynağını gösteren ekstreleri istiyorlar.
    Midas kullanıyorum bu yüzden.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. İş Bankasında yurtdışı hisse hesabı olan var mı? İşlem komisyonları vs bilgisi olanlar varsa yazarsa sevinirim

6.  Alıntı Originally Posted by LaNCe Yazıyı Oku

[B]Assets & Income
    The financial information below will be used by our Compliance Department to determine whether you are eligible to trade the
    investment products you select now or in the future. We never sell your information to any third parties, nor will we call you and suggest
    investments for you.
    Net Worth 250,000 - 500,000 USD
    Liquid Net Worth 75,000 - 100,000 USD
    Net Income 100,000 - 150,000 USD
    • Gelirinizi trader olarak elde ediyorsunuz.
    • Anaparam 75-100 diyorsunuz.
    • 100-150 kazanıyorum diyorsunuz.

O da Druckenmiller mısın mübarek diyor. 75-100 ile nasıl 100-150 kazancın var diye soruyor.

Başka gelirim var onu yazmayı atlamışım diyebilirsiniz ve onun belgesini eklersiniz. Druckenmiller gibi kazanıyorsanız
    alış-satış belgesi ya da aracı kurumların yıl sonu size vergi için verdiği kazanç belgesi verilebilir.
    Saygılar.

7. Ceo’nun hisse performansına bağlı olarak bonus aldığı şirketler daha mı iyidir yoksa daha mı kötü ?

Bu soruyu neden soruyorum. Bizim borsada hisse düştüğünde sürekli patron uyuma şirketine sahip çık dendiği için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Konuya cok yazmasamda , takip ediyourm

son 7-8 aydir baya hirpalandim acikcasi
    guzel portfoy yapmistim
    Apple
    Amazon
    Tesla
    DIS
    INTEL
    INVIDA

yabanci ayagi

Turkiyeyde guzel bir portfoyum vardi
    yurtdisinda faiz dongusu
    turkiyede kotulesen ekonomi, secim gerilimi

derken baya zararlar ettim, ama dustukce aldim, ve simdilerde iki portfoyde basa-bas noktalarina gledim
    ama tabi yabanci portfoyu bir miktar satmak zorunda kaldim, yoksa BIST portfoyumde baya zarar ediyordum

bu arada kitle fonlamasi islerine baktim. baya hosuma gitti
    burda Fonbulucu varmis Turkiyede, cok yuksek olmayan rakamlarla yatirimlar yaptim

Tapusor
    NoExit game
    PROLICELL HÜCRE FABRİKASI gibi firmalara yatirim yaptim

Ancak benim asil amacim, yurtdisinda ki girisimlere yaptirim yapmak, hem paramis Dolar olarak kalicak hemde yurtdisinda cok daha basarili ve potansiyeli yuksek girisimler cikiyor

burda bir kac siteyi paylasmak isterim

https://www.crowdfunding.com/
    GoFundMe
    https://www.indiegogo.com/
    https://www.kickstarter.com/discover...covery_overlay
    JustGiving

bende konuya cok yeniyim ancak dusunce cok guzel
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

Sayfa 633/667 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri